Uczestniczka drugiej edycji „Ślubu od pierwszego wejrzenia" co prawda nie znalazła miłości na ekranie, ale udział w programie zmotywował ją do zrzucenia aż 11 kg. Nie cieszyła się jednak długo ani małżeństwem ani smukłą talią. Wkrótce po zakończeniu reality show, ogłosiła fanom dwie zmiany: bierze rozwód i odzyskała dawne kilogramy.

Dlaczego po diecie następuje efekt jo-jo?

O efekcie jo-jo mówi się wtedy, gdy w ciągu pięć lat od zakończenia odchudzania, waga zwiększa się o 5%. Polega on na ponownym przybraniu na wadze, po stosowaniu diety odchudzającej. Czasem kilogramów po diecie przybywa tak wiele, że waga zwiększa się ponad tą, która motywowała do rozpoczęcia diety. Oznacza to, że nie dosyć, że w rezultacie nie schudliśmy, to jeszcze bardziej przytyliśmy. Zdarza się, że efekt jo-jo występuje wielokrotnie: na przemian chudniemy i tyjemy.

Dietetycy twierdzą, że przyczyną efektu jo-jo jest przede wszystkim brak konsekwencji w stosowaniu diety u osób odchudzających się. I polecają, żeby nie stosować czasowych diet odchudzających, podczas których organizm staje się wygłodzony i po zakończeniu głodówki swoim wzmożonym apetytem podpowiada, że należy zacząć zgromadzić nowe zapasy. A to przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast tego należy skupić się na zmianie nawyków żywieniowych, które pozwolą wprowadzić trwałą modyfikację sposobu odżywiania się.

Efekt jo-jo u Ani Wróbel

Dokładnie tego doświadczyła uczestniczka „Ślubu od pierwszego wejrzenia" - Ania Wróbel.

Zobacz także:

Jak dobrze wiecie, rok temu przeszłam sporą metamorfozę i udało mi się schudnąć 11 kg :) Jednak zima nigdy nie była dla mnie łaskawym okresem.. Brak słońca oraz duży natłok pracy spowodował nieregularność posiłków oraz jedzenie "na szybko". Wszystko to dodało mi ponownie kilka kilogramów i spowodowało również problemy zdrowotne - powiedziała celebrytka.

Dziewczyna nie porzuciła jednak marzeń o idealnej sylwetce i nadal stara się ją odzyskać, próbując kolejnych diet.

 

Dopiero tydzień jestem na diecie, a już widać efekty 😀 I pamiętajcie, dieta nie oznacza, że je się mniej. Jem zdecydowanie więcej! 😁😁 Posiłki są bardzo proste do przygotowania i pyszne 😍 Co jakiś czas będę wrzucać przepisy na story, abyście też mogli skorzystać :) - napisała.

Poszukując najlepszego sposobu odżywiania się, Ania stara się jeść zdrowo i dzieli się z fankami pomysłami na posiłki. A pomimo rozwodu wziętego zaraz po programie, znalazła właśnie nową miłość.

Źródło: Instagram/Ania Wróbel, Facebook / Ania Wróbel, Party, Medonet