Zupa ogórkowa tego lekarza oczyszcza wątrobę i jelita. Od razu poczujecie się lepiej
AdobeStock
Newsy

Zupa ogórkowa na zimno: przepis na zupę, która oczyszcza wątrobę i jelita

Ten przepis na zupę ogórkową na zimno może przypaść wam do gustu, jeśli szukacie pomysłów na naprawdę lekki lunch.
Anna Urbańska
kwiecień 26, 2021

Są pewne potrawy, które momentalnie powodują, że czujecie się lepiej. Zdrowe jedzenie to przecież nie tylko jedzenie, które dba o zachowanie sylwetki, ale też przede wszystkim pokarm, dzięki któremu wasze ciało sprawnie działa i dobrze radzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Jeśli czujecie się od pewnego czasu ciężko, nie macie siły i wiecie, że powinniście zmienić sposób odżywiania, postarajcie się włączyć do codziennego menu więcej lekkich potraw. Idealnym przykładem jest ta lekka zupa ogórkowa, która sprawi, że momentalnie poczujecie się lepiej.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Lekka zupa ogórkowa na zimno

 • Ogórek
 • Łyżka szatkowanej cebuli
 • Awokado
 • Łyżka oliwy z oliwek
 • Łyżka soku z cytryny
 • Łyżka octu jabłkowego
 • Szklanka wody
 • Szczypta soli
 • Szczypta papryki chili
 • Szczypta słodkiej papryki w proszku

Przygotowanie lekkiej zupy ogórkowej

 1. Obierzcie ogórek i awokado. Pokrójcie warzywa na mniejsze kawałki.
 2. Włóżcie wszystkie składniki do blendera i miksujcie przez pewien czas, aż uzyskacie kremową konsystencję.
 3. Zupę krem na zimno serwujcie ze szczyptą słodkiej papryki. Możecie dodać też do niej kawałki pokrojonego ogórka, jeśli nie lubicie zup jedynie o kremowej teksturze.

Zobacz także

Jedzenie a detoks organizmu

Za tak zwaną detoksykację organizmu odpowiadają codziennie wasze narządy, bez przerwy oczyszczając krew z produktów przemiany materii. To właśnie wątroba, nerki, jelita i płuca dokonują skutecznego detoksu organizmu.

Popularnie zwykło się mówić, że jakiś pokarm jest w stanie przeprowadzić detoks, albo ma właściwości detoksykujące. Nie jest to jednak w pełni prawda. Faktycznie, niektóre elementy pożywienia wspomagają prace wspomnianych narządów i w ten sposób ułatwiają oczyszczanie organizmu, jednak nie robią one tego bezpośrednio.

Pamiętajcie, że liczy się zdrowe odżywianie jako całość. Włączajcie do diety prozdrowotne posiłki i produkty (jak na przykład ta zupa ogórkowa lub sałatki), ale nie liczcie na to, że uratują was one przed skutkami stosowania niezdrowej diety na co dzień. Dokonujcie zdrowych wyborów, jedzcie dużo warzyw i owoców (nawet w postaci mrożonej), a wasz organizm sam najskuteczniej będzie wykonywał wszelki detoks.

Czytaj także:

Komentarze