Pół szklaneczki soku z buraka dziennie i się zacznie. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
Adobe Stock
Newsy

Pół szklaneczki soku z buraka dziennie i się zacznie. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę

Sok z buraka niejednemu z nas z trudem przechodzi przez gardło. Po przeczytaniu tych wiadomości z pewnością nabierzecie chęci do picia buraczanego napoju.

Jesień to sezon na buraki. Ich niska cena w sklepach zachęca do hurtowych zakupów. Oprócz przyrządzania aromatycznego barszczu czy ostrej ćwikły warto użyć buraków na jeszcze jeden sposób. Pytanie tylko, ilu z nas będzie w stanie uporać się ze szklanką soku z buraka dziennie?

Taka dawka pita przez dłuższy okres może naprawdę zdziałać cuda w naszym organizmie. Burak to istna bomba witaminowa. Jego właściwości mogą odmienić nasze zdrowie. Przed wami lista udowodnionych naukowo, fantastycznych zalet codziennego picia soku z buraka.

Sok z buraka: właściwości zdrowotne

Lista właściwości zdrowotnych buraka jest wyjątkowo długa. Dotyczy to zwłaszcza buraków nie poddanych obróbce termicznej, a więc surowych. Spójrzcie sami:

Burak:

  • Pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze krwi. To wskazówka dla tych, którzy od dawna ze strachem w oczach spoglądają na wynik z ciśnieniomierza. Szklanka buraczanego soku dziennie to rozwiązanie w sam raz dla nich.
  • Pozwala zwiększyć wytrzymałość – to z kolei zachęta dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Zamiast sztucznych suplementów warto postawić na naturę.
  • Zwiększa siłę mięśnia sercowego – to kolejny powód, dla którego z sokiem z buraka powinny zaprzyjaźnić się osoby cierpiące na dolegliwości krążeniowo-sercowe.
  • Zwalnia rozwój demencji starczej – co prawda seniorzy niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia żywieniowe, warto namówić ich do codziennego picia tego życiodajnego płynu.
  • Pomaga w walce z otyłością – sok z buraka ma mało kalorii. Świetną opcją na mocny, energetyczny start dla osób otyłych jest smaczny koktajl na bazie buraka.
  • Może uchronić od nowotworu – buraki zawierają betalainy, czyli substancje, które są naturalnymi antyoksydantami. Badania dowiodły, że betalainy w pewnym stopniu mogą zwalczać rozwój komórek rakowych.
  • To wspaniałe źródło potasu, kwasu foliowego i całej masy innych cennych minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Zobacz także
Jedzcie codziennie buraki. To co się stanie z waszym ciałem was zaskoczy

Jedzcie codziennie buraki. To co się stanie z waszym ciałem was zaskoczy

Sok z buraka

Nie uwierzysz jak syrop z buraka doskonale działa na kaszel. Dolegliwości znikną dosłownie w kilka chwil!

Ile soku z buraka warto pić codziennie?

I choćby z tych tylko powodów warto wpisać nawet małą szklaneczkę buraczanego soku do codziennego jadłospisu. Warto przemóc swoją niechęć - po kilku dniach zobaczycie pierwsze efekty, a z czasem na pewno także i polubicie jego smak.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA