Wraz z biegiem lat, coraz trudniej dbać o dobrą formę, a zarazem ładną sylwetkę. Warto wówczas skupić się na wypracowaniu odpowiednich nawyków, które pozostają na lata. Dzięki nim, można cieszyć się zdrowiem przez długi czas. Nawet małe zmiany mogą przynieść wielkie efekty.

Dlaczego śniadanie jest tak ważnym posiłkiem?

Jednym z kluczowych nawyków, jaki powinien na stałe zagościć w rytmie naszego dnia, jest śniadanie. To ważny posiłek, gdyż od niego rozpoczyna się cały dzień. Poza tym, pozwala przyspieszyć metabolizm po nocy, dostarcza sporej ilości energii, a także wielu wartościowych składników odżywczych, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Wyjście bez niego z domu, może nieraz okazać się sporym błędem, a w konsekwencji doprowadzić do napadów objadania się wieczorową porą, co tylko spowoduje nadwyżkę kaloryczną i zwiększoną masę ciała.

Najpopularniejsza sędzia w Polsce

Anna Maria Wesołowska to chyba najsłynniejsza w całej Polsce prawniczka. Swoją popularność w dużej mierze zawdzięcza udziałowi w tematycznych programach jednej ze stacji, takich jak „Sędzia Anna Maria Wesołowska” oraz „Wesołowska i mediatorzy”.

Zobacz także:

Wesołowska w 1978 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zaś cztery lata później otrzymała nominację. Jest współautorką ustawy o świadku koronnym, a także jest uznawana za ekspertkę w kwestii przestępczości zorganizowanej.

Sędzia Wesołowska jest członkinią wielu stowarzyszeń czy organizacji, a między innymi Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Od 2006 roku aktywnie udziela się w mediach poprzez udział w wielu programach czy serialach.

Śniadanie Anny Marii Wesołowskiej

Anna Maria Wesołowska jest znana szerszemu gronu odbiorców nie tylko ze względu na udział w programach telewizyjnych, aktywny udział w tworzeniu polskiego prawa, ale również poprzez swoją nienaganną sylwetkę. Sędzia, mimo sześćdziesięciu ośmiu lat (skończy je 22 kwietnia), wciąż utrzymuje świetną formę, której pozazdrościć mogłaby jej niejedna nastolatka.

Wesołowska ma bardzo wypracowane codzienne nawyki, a największym z nich jest śniadanie, bez którego nigdy nie wychodzi z domu. Sekretem figury celebrytki jest owsianka z dużą ilością owoców. Jak sama zainteresowana przyznaje, taki posiłek dostarcza jej energii na cały dzień, a poza tym jest pyszny.

Dlaczego warto jeść owsiankę na śniadanie?

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojego dnia podobnie jak Anna Maria Wesołowska - od sycącej owsianki. Przygotowana z płatków owsianych, zawiera szereg cennych właściwości, które pozytywnie wpływają na organizm.

Wśród nich można wymienić m.in. obniżenie ciśnienia krwi, wspomaganie odchudzania, stabilizację cukru we krwi, obniżenie poziomu złego cholesterolu czy zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworu jelita grubego. Jak widać, owsianka niesie ze sobą wiele cennych korzyści.