Maria Winiarska jest polską aktorką znaną z wielu ról filmowych. Widzieliście ją w komicznej kulinarnej kreacji w kultowym „Misiu”, grała w serialach „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”. Obecnie, na emeryturze, za namową córki otworzyła konto w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją ponad 100 tys. fanów. Sprawdzamy jak zdobywa się taką popularność po 70-tce.

Jak zostać popularną influencerką mając 70 lat?

Wszystko zaczęło się od tego, że córka aktorki, Zofia Zborowska miała dość ciągłych telefonów mamy, która wyraźnie nudziła się na emeryturze. Tak 71-latka dziś opowiada w wywiadzie dla Interia.pl o wydarzeniach, które całkowicie zmieniły jej życie:

- To córki Hania i Zosia wprowadziły mnie w świat Instagrama. Trochę dla własnej wygody. Miały dość moich ciągłych telefonów i maili z pytaniami „Co jest, co słychać?”. Założyły mi konto na Instagramie, żebym mogła je podglądać i pokazały, jak go używać.

- Po jakimś czasie Zosia zaczęła mnie namawiać, żebym i ja spróbowała się na nim udzielać, bo mam dystans do siebie, poczucie humoru, niczego nie udaję, a ludzie mnie lubią. Żebym spróbowała pokonać kult młodości w mediach społecznościowych, bo brakuje tam osób starszych. Miałam opory, bo nigdy nie lubiłam gadać na żywo do kamery.

Z czasem aktorka coraz swobodniej zaczęła czuć się w mediach społecznościowych, zgromadziła ogromną rzeszę obserwujących. Dziś żartobliwie mówi o sobie:

Zobacz także:

- Influencerka z Warszawy. Aktorka, a kiedyś nawet piosenkarka.

Choć wrzucanie postów i filmików sprawia jej przyjemność, aktorka poważnie podchodzi do swojego nowego zawodu influencerki. Wykorzystuje popularność do walki o szczęśliwsze i bezpieczniejsze życie zwierząt, prowadzi zbiórki internetowe, a także pokazuje swoim równolatkom, że wiek nie jest przeszkodą w rozwoju: 

- Ostatnio, doszły mnie słuchy, że podobno działam motywująco na moje pokolenie, namawiając do dbania o siebie i zajęcia się sobą. Do bycia aktywną babcią, a nie siedząca w bamboszach i szlafroku przed telewizorem.

Zmiany w życiu Marii Winiarskiej

Aktorka w wywiadzie dla Interii kilkakrotnie powtarza, że dużo się zmieniło w jej życiu od tej chwili, gdy po raz pierwszy usiadła do komputera.

- Do niedawna byłam cicha, skupiona na domu i dzieciach, potem na wnuczkach, a tu proszę – rozgwiazda!

- Powoli odkrywałam, że Instagram jest dobrą formą kontaktu ze światem. Zaczęłam być zapraszana, rozdzwoniły się telewizje śniadaniowe. Mam wywiady, sesje zdjęciowe, okładki…. Mam też więcej propozycji zawodowych.

Mimo ruchu, który pojawił się dookoła niej, aktorka nadal dobrze czuje się wśród bliskich. Śledzi życie dzieci i wnuków, pomaga przy wnukach, za namową córki została wegetarianka, a dla dzieci i wnuków robi zakwasy buraczane.

 

- Moja mama też mi robi zakwas buraczany. ❤️

- Taka babcia to skarb♥️💓❤️ - komentują fanki.

Źródło: Interia.pl, Demakijaż, Instagram / Marysia Winiarska