Z każdym rokiem można zauważyć wzrost cen artykułów spożywczych w sklepach, ale również dań w restauracjach. Taka sytuacja wynika przede wszystkim ze zmian w gospodarce, a także z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa. Nawet sieciówki z fast foodami, nie są już takie tanie i za zwykłego burgera można zapłacić krocie. 

Idealny przystanek w trasie

Chyba nie ma osoby, która podczas podróży samochodem lub zakupów w centrum handlowym, nie skorzystała z oferty barów szybkiej obsługi, w tym popularnej na całym świecie restauracji McDonald’s. To smaczne, łatwo dostępne, a przede wszystkim - gotowe w kilka chwil jedzenie. Zaspokaja głód na pewien czas, a co najważniejsze, koszt takiego pożywienia jest dość tani. Dane restauracje można zazwyczaj spotkać przy głównych trasach drogowych, pasażach handlowych, stacjach benzynowych bądź głównych miejscach w miastach. 

McDonald’s w Polsce

Pierwszy punkt popularnej amerykańskiej restauracji w Polsce, został otwarty 17 czerwca 1992 roku w Warszawie na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej oraz Świętokrzyskiej. Tego dnia ustanowiono rekord zamówień i sprzedanych produktów. Ze względu na rosnącą popularność, od tego czasu w kraju otworzono kolejnych takich ponad czterysta miejsc. Dziś to jedna z najczęściej wybieranych restauracji przez Polaków na obiad czy szybki posiłek w podróży. 

Najpopularniejsze pozycje w McDonald’s

McDonald’s to popularna sieć barów szybkiej obsługi. W swoim menu ma kilka pozycji, które od wielu lat stale goszczą w sprzedaży i są najpopularniejsze wśród konsumentów. Do najczęściej wybieranych dań należą:

Zobacz także:

  • Cheeseburger
  • Hamburger
  • McRoyal
  • KurczakBurger
  • Snack Wrap
  • frytki
  • czy McFlurry

Spośród szerokiej oferty, można samodzielnie skomponować swój posiłek według własnych upodobań. Chyba nie ma osoby, która nie miałaby ulubionego dania w tej restauracji.

Wzrost cen w McDonald’s 

Tak drogo w tym barze szybkiej obsługi, dawno nie było! Podrożały wszystkie dania, począwszy od hamburgerów, przez zestawy, na deserach kończąc. Wiele osób taką podwyżką może się dość zdziwić. Zmiana w cenniku nastąpiła tuż po świętach wielkanocnych.

Znaczną różnicę mogą odczuć wielbiciele klasycznych kanapek, gdyż hamburger podrożał aż o złotówkę! Dziś kosztuje już 5 złotych. Poza tym, wzrosła cena Big Maca z 13,50 zł do 13,90 zł, dużych frytek z 8,90 zł na 9,40 zł, a za Zestaw Happy Meal, należy zapłacić teraz 14,90 złotych zamiast 13,50.

Czytaj także: