Maria Winiarska to polska aktorka filmowa, której kariera zaczęła się już w latach 70. XX wieku. Dekadę później zagrała pamiętny epizod w kultowym filmie „Miś”, gdzie wcieliła się w spikerkę na warszawskim lotnisku Okęcie, która czytała komunikaty po angielsku z kluskami w ustach.

W ostatnich latach grała w „Na dobre i na złe”, „Przyjaciółkach”, „M jak miłość” czy „Barwach szczęścia”. Jest znana ze swojego poczucia humoru i pogodnego usposobienia. Jak przygotowuje się do wiosny?

Maria Winiarska na diecie: „Ruszajmy z tym marcem”

Są takie dwa okresy w roku, gdy nie tylko licytujemy się na postanowienia, ale nawet wykupujemy karnety na fitness czy jogę, kupujemy legginsy, rowery i buty dobiegania, a także wertujemy strony diet odchudzających.

Te okresy to oczywiście początek roku z jego noworocznymi postanowieniami oraz początek wiosny, gdy obiecujemy sobie poprawić sylwetkę przed latem. Niestety nie wszystkim udaje się osiągnąć cel, ale wielu próbuje.

Zobacz także:

Zapach wiosny dodaje energii i pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem. Tak wiosną odbiera Maria Winiarska:

- Wiosna, wiosna! Wiosna echże Ty! Znacie mnie już trochę i wiecie, że jestem niepoprawną optymistką i zawsze się uśmiecham… No dobra… prawie zawsze.

Aktorka uznała, że kalendarzowy początek wiosny to najlepszy czas, żeby pozbyć się z sylwetki śladów zimy i zimowych zapasów:

- Ruch, pozytywne myślenie, dieta dr Dąbrowskiej i jedziemy z tym marcem! Całuję Was bardzo mocno i wysyłam moc dobrej energii! - napisała Winiarska.

Ruch na powietrzu, na wiosnę zawsze dodaje energii i zdrowia, a dieta jest tym skuteczniejsza, im więcej ma się do zrzucenia. Po 70-latce nie widać wielu nadmiernych kilogramów, spodziewamy się więc sukcesu.

Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej i co o niej sądzą eksperci?

Dieta dr Dąbrowskiej zwana jest inaczej postem dr Dąbrowskiej czy dietą owocowo-warzywną. Sama autorka diety tak jej działanie wyjaśnia na oficjalnej stronie postu:

- W organizmie człowieka wyróżnić możemy dwa rodzaje tłuszczu: podskórny i trzewny. Tłuszcz trzewny, zwany też brzusznym, otacza i chroni narządy wewnętrzne znajdujące się w jamie brzusznej. Złe nawyki żywieniowe bardzo często prowadzą jednak do nadmiernego rozrostu tłuszczu trzewnego, co stwarza sytuacje niebezpieczne dla zdrowia…

- Oczyszczając organizm w zgodzie z naturą uruchamiasz spalanie tłuszczu trzewnego.

Jej dieta oparta jest na niskoskrobiowych warzywach i niektórych owocach. To restrykcyjny rodzaj niskokalorycznej diety. Ta właśnie niskakaloryczność i czasowość diety jest najbardziej krytykowana przez dietetyków. Organizm wygłodzony podczas pierwszego etapu postu, tylko czeka na jego zakończenie. Jak po każdej tego typu diecie, osoby odchudzające rzucają się więc na jedzenie i bardzo szybko doświadczają tzw. efektu jo-jo.

W diecie ważne jest prawidłowe wychodzenie z niej i utrwalenie jej osiągnięć poprzez zmiany nawyków żywieniowych. Na to jednak tylko  nielicznym starcza cierpliwości i determinacji. Wiele pacjentek dr Dąbrowskiej, po zakończeniu diety wraca do swoich starych nawyków i szybko niestety odzyskuje stracone kilogramy.

Czy w przypadku Marii Winiarskiej będzie tak samo? Jeśli aktorka wykorzysta dietę do oczyszczenia organizmu, zrzucenia przed wiosną i latem dosłownie kilku fałdek, a do tego wzmocni ją aktywnością fizyczną, być może osiągnie założone cele i będzie z tych osiągnięć w pełni zadowolona.

Źródło: Instagram/Maria Winiarska, medonet.pl, ewadabrowska.com.pl