Zakupy
Pexels/Oleg Magni
Newsy

Znana sieć sklepów znika z Polski. Gigantyczne wyprzedaże jedzenia

Lubicie duże obniżki? Lećcie biegiem do sklepów Tesco, zanim te znikną z mapy Polski. W tych supermarketach kupcie jedzenie za grosze. Tylko teraz!
Hubert Rój
kwiecień 14, 2021

Historia Tesco w Polsce powoli dobiega końca. Ostatnie sklepy brytyjskiej sieci sklepów spożywczych są właśnie opróżniane przez klientów z resztek produktu.

Gorączkowa akcja „czyszczenia magazynów” sklepów Tesco to wielka okazja dla łowców dobrych cenowych okazji.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dlaczego w Tesco są teraz tak duże promocje?

Dosłownie za grosze dostaniecie w nich towary, które zwykle kosztują znacznie więcej. Obniżki, rabaty, promocje – w ten sposób Tesco zachęca do pomocy w „rozładowaniu” swoich półek sklepowych.

Cenowe cięcia sięgają nawet powyżej 70% wartości danego produktu. Dlatego jeżeli w waszym zasięgu znajduje się jeszcze Tesco, polecamy złożyć wam tam niezwłoczną wizytę!

W sklepach Tesco znajdziecie nawet o 40% tańszą czekoladę, kawę czy herbatę, a także niezwykle drogie ostatnio słodkie napoje. 

Zobacz także

Cała akcja wyprzedażowa dotyczy tych nielicznych supermarketów Tesco, które jeszcze nie zostały przekształcone w sklepy innych sieci, m.in. niemiecki Kaufland i duńskie Netto.

Puste półki zostaną zapełnione przez towary głównie tych dwóch wspomnianych znanych sieci spożywczych.

Jednocześnie obok wyprzedaży produktów, w większości placówek Tesco trwa intensywne sprzątanie i przygotowywanie „gruntu” pod przekazanie sklepów innym przedsiębiorstwom.

Zmiana szyldów Tesco na inne marki jest w skali całego kraju długim i skomplikowanym procesem. Ostatecznie ma skończyć się do końca 2021 roku.

Co stanie się z pracownikami Tesco?

Według zapowiedzi polskiego Tesco, koniec tej sieci w Polsce oznacza niestety spore zwolnienia pracowników.

Szacuje się, że pracę straciło lub straci ponad 1 tys. osób. Na pewno jednak części kasjerek, magazynierów i obsługi sklepów znajdzie pracę w nowych-starych placówkach spod znaku Netto lub Kauflanda.

Dzięki nabyciu przez Netto dużej ilości dawnych sklepów Tesco, liczba placówek duńskiego koncernu w Polsce znacznie się zwiększy.

Szacuje się, że niedługo w Polsce będzie funkcjonowało blisko 700 sklepów sieci Netto. Oznacza to, że ich liczba będzie zbliżona choćby do liczby dyskontów Lidla.

Czytaj także:

Komentarze