Pamiętniki z wakacji, mięsny jeż
Pixabay/luxstorm
Przepisy

Przepis na poprawę humoru. Mięsny jeż. Może dziś go zjesz?

Telewizja potrafi dostarczyć rozrywki. Szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę programy typu “Pamiętniki z wakacji”. Wspominacie czasem głównego bohatera jednego z odcinków? Przed wami, mięsny jeż w całej okazałości!
Aleksandra Jaworska
listopad 15, 2020

Telewizja Polsat ma na swoim koncie szeroką ofertę programów rozrywkowych. Jeden z nich to “Pamiętniki z wakacji”, które były emitowane od 2011 do 2016 roku. Pewien odcinek można wspominać w sposób szczególny.

Każdy odcinek serialu opowiadał inną historię dotyczącą problemów życia codziennego. Wszystkie przygody, napisane przez scenarzystów, były symulowane, aby wyglądały na prawdziwe. W obsadzie serii znaleźli się aktorzy - amatorzy.

Losy ludzi wypoczywających

Serial przede wszystkim przedstawiał perypetie ludzi przebywających na wakacjach w egzotycznym kraju. W pierwszej serii miejscem akcji był hiszpański kurort Lloret de Mar. W drugiej, trzeciej i czwartej jest to wyspa Gran Canaria.

Trudno zapomnieć fragment fabuły jednego z odcinków. Młody chłopak, opowiadając o potrawie, którą jego rodzinie przyrządziła jego dziewczyna Beata, zanucił:

"Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz!"

Po emisji odcinka mięsny jeż stał się prawdziwym hitem Internetu. Na jego bazie powstały niezliczone ilości memów i zabawnych przepisów kulinarnych.

Mięsny jeż
Kadr z 22 odcinka "Pamiętniki z wakacji"

Specjały spod lady

Mięsny jeż był tylko pretekstem do zawiłej fabuły wspomnianego odcinka. O uwagę głównego bohatera rywalizowały bowiem dwie zaborcze kobiety, jego mama i dziewczyna. Kulminacja miała miejsce podczas jednej z kolacji na wyspie.

Dziewczyna zapowiedziała, że mięsny jeż to specjał, który jest podawany w jej rodzinie od pokoleń. Mimo ogromnego powodzenia poza serialem, nie udało się skruszyć nim zaborczego serca matki. 

Przede wszystkim prostota

Mięsnego jeża można przyrządzić również w domowych warunkach. Jest niezwykle prosty do wykonania. Parówki owijamy wędliną, bądź szynką. Całość przykrywamy plasterkami salami. Buzią jeża mogą być kolorowe produkty spożywcze, m.in. ogólnodostępne, polskie warzywa.

Na oczy przydadzą się oliwki, winogrona lub kapary. Usta możecie zrobić z cytryny lub pomidorków koktajlowych. W przepisie na mięsnego jeża nie ma ograniczeń. Możemy do woli korzystać z kreatywności! Co jeszcze byście do niego dodali? 

 

Źródło: Natemat.pl

 

Komentarze
koronawirus maseczka
AdobeStock
Zdrowie Natychmiast wyrzucisz papierową maseczkę do kosza! Sprawdź, czy na pewno cię chroni
Myślisz, że twoja maseczka jest skuteczna? Sprawdź, czy na pewno cię chroni!
Katarzyna Wyborska
listopad 14, 2020

Pewnie jeszcze rok temu nikt by nie pomyślał, że będziemy na co dzień nosić chirurgiczne maseczki na twarzy. Takie widoki znaliśmy jedynie ze zdjęć z azjatyckich krajów, gdzie kultura nakazuje nosić maseczkę gdy jesteśmy chorzy. Ale w Polsce? Jednak ten rok zmienił nasze życie o 180 stopni! Dziś każdy z nas ma w domu przynajmniej kilka maseczek i zawsze jedną nosi w kieszeni. Bez maseczki nie wejdziemy do lekarza, apteki, do sklepu czy restauracji. Stale zmieniające się nakazy cały czas regulują to w jakich miejscach musimy zakrywać twarz, jednak wszystko wskazuje na jedno – na pewno przez najbliższy czas maseczka będzie nam wciąż niezbędna. Jaką maseczkę nosisz? Polacy noszą różne maseczki. Od profesjonalnych, przeciwpyłowych masek, przez maseczki stosowane przez lekarzy, aż po maski domowej roboty uszyte z bawełny. Ludzie w swoim wyborze kierują się bezpieczeństwem, wygodą i pieniędzmi. Maski przeciwpyłowe uważa się za najskuteczniejsze – są też niestety najdroższe. Maseczki chirurgiczne dość dobrze chronią przed wirusami, ale trzeba je szybko zmieniać. Na dodatek jesienią i zimą, gdy jest wysoka wilgotność w powietrzu lub pada deszcz szybko robią się wilgotne i nie da się przez nie oddychać. Sporo osób chętnie nosi maseczki bawełniane. Są miłe dla skóry, wygodne, dobrze się przez nie oddycha i są najtańsze – można ich używać wielokrotnie, wystarczy tylko wyprać je w wysokiej temperaturze. Jednak czy zastanawiałaś się jak bezpieczna jest maseczka, którą nosisz? Test maseczek Przeprowadzono test, który miał wykazać skuteczność najczęściej noszonych przez nas masek. Wyniki są zaskakujące! Maseczka chirurgiczna Wydawałoby się, że maski stosowane przez lekarzy będą doskonale chroniły przed wirusem. Jednak badanie wykazało, że to nie do końca prawda! Ten rodzaj maseczek jest stosowany...

Przeczytaj