Znany piłkarz głodował w dzieciństwie. Gdy się dorobił, ufundował szkołom 3 miliony posiłków
Pixabay
Newsy

Znany piłkarz głodował w dzieciństwie. Gdy się dorobił, ufundował potrzebującym 3 miliony posiłków

Poznajcie tę wzruszającą historię. Młody człowiek o wielkim sercu!

Ten młody piłkarz sam doświadczył w dzieciństwie głodu. Postanowił, że jeśli kiedykolwiek jego kariera przyniesie owoce, będzie działać na rzecz zwalczania głodu. Dotrzymał danej sobie obietnicy. Jest obecnie znany z działalności charytatywnej chyba nawet bardziej niż ze swojej kariery piłkarza.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Piłkarz o dobrym sercu

Marcus Rashford to piłkarz grający w znanym klubie Manchester United. Ma tylko 23 lata, a już jest znany ze swojej działalności charytatywnej. Marcus wykorzystuje rozpoznawalność i siłę mediów do zbiórek i akcji na temat zwalczania niedożywienia wśród dzieci.

Pamięta biedę i głód

Pamiętam czasy, gdy nie było żadnego jedzenia, więc szło się spać, żeby zagłuszyć głód – wspomina Marcus.

 

Ma żal do społeczeństwa i rządu, że niedostatecznie wspierają ubogie rodziny i nie dostarczają odpowiednio dużo środków, by pomóc dzieciom w ciężkiej sytuacji.

Najbliższe mi osoby wiedziały o mojej sytuacji rodzinnej, ale trenerzy i koledzy z drużyny nie mieli o tym pojęcia – dodaje Marcus.

Zobacz także
Miał niesamowicie ciężkie życie. Teraz codziennie karmi setki ubogich za własne pieniądze

Miał niesamowicie ciężkie życie. Teraz codziennie karmi setki ubogich za własne pieniądze

Przerażona kobieta wezwała pomoc do groźnego zwierzęcia za oknem. Okazało się, że to… rogalik

Przerażona kobieta wezwała pomoc do groźnego zwierzęcia za oknem. Okazało się, że to… rogalik

Działalność charytatywna Marcusa

Działalność Marcusa opiera się na informowaniu, szerzeniu świadomości i podejmowaniu działań lokalnych. W poniedziałek na antenie BBC One został wyemitowany film ukazujący dzieciństwo Marcusa i ciężką sytuację, z jaką się zmagał.

W filmie dokumentalnym wypowiedziała się też matka piłkarza. Zajmowała się piątką dzieci, pracowała na trzy zmiany, by zapewnić dzieciom jak najlepszą przyszłość.

Czasem nie mieliśmy w domu nawet bochenka chleba. Ale nigdy nie powiedziałabym nikomu o moich kłopotach. To zawstydzające – przyznaje matka piłkarza.

3 miliony obiadów

Marcus rozpoczął swoją działalność, gdy nastał pierwszy lockdown. Wiedza o tym, że sytuacja niektórych rodzin jest tragiczna, napędziła go do działania. Dzięki jego działaniom ufundowano ponad 3 miliony posiłków, które rozdano dzieciom w szkołach podstawowych.

Piłkarz bardzo mocno angażował się w zbiórki i akcje w mediach, napisał nawet list do premiera, prosząc o kontynuację rozdawania posiłków w szkołach w czasie wakacji. Jego działalność przynosi ogromne sukcesy.

Czytaj także:

Lewandowski w dniu meczu na pewno nie zje tego produktu. Wy będziecie mieli go na talerzach
ONS.pl
Newsy
Lewandowski w dniu meczu na pewno nie zje tego produktu. Wy będziecie mieli go na talerzach
Kariera piłkarza zależy nie tylko od treningów i talentu. Równie ważna jest dieta i odpowiednia regeneracja. Lewandowski zwraca uwagę na ten szczegół…

Robert Lewandowski to bez wątpienia największa gwiazda piłkarskiej reprezentacji Polski. Robert Lewandowski ma na swoim koncie kilka bardzo spektakularnych sukcesów. Na co dzień gra w niemieckim klubie Bayern Monachium. Jest rekordzistą pod względem ilości strzelonych bramek w jednym sezonie niemieckiej ligi piłkarskiej – Bundesligi, ze spektakularnym wynikiem 41 goli. Kapitan reprezentacji Polski jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie i jednego z najlepszych środkowych napastników w historii. Sukces Roberta Lewandowskiego to nie tylko treningi Robert Lewandowski od najmłodszych lat mocno podporządkowywał swoje życie karierze sportowej. Wielokrotnie rezygnował z przyjemności lub życia towarzyskiego, żeby odpowiednio się zregenerować przed treningami i meczami. Takie nawyki miał już jako młody sportowiec. Lewandowski doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że za jego sukcesem stoi nie tylko talent, ale też ogrom pracy i poświęceń. Te nie dotyczą jednak tylko morderczych treningów trzymających sportowca w dobrej formie. Robert Lewandowski musi też bardzo zwracać uwagę na to, co je . Na pewno diety piłkarza dogląda wielu ekspertów, w tym jego żona, Anna Lewandowska . Dieta Roberta Lewandowskiego przed meczem Robert Lewandowski kilka razy wypowiedział się na temat tego, jak wygląda jego żywienie w dniu meczu. Na pewno unika on produktów ciężkich, które źle wpływają na jego występy sportowe. Robert zdradził, że w dniu meczu nie je… mięsa. Zaskakujące? Wielu osobom to właśnie mięso kojarzy się z siłą, która niezbędna jest sportowcom podczas zawodów. Chodzi tutaj o obciążenie układu pokarmowego napastnika. W dniu meczu nie jem mięsa. Jest za ciężkie dla mojego organizmu – wyjawił Robert Lewandowski w wywiadzie Dieta piłkarza obowiązuje jednak na co dzień, nie...

Robert Lewandowski dzień zaczyna od deseru. Jak wygląda dieta piłkarza?
ONS, Flickr
Newsy
Robert Lewandowski dzień zaczyna od deseru. Jak wygląda ta zaskakująca dieta piłkarza?
Robert Lewandowski to ulubiony piłkarz, którego podziwiają nie tylko rodacy, ale i coraz większa ilość kibiców na całym świecie. Ciągle rosnąca popularność sportowca sprawia, że internauci śledzą nie tylko jego karierę, ale i życie prywatne, a nawet to, co ma na talerzu. Jak wygląda dieta Lewego? Zobaczcie jej podstawowe zasady!

Robert Lewandowski chętnie dzieli się z fanami swoim życiem od kuchni, zdradzając między innymi tajniki swojej diety. Co je znany piłkarz na co dzień, aby zachować zdrowie i sprawność fizyczną? Oto podstawowe zasady, których przestrzega najpopularniejszy polski sportowiec. Co je Robert Lewandowski? Dieta piłkarza obfituje w świeże warzywa. Ponadto często wybiera on tłuste ryby i owoce morza, a do tego ryż oraz różnego rodzaju kasze. Kluczowym czynnikiem, na jaki zwraca uwagę jest świeżość i jakość produktów. Muszą to być nieprzetworzone i naturalne składniki sprawdzonego pochodzenia. Powinny być też zróżnicowane, zgodnie z zasadami diety rotacyjnej. Ponadto kapitan polskiej kadry stara się unikać w swojej diecie glutenu i laktozy. Wyklucza też dania smażone i wszelkiego rodzaju fast-foody. Piłkarz ogranicza też mięso, a jeśli już się na nie decyduje, to wybiera drób, wołowinę lub dziczyznę.  Najpierw deser, potem obiad Robert Lewandowski stosuje tak zwaną odwróconą dietę. Na czym polega ta tajemniczo brzmiąca metoda?Piłkarz zaczyna posiłek od deseru, później spożywa zbilansowane danie główne, a dopiero na końcu przystawkę w postaci sałatki lub zupy. Skąd taka nietypowa kolejność? – Dlaczego zaczynam od deseru? Słodycze trawione są szybko. Podobnie jest z zupą. Ale mięso potrzebuje więcej czasu (...) Gdybym jadł słodycze na końcu i mieszał je w żołądku z proteinami, to proces trawienia nie przebiegałby tak, jak powinien. Zresztą nie jem deseru codziennie. Tylko raz, góra dwa razy w tygodniu  - mówił Lewandowski w rozmowie dla niemieckiej gazety „Muenchner Merkur". Bez popijania w trakcie posiłku  Jeśli chodzi o płyny, Robert Lewandowski wybiera głównie wodę. W jego diecie nie ma miejsca na słodzone napoje. Piłkarz trzyma się też...

Ile emerytury dostają księża w Polsce? Wystarcza na jedzenie i godne życie? Poznajcie dokładne kwoty
AdobeStock
Newsy
Ile emerytury dostają księża w Polsce? Wystarcza na jedzenie i godne życie? Poznajcie dokładne kwoty
Coraz więcej Polaków dostaje głodowe emerytury, za które nie da się samodzielnie przeżyć. A jak to wygląda w przypadku księży?

Wielu Polaków nie może liczyć na wysoką emeryturę. Życie jest coraz droższe, a niskie emerytury niektórym seniorom nie pozwalają na godne życie . Pojawiają się nawet pomysły wprowadzenia emerytury minimalnej dla osób, które przez nieodprowadzanie składek dostają świadczenie w wysokości kilkuset złotych. Takim ludziom często pozostaje poleganie na najbliższej rodzinie, ponieważ sami nie są w stanie się utrzymać. A jak to wygląda w przypadku księży, którzy sędziwego wieku dożywają w samotności? Ile emerytury dostają księża? Sprawdźcie. Czy księża dostają emeryturę? Choć ksiądz jest oficjalnie sługą bożym, to dostaje pieniądze za swoją pracę tak, jak wszyscy ludzie. Przysługuje mu też prawo do emerytury – dotyczy ono wszystkich duchowych z wyjątkiem papieża, który na emeryturę zwykle nie przechodzi (z wyjątkiem Benedykta XVI). Skąd biorą się pieniądze na emerytury księży? Księża są wyjątkowo uprzywilejowanymi emerytami. Korzystają oni bowiem z dwóch systemów emerytalnych – ZUSu oraz Funduszu Kościelnego. Środki w Funduszu od 1990 roku finansowane są wyłącznie z budżetu państwa, czyli podatków wszystkich Polaków. Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji można przeczytać szczegóły na temat przeznaczania środków z Funduszu Kościelnego: wspomaganie kościelnej działalności charytatywnej, kościelnej działalności oświatowo-wychowawczej i opiekuńczo-wychowawczej, a także inicjatyw związanych ze zwalczaniem patologii społecznych oraz współdziałania w tym zakresie organów administracji rządowej z kościołami i innymi związkami wyznaniowymi remonty i konserwację obiektów sakralnych o wartości zabytkowej finansowanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne duchownych W jeszcze lepszej sytuacji...

Rolnik przywiózł 10 ton ziemniaków i chciał je rozdać za darmo, ale nikt nie chciał ich wziąć. Dlaczego?
Adobe Stock
Newsy
Rolnik przywiózł 10 ton ziemniaków i chciał je rozdać za darmo, ale nikt nie chciał ich wziąć. Dlaczego? 
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich przedsiębiorców, a zwłaszcza dla rolników, którzy znacznie tracą na zaistniałej sytuacji. Jeden z nich postanowił rozdać za darmo ziemniaki, aby się nie zmarnowały. Mieszkańcy świętokrzyskiego nie chcieli ich brać za darmo.

Wielu przedsiębiorców ponosi straty w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Do tej grupy należą również rolnicy. Jednym z nich pan Marcin z Jakubowic, który przez zaistniałą sytuację postanowił rozdać swoje zbiory za darmo.  Trudny okres dla rolników  Cała gospodarka cierpi podczas trwającej od roku pandemii. Każdy z przedsiębiorców ponosi pewne straty. Jedną z gałęzi, która nie zarabia w tym okresie, są rolnicy oraz sadownicy. Nie są w stanie sprzedać okazałych zbiorów. Ostatecznie produkty marnują się. Ich stali klienci kupujący znaczne ilości sprzedawanych zbiorów, w obecnym czasie nie potrzebują aż takich ilości, gdyż ich działalności również nie funkcjonują lub działają okresowo. Dobry uczynek rolnika ze świętokrzyskiego Uczynnym gestem chciał podzielić się jeden z rolników z miejscowości Jakubowice położonej w województwie świętokrzyskim, pan Marcin. Rolnik zajmuje się w głównej mierze uprawą warzyw bulwiastych, takich jak ziemniaki, marchew, pietruszka oraz zboża. Mężczyzna ze względu na pandemię nie był w stanie sprzedać wszystkich swoich zbiorów, więc postanowił je rozdać, aby się nie zmarnowały. Swoją akcję rozpoczął w Sosnowcu. Działalność rolnika z Jakubowic Pan Marcin prowadzi własne gospodarstwo rolne, gdzie przeważnie zajmuje się uprawą roślin i warzyw. Dotychczas głównymi klientami rolnika były lokalne przedsiębiorstwa jak restauracje czy domy weselne. Jednak przez sytuację z koronawirusem i one zostały zmuszone do ograniczenia swojej działalności, a z czasem do zamknięcia. To spowodowało, że pan Marcin utracił swoich stałych odbiorców, którzy kupowali większość produktów. Pomoc w dobrym uczynku O sytuacji dowiedział się jeden z radnych Rady Miasta Sosnowiec, pan Łukasz...