Na pracowników sklepów padł blady strach. Żabka rusza z 40 sklepami bezobsługowymi
AdobeStock
Newsy

Zróbcie zakupy spożywcze za połowę ceny. Oferta tylko dla nielicznych! Załapiecie się?

W specjalnym sklepie będzie można zrobić bardzo tanie zakupy. Nie każdy będzie mógł z tego skorzystać…

W Warszawie od niedawna działa pierwszy sklep społeczny. To drugi sklep tego rodzaju w Polsce, ale pierwszy w stolicy. W takim sklepie klienci mogą zrobić zakupy w dużo bardziej okazyjnych cenach.

Sklep społeczny powstał w lokalu przy ulicy Modzelewskiego 71 na warszawskim Mokotowie. Powstał on dzięki działalności fundacji Miejsce Wolne.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Kto może zrobić zakupy w sklepie społecznym?

Oferta sklepu społecznego skierowana jest do osób o niskim dochodzie. Żeby zrobić w nim zakupy należy uzyskać zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po wydaniu takiego zaświadczenia, można z powodzeniem odwiedzać sklep społeczny i robić w nim zakupy w bardzo okazyjnych cenach. W tym momencie to jedyna opcja przyłączenia się do grona klientów sklepu, ale w przyszłości karty ma wydawać fundacja założycielska.

Co można kupić w sklepie społecznym?

W asortymencie sklepu znajdują się:

  • Świeże produkty żywnościowe
  • Ubrania
  • Artykuły higieniczne
  • Warzywa i owoce
  • Mięsa
  • Nabiał

Ceny w sklepie „Spichlerz”, bo tak nazywa się sklep społeczny w Warszawie, są niemal o połowę niższe, niż ceny w innych marketach i dyskontach.

Jeśli będziecie wybierali się do tego sklepu liczcie się jednak z tym, że artykuły spożywcze często cechują się krótka datą przydatności do spożycia.

Zobacz także
Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów

Na pracowników sklepów padł blady strach. Żabka rusza z 40 sklepami bezobsługowymi

Na pracowników sklepów padł blady strach. Żabka rusza z 40 sklepami bezobsługowymi

Nie tylko sklep, ale też kafeteria

Fundacja odpowiedzialna za powstanie sklepu uruchomiła też w placówce inny koncept: Spichlerz Cafe. To miejsce do którego każdy będzie mógł przyjść, opowiedzieć o swoich problemach, uzyskać wsparcie.

Kto odpowiada za powstanie sklepu?

Jak już wspomnieliśmy, sklep „Spichlerz” jest dziełem fundacji Miejsce Wolne. Nie mógłby jednak powstać bez partnerów. Do urządzenia sklepu przyłączyła się firma Ikea, która zapewniła wyposażenie sklepu. Partnerem sklepu w Warszawie jest sieć marketów TopMarket, która dostarcza tam produkty spożywcze.

Będziecie starać się o dołączenie do klientów sklepu społecznego? Jeśli nie, przekażcie informację znajomym, może znajdzie się ktoś potrzebujący, kto nie wie o takiej opcji.

katowice sklep socjalny
AdobeStock
Newsy
Powstał pierwszy sklep socjalny w Polsce. Kupisz tam jedzenie taniej niż w Biedronce i Lidlu
Duże miasto w Polsce postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom swoich najuboższych mieszkańców i otworzyło pierwszy w Polsce sklep socjalny. Na czym to polega i czy wszyscy mogą robić w nim zakupy? Trzeba spełniać jedno kryterium.

Skupieni na swoich sprawach i osobistych problemach na co dzień zwykle nie zauważamy ludzi dookoła nas, którzy są naprawdę w dużej potrzebie . Te osoby są praktycznie niewidzialne – nie widzimy lub nie chcemy widzieć ich problemów. Może dlatego, że nie możemy znieść myśli o tym, jak trudne i upokarzające jest codzienne życie, gdy trzeba liczyć każdy grosz i prosić innych o pomoc? Szczególnie teraz, w trakcie pandemii koronawirusa wielu tych potrzebujących ludzi ma jeszcze większe problemy finansowe. Zamykane są miejsca pracy, a fundacje charytatywne mają mniej pieniędzy do dyspozycji. Pierwszy taki sklep w Polsce Miasto Katowice oraz Fundacja Wolne Miejsce wspólnie otworzyły pierwszy w Polsce sklep socjalny. Jest to miejsce, w którym osoby w trudnej sytuacji życiowej mogą zrobić zakupy dużo taniej , niż w innych miejscach. Sprzedawane tam produkty nie są w żaden sposób wybrakowane – fundacja współpracuje z innymi sklepami, które za bardzo niską cenę odsprzedają żywność z krótkim terminem przydatności do spożycia. Zamiast do kosza, trafiają one na półki socjalnego sklepu w Katowicach. Wyjście z biedy jest bardzo trudne. Osoby, które są zmuszone korzystać z pomocy fundacji i innych charytatywnych placówek często odczuwają wstyd, prosząc o paczki z jedzeniem i chemią domową. Dzięki takiemu miejscu, mogą znów poczuć się jak reszta zwykłych ludzi. Sami robią sobie zakupy i planują swój budżet – po prostu uczą się na nowo żyć tak, jak wszyscy. Piotr Kochanek, wiceprezes Fundacji podkreśla, że najważniejszą rzeczą jaką potrzebujący znajdują w tym sklepie jest godność – a tego potrzebują równie mocno, jak pomocy finansowej. Kto może skorzystać? Kryterium, które pozwala zrobić zakupy w tym sklepie to określone dochody....

Katarzyna Bosacka zachwycona sklepem w Zduńskiej Woli. Chleb kosztuje w nim… 80 groszy
ONS.pl/AdobeStock
Newsy
Katarzyna Bosacka zachwycona sklepem w Zduńskiej Woli. Chleb kosztuje w nim… 80 groszy
Sklepy socjalne zyskują coraz większą popularność w Polsce. Co trzeba zrobić, żeby z nich skorzystać?

Sklepy socjalne wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Kolejne takie miejsce powstało właśnie w  Zduńskiej Woli. To pierwszy tego typu sklep w województwie łódzkim. Bardzo pochlebnie o pomyśle otwierania takich sklepów wypowiedziała się ostatnio Katarzyna Bosacka. Dziennikarka jest zachwycona niskimi cenami, jakie w nim obowiązują. Szczególnie przypadła jej do gustu cena chleba.  Czym są sklepy socjalne? Sklepy socjalne to miejsca, w których osoby gorzej sytuowane, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej lub stoją w obliczu tymczasowych trudności finansowych i życiowych, takich jak np. utrata pracy, mogą za okazaniem specjalnego skierowania, kupić pełnowartościowe produkty w cenach poniżej ich wartości rynkowej. Pierwszy taki sklep w Polsce powstał w Katowicach. Obecnie takich sklepów jest już w Polsce kilkanaście. Warto dodać, że w niektórych sklepach socjalnych, np. w Katowicach, w sobotę zakupy może zrobić każdy - i nie potrzebne jest do tego żadne skierowanie. Działanie to zostało podjęte m.in. w celu przeciwdziałania marnotrawieniu żywności. Poza jedzeniem, można w nim kupić środki higieny osobistej i chemii domowej, które są dostępne w cenie niższej niż ich wartość rynkowa. Katarzyna Bosacka chwali sklep socjalny w Zduńskiej Woli Sklep socjalny „Rampa" przy ul. Juliusza Sylli 1, powstał z inicjatywy fundacji Dzielnia. – Ceny artykułów w sklepie wynoszą od 10 gr do maksymalnie 6 zł. Mamy na przykład kaszę po 1,40 zł, pasztet podlaski za 1,50, konserwę turystyczną za 3 zł, syrop malinowy za 2,50 zł, chleb za 80 gr czy jogurty z owocami za 80 gr – powiedziała prezes Fundacji Dzielnia, Małgorzata Frach w rozmowie z PAP. Pomysł otwierania sklepów socjalnych, bardzo podoba się...

Tadeusz Rydzyk, ceny w sklepie Rydzyka
Flickr/Pixabay, pau_noia0
Newsy
Ceny w sklepie ojca Rydzka przyprawiają o zawrót głowy. Niewyobrażalne, ile trzeba zapłacić za olej
Ojciec Rydzyk potrafi wzbudzić niemałe sensacje. Jego mieszanie się w sprawy polityczne szokuje i zasmuca. Najnowszym zaskoczeniem są ceny w jego sklepie internetowym.

Ksiądz Rydzyk jest związany z Radiem Maryja, które zrzesza fanów nie tylko religijnych. Jako postać cieszy się duża sympatią. Jest odważny, charyzmatyczny, ale i szokujący. Sklep ojca Rydzyka Do tej pory w sklepie ojca Rydzyka można było znaleźć dewocjonalia, które mogliście zakupić również tuż przy Kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Obecnie oferta poszerzyła się o artykuły spożywcze oraz szeroką ofertę przemysłową. Ten sklep to prawdziwa skarbnica produktów! Produkty spożywcze w sklepie Tadeusza Rydzyka Znajdziecie w nim mąki, oleje, a nawet kremy czy przyprawy w cenach, które przyprawiają o zawrót głowy.  W sytuacji szalejącej pandemii i wielu przypadków, w których ludzie wiążą ledwo koniec z końcem, sklep narzucił ogromną marżę na swoje produkty. Ceny zwalają z nóg! Sklep Fundacji Nasza Przyszłość, powiązanej z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, zaskakuje coraz bardziej. Poszerzający się asortyment przyprawia momentami o zawał. Miejsce znane z dewocjonaliów pełne jest produktów spożywczych czy kosmetyków w obłędnych cenach. W sklepie znajdziemy między innymi kawę, przyprawy, herbaty i zioła Charakterystyczne dla sklepu są wysokie ceny, choć niektóre produkty są nie byle jakie. Przykładowo za zdrowotne oleje zapłacimy ok. 25 zł. Możliwe, że sklep okaże się strzałem dziesiątkę. Na razie ceny szokują. Jak będzie dalej? Nie zapowiada się na obniżki. Sklep z dewocjonaliami stał się miejscem pełnym różnych składników Jeszcze chwilę temu można było kupić w nim toruńskie pierniki, które miały być formą pamiątki dla przyjezdnych i zwiedzających. Toruń to w końcu przede wszystkim pierniki. Oprócz tego wśród bogatej oferty...

Tak tanich pomidorów w tym roku jeszcze nie było. Teraz w Biedronce tańsze aż o 50%
Adobe Stock
Newsy
Tak tanich pomidorów w tym roku jeszcze nie było. Teraz w Biedronce tańsze aż o 50%
Biedronka wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje świetną promocję. Pomidory można zakupić nawet o połowę taniej.

Biedronka to jeden z najczęściej wybieranych sklepów spożywczych na codzienne zakupy. To wynik ciekawych promocji oraz ciągłych zmian, które mają na celu polepszenie komfortu klientów. Co tydzień w dyskoncie pojawiają się nowe produkty w okazyjnych cenach. Tym razem Biedronka przecenia między innymi pomidory.  Pomidory za pół ceny  Sieć sklepów Biedronka nie przestaje zaskakiwać swoich klientów. Wraz z nowym dniem, wprowadza do swojej oferty rewelacyjne promocje. Już od środy można kupić pomidory na gałązce luzem o 50% taniej. W regularnej cenie warzywa kosztują 7,99 złotych, zaś po obniżce jedynie 3,99! Poza tym przecenione zostały również pomidorki truskawkowe na gałązce w opakowaniu o wadze 250 g. Ten produkt został przeceniony z 8,99 złotych na 5,99. To rewelacyjna wiadomość dla wszystkich wielbicieli pomidorów. Promocja obowiązuje od środy 22 do niedzieli 25 kwietnia.  Inne produkty w promocji  W ofercie promocyjnej znalazły się również inne artykuły spożywcze w atrakcyjnych cenach. Wśród nich znalazły się między innymi: pomarańcze deserowe (2,99 zł/kg zamiast 5,99) winogrono jasne bezpestkowe (9,99 zł/kg zamiast 15,99) opakowanie pieczarek 500g (3,49 zł/op. zamiast 4,99) chude mięso mielone z szynki wieprzowej 500 g (5,99zł/op. zamiast 9,49). Pozostałe propozycje promocyjne Biedronki można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej dyskontu spożywczego bądź w papierowej cotygodniowej gazetce.  Wygodne zakupy Biedronka jest w czołówce najczęściej wybieranych sklepów spożywczych przez Polaków. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Zakupy w tej sieci dyskontów są po prostu wygodne. Sklep oferuje klientom między innymi kartę „Moja Biedronka”, która dająca większe rabaty na zakupy....