Idealne kotlety mielone
Gotujmy.pl/Krakowianka
Triki kulinarne

Tysiące Polaków popełnia TEN błąd przy robieniu mielonych. Sęk tkwi w...

Kotlety mielone to istny klasyk polskiej kuchni. Choć ich przyrządzenie wydaje się banalnie proste, nie zawsze wszystko wychodzi przecież idealnie.
Weronika Kępa
listopad 08, 2020

Mielone nie należą do najtrudniejszych dań polskiej kuchni. Wystarczy przecież kupić mięso, dodać do niego cebulę i przyprawy, obtoczyć w jajku i bułce tartej, a następnie smażyć na oleju. Ten przepis nie daje zbyt wielu możliwości do popełnienia błędu. Mimo to kotlety nie zawsze wychodzą idealnie.

Aby mielone nie były spalone, ani surowe w środku należy przede wszystkim zastosować się do kilku prostych, ale bardzo istotnych zasad!

Ważny jest już sam moment kupna mięsa na kotlety. Powinno być ono świeże, niepaczkowane i zmielone w sklepie na twoich oczach (możesz je także zmielić samodzielnie w domu, jeśli masz taką możliwość). Do kotletów mielonych idealnie sprawdza się mieszanka mięsa wieprzowego i wołowego.

Sekretem rozpływających się w ustach mielonych jest również dodanie wody do mięsa podczas jego wyrabiania. Jednak najważniejszy okazuje się ostatni etap ich przygotowywania.

Najlepszym sposobem na idealne mięso okazuje się więc rozpoczęcie smażenia od dużego ognia, a następnie zmniejszenie go na średni. Po ok. 4 minutach zdejmij kotlety z patelni i gotowe! Nie ma szans, żeby nie wyszły!

Źródło: fakt.pl

Komentarze
Zasady korzystania z wolnowaru
Unsplash
Triki kulinarne 6 błędów, które prawdopodobnie popełniasz przy korzystaniu z wolnowaru! To dlatego jedzenie jest do kitu!
To urządzenie może być twoim największym wrogiem. Jednak kiedy zaczniesz właściwie z nim postępować szybko się polubicie.
Weronika Kępa
listopad 08, 2020

Przy pomocy wolnowaru możesz przygotować wiele pysznych potraw praktycznie bez nadzoru – zupę, drugie danie, a nawet deser. Żeby jednak wychodziły one idealnie musisz przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad! Nie zdejmuj pokrywki Wolnowar bardzo wolno osiąga docelową temperaturę. Trzeba więc pamiętać, że każde choćby uchylenie pokrywki spowoduje utratę ciepła. W praktyce oznacza to, że potrawa będzie się gotować o wiele dłużej niż miała, a ty nie będziesz świadomy tego, że nakładana na talerz wciąż jest surowa. Podsmaż mięso Każde mięso lądujące w wolnowarze powinno się najpierw chwilę podsmażyć na patelni. Wiele osób uznaje ten krok za mało ważny, bo przecież mięso nawet bez podsmażenia, po wyjęciu z urządzenia będzie gotowe do wyłożenia na talerz. Pamiętaj jednak, że diabeł tkwi w szczegółach. Pieczeń wrzucona do wolnowaru bez podsmażenia nie będzie smakować tak dobrze jak oczekujesz . Obierz kurczaka ze skóry Przyrządzanie kurczaka w wolnowarze różni się od pieczenia go w piekarniku, bądź smażenia na patelni. Dlatego pamiętaj, żeby nie wkładać go do urządzenia ze skórą , która zamiast stać się chrupiąca pozostanie gumowata! Nabiał dodaj na końcu Jeśli do swojego dania chcesz dodać mleko, ser lub śmietanę zrób to pod sam koniec gotowania. Dodany zbyt wcześnie nabiał zsiądzie się pod wpływem temperatury i zepsuje całe danie. Aby osiągnąć pożądany efekt dodaj wszystkie tego typu składniki najwcześniej pół godziny przed wyjęciem potrawy z wolnowaru. Uważaj z winem Nie od dziś wiadomo, że wino wzbogaca smak wielu dań. Pamiętaj jednak, że dodane do potrawy przygotowywanej pod przykrywką w wolnowarze nie ma szansy wyparować. Najlepiej więc pominąć ten składnik. Prawidłowo układaj warstwy Pamiętaj, że wolnowar nie...

Przeczytaj