Agata Kulesza to bardzo znana i utytułowana polska aktorka. Jest trzykrotną zdobywczynią Orła, Polskiej Nagrody Filmowej zwanej także polskimi Oscarami. Nagrody otrzymała za swoje role w filmach: "Róża", "Ida" oraz "Jestem mordercą".

Agata Kulesza urodziła się w Szczecinie, ale nauki aktorstwa pobierała w Warszawie. Była aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie, a od września 2011 roku występuje w zespole teatralnym Teatru Ateneum w stolicy. Agata Kulesza jako jedna z nielicznych polskich gwiazd miała okazję pojawić się na gali oscarowej. W 2015 roku nagrodę za najlepszy zagraniczny film otrzymała tam "Ida", w której Agata grała jedną z głównych ról.

Rozwód Agaty Kuleszy

Agata Kulesza niedawno przeżyła bolesny proces rozwodowy. Od 2006 roku jej mężem był operator Marcin Figurski, z którym ostatecznie rozstała się w 2020 roku. Rozwód był długim i ciężkim przeżyciem dla Agaty. Kobieta rzadko wypowiadała się o tej sprawie w mediach. Agata nie należy do zbyt wylewnych gwiazd. W jednym z wywiadów przyznała jednak, że był to dla niej naprawdę trudny czas, w trakcie którego mocno musiała liczyć na przyjaciół i wsparcie córki Marianny.

Aktorka wyjawiła, że nie przywiązuje dużej wagi do swojego sposobu odżywiania. Ma większe zmartwienia na głowie.

Zobacz także:

Mieszkam sama, przeważnie mam pustą lodówkę. Przyjaciele czują się u mnie na tyle swobodnie, że albo sami coś sobie robią, albo jest szybka akcja: gotujemy czy zamawiamy? – opowiedziała Agata Kulesza.

Na szczęście, Agata jest otoczona wieloma pozytywnymi osobami. Od dzieciństwa przyjaźni się na przykład z piosenkarką Katarzyną Nosowską.

Przyjaciele są ważni w moim życiu. Dzięki nim przetrwałam trudny czas rozwodu. Na pewno były momenty, gdy mieli mnie dość. Jechaliśmy razem na wakacje, ja wciąż przerabiałam sytuację - mówiąc, mówiąc, mówiąc. Założę się, że nieraz uciekali przede mną do lasu, żeby odpocząć – komentuje sytuację Agata.

Ostatnie lata na pewno nie były dla Agaty łatwe. Aktorka uważa jednak, że z sytuacji wychodzi silniejsza i jest gotowa na nowe wyzwania.