Anna Lewandowska od lat zachęca Polaków do aktywnego trybu życia i zmiany nawyków żywieniowych. Promuje wszystko, co zdrowe i udowadnia, że nawet słodycze mogą być „fit”. Co jakiś czas wymyśla nowe wyzwania dla swoich instagramowych obserwatorów. Tym razem stara się ich zniechęcić do sięgania po gotowe słodycze i biały cukier.

Anna Lewandowska zachęca do odstawienia cukru

Z początkiem marca znana w całej Polsce sportsmenka, Anna Lewandowska, wystartowała z nowym wyzwaniem pod nazwą "Małe kroku, duża zmiana”. W ramach projektu obserwatorzy gwiazdy mieli na okres siedmiu dni całkowicie odstawić gotowe słodycze i biały cukier.

W tym tygodniu rezygnujemy z: mlecznej czekolady i wszelkich bombonierek, niezdrowych batoników, ciasteczek i wafelków, gotowych ciast, tortów, a także pączków i drożdżówek – napisała na swoim Instagramie.

Trenerka zasugerowała, żeby zacząć wyzwanie od pozbycia się wszystkich słodyczy – nie tylko z domu, ale również samochodu czy pracowniczej szafki. Lewandowska przypomina również o regularnych ćwiczeniach.

Gwarantuję, że po tygodniu poprawi się Wasze samopoczucie! Nie zapomnijcie też o treningu! Wzrost poziomu dopaminy i serotoniny następuje nie tylko po czekoladzie. Wysiłek fizyczny pobudza produkcję hormonów szczęścia i działa zwykle lepiej niż czekolada - bo dużo dłużej.

Skutki wynikające ze spożywania białego cukru

Regularne spożywanie białego cukru ma bardzo negatywny wpływ na ludzki organizm. Przede wszystkim stanowi bezpośrednią przyczynę nadwagi i otyłości prowadzących do wzrostu ciśnienia, miażdżycy, a nawet chorób sercowo-naczyniowych. Na tym jednak nie koniec.

Zobacz także:

Cukier w nadmiarze przede wszystkim silnie uzależnia, ale również powoduje próchnicę, przyczynia się do rozwoju chorób nowotworowych, wpływa negatywnie na pracę jelit, wywołuje zmęczenie, rozdrażnienie, spadek nastroju oraz senność.

Większość fanów Lewandowskiej dawno odstawiła cukier

Pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że pod postem Anny Lewandowskiej pojawiło się wiele głosów twierdzących, że „to łatwe wyzwanie”. Przeważająca część obserwatorów pochwaliła się, że już od dawna nie sięga po sklepowe słodycze. W zamian przyrządzają słodkości samodzielnie, stosując zdrowsze zamienniki białego cukru.

„To akurat u mnie będzie to prosty tydzień - takich słodkości to u nas już dawno nie ma, tylko swojej roboty”, „Ja już ponad rok bez słodyczy”, „Kochana ja już dawno się przerzuciłam na zdrowe słodycze zdarzają się wpadki wiadomo, ale jednak wybieram z głową”.

A wy jecie cukier i sklepowe słodycze?