Ewę Szabatin możecie pamiętać z „Tańca z Gwiazdami”, gdzie przed laty zdobywała swoją popularność. Później jednak tancerka postanowiła zrezygnować z tej ścieżki kariery i zajęła się modą - projektuje ubrania we własnej firmie. Szabatin wdrożyła także wiele zmian w swoim życiu ze względu na trudności, z jakimi kiedyś się borykała. Dziś mówi szczerze o swojej metamorfozie - sprawdźcie, jak dziś wygląda.

Wpływ stresu na zdrowie Ewy Szabatin

Tancerka i projektantka nie kryje się z tym, że w przeszłości doskwierało je wiele problemów, które odbijały się na jej zdrowiu i wyglądzie. W „Pytaniu na śniadanie” Szabatin wyjawiła, że dawniej zmagała się z nerwicą oraz bezsennością:

— Wydaje mi się, że 13-15 lat temu wyglądałam gorzej niż dzisiaj. Wygląd to jest jednak najmniej ważna sprawa. Najwięcej zmieniło się w moim wnętrzu i głowie. Dziesięć lat temu stwierdzono u mnie nerwicę i to był punkt, w którym stwierdziłam, że coś muszę zmienić. Na nerwicę dostałam psychotropy. Nie chciałam ich stosować, ale zaufałam lekarzowi, ponieważ miałam ataki, które objawiały się przyspieszonym biciem serca, omdlewaniem, zalewał mnie pot. Za pierwszym razem nie wiedziałam, co się ze mną dzieje, więc wylądowałam w szpitalu - powiedziała Ewa Szabatin w „Pytaniu na śniadanie”.

Celebrytka dodaje jednak, że po przepisanych lekach bardzo źle się czuła. Wtedy stwierdziła, że to najwyższy czas na zmianę stylu życia i wprowadzenie nowych nawyków, które zredukują stres:

— Zapisałam się na jogę, zaczęłam się wyciszać, nauczyłam się prawidłowo oddychać, zmieniłam dietę. Wierzę w to, że nasze jelita to drugi mózg. To, co jemy, ma duży wpływ na psychikę. Ta kombinacja zmieniła moje życie, zaczęłam się lepiej czuć — wyznaje Ewa Szabatin. 

Dieta Ewy Szabatin 

Tancerka zdradziła, że w jej przypadku kluczowe było zrezygnowanie z używek i niezdrowego stylu życia oraz zastosowanie diety semiwegetariańskiej. Ten sposób żywienia jest nieco podobny do weganizmu, jednak dopuszcza spożywanie niektórych produktów, w tym mięsa - pod pewnymi warunkami.

Zobacz także:

Zabronione jest mięso czerwone, za to można jeść drób i ryby. Dozwolone jest także spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, jak mleko, jaja czy miód. Wszystko to pod warunkiem, że spożycie wymienionych produktów będzie ograniczone, a dieta będzie bazowała na warzywach, owocach i zbożach. 

Źródło: plotek.pl