Zakupy
Pexels/Oleg Magni
Newsy

Znana sieć sklepów znika z Polski. Gigantyczne wyprzedaże jedzenia

Lubicie duże obniżki? Lećcie biegiem do sklepów Tesco, zanim te znikną z mapy Polski. W tych supermarketach kupcie jedzenie za grosze. Tylko teraz!

Historia Tesco w Polsce powoli dobiega końca. Ostatnie sklepy brytyjskiej sieci sklepów spożywczych są właśnie opróżniane przez klientów z resztek produktu.

Gorączkowa akcja „czyszczenia magazynów” sklepów Tesco to wielka okazja dla łowców dobrych cenowych okazji.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dlaczego w Tesco są teraz tak duże promocje?

Dosłownie za grosze dostaniecie w nich towary, które zwykle kosztują znacznie więcej. Obniżki, rabaty, promocje – w ten sposób Tesco zachęca do pomocy w „rozładowaniu” swoich półek sklepowych.

Cenowe cięcia sięgają nawet powyżej 70% wartości danego produktu. Dlatego jeżeli w waszym zasięgu znajduje się jeszcze Tesco, polecamy złożyć wam tam niezwłoczną wizytę!

W sklepach Tesco znajdziecie nawet o 40% tańszą czekoladę, kawę czy herbatę, a także niezwykle drogie ostatnio słodkie napoje. 

Zobacz także
Cena mięsa mielonego w Lidlu zwala z nóg. Co sądzicie o takiej promocji?

Cena mięsa mielonego w Lidlu zwala z nóg. Co sądzicie o takiej promocji?

W PEPCO kupicie patelnie za jedyne 8 zł. To nie wszystkie wyjątkowe promocje!

W PEPCO kupicie patelnie za jedyne 8 zł. To nie wszystkie wyjątkowe promocje! 

Cała akcja wyprzedażowa dotyczy tych nielicznych supermarketów Tesco, które jeszcze nie zostały przekształcone w sklepy innych sieci, m.in. niemiecki Kaufland i duńskie Netto.

Puste półki zostaną zapełnione przez towary głównie tych dwóch wspomnianych znanych sieci spożywczych.

Jednocześnie obok wyprzedaży produktów, w większości placówek Tesco trwa intensywne sprzątanie i przygotowywanie „gruntu” pod przekazanie sklepów innym przedsiębiorstwom.

Zmiana szyldów Tesco na inne marki jest w skali całego kraju długim i skomplikowanym procesem. Ostatecznie ma skończyć się do końca 2021 roku.

Co stanie się z pracownikami Tesco?

Według zapowiedzi polskiego Tesco, koniec tej sieci w Polsce oznacza niestety spore zwolnienia pracowników.

Szacuje się, że pracę straciło lub straci ponad 1 tys. osób. Na pewno jednak części kasjerek, magazynierów i obsługi sklepów znajdzie pracę w nowych-starych placówkach spod znaku Netto lub Kauflanda.

Dzięki nabyciu przez Netto dużej ilości dawnych sklepów Tesco, liczba placówek duńskiego koncernu w Polsce znacznie się zwiększy.

Szacuje się, że niedługo w Polsce będzie funkcjonowało blisko 700 sklepów sieci Netto. Oznacza to, że ich liczba będzie zbliżona choćby do liczby dyskontów Lidla.

Czytaj także:

Sklep tesco
Adobe Stock
Newsy
Smutna wiadomość - już nie zrobicie zakupów spożywczych w tym sklepie. Niedługo zniknie z Polski 
Brytyjczycy wciągają na maszt białą flagę i już niedługo odpływają w siną dal. Historia Tesco w Polsce dobiega końca.

Jedni tylko wzruszą ramionami, inni pewnie lekko się zasmucą. Polacy mają swoje przyzwyczajenia i pewnie dla części z nich takim właśnie przyzwyczajeniem były zakupy w sklepach sieci Tesco. W połowie zeszłego roku władze polskiego oddziału sieci Tesco ogłosiły, że sprzedają część swoich supermarketów. Mowa tu o placówkach, które miały stać się za chwilę sklepami innej zagranicznej sieci. Chodzi tu mianowicie o Netto. Po tym jak Brytyjczycy oddali w ręce Duńczyków wspomniane sklepy, na fanów sieci Tesco spadły kolejne nieprzyjemne wiadomości. Tesco zwija żagle Niewielka liczba pozostałych sklepów znów się skurczy. Tym razem nie będą one przedmiotem sprzedaży. Anglicy po prostu zamkną niektóre swoje placówki w Polsce. I tak zamknięty zostanie największy hipermarket Tesco w kraju, a więc sklep przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Podobny los czeka inne duże sklepy spod znaku Tesco. W tej chwili w naszym kraju działa jeszcze 309 sklepów tej firmy. Jednak sprzedaż części placówek na rzecz duńskiego Netto i ostatnie zamknięcia, są etapem przygotowania do całkowitego opuszczenia Polski przez Tesco. Będziecie tęsknili? Wszystko to spowodowane jest oczywiście niezadowalającym wynikiem finansowym brytyjskiej sieci. Liczby przestały się zgadzać księgowym Tesco jeszcze w 2015 r. Właśnie wtedy poczynione zostały już pierwsze ruchy, które zwiastowały dalszy ciąg wydarzeń. Zwolnienia części pracowników, zredukowanie oferty produktów i początek sprzedaży pojedynczych placówek. Niedługo po Tesco w Polsce pozostanie jedynie wspomnienie. Będziecie tęsknili za brytyjskimi marketami?

Jaki sklep zastąpi Tesco?
Adobe Stock
Newsy
Właściciel popularnej sieci sklepów przejmie ponad 300 placówek Tesco. Klienci są zachwyceni
O likwidacji sklepów sieci Tesco mówiło się już od dawna. Do tej pory nie wiadomo było jednak, jaki przedsiębiorca przejmie wspomniane markety. UOKiK w końcu wydał decyzję.

Brytyjska sieć handlowa Tesco istnieje na polskim rynku od 1995 roku. Na początku jej działalność prężnie się rozwijała – klienci masowo odwiedzali sklepy i wydawali w nich mnóstwo pieniędzy twierdząc, że żywią się tylko tam.  Niestety, w 2012 roku wszystko uległo zmianie. Wówczas Tesco zaczęło brnąć w ogromne straty finansowe. Efektem takiego stanu rzeczy były masowe zwolnienia i sprzedaż niektórych sklepów na terenie kraju. Na tym jednak nie koniec. Tesco zmaga się z problemami finansowymi Nie od dziś wiadomo, że Tesco zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Obecnie, po licznych zamknięciach i restrukturyzacjach, wspomniana sieć handlowa posiada 320 sklepów w całej Polsce, a także dwa centra dystrybucyjne i 23 stacje paliw, których nie jest w stanie już dalej prowadzić. Pod koniec października 2019 roku w reprezentującym brytyjskie Tesco banku Barclays zostały złożone oferty na zakup spółki. O ich przejęcie starał się między innymi niemiecki Kaufland. Ostatecznie sklepy zostaną oddane w ręce Salling Group czyli właściciela europejskiej sieci osiedlowych supermarketów Netto. Netto przejmie sklepy sieci Tesco  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group czyli właściciela sklepów Netto. Pod wspomnianą marką działa już około 1100 dyskontów w Danii, Niemczech oraz Polsce, z czego 386 w naszym kraju.  Netto przejmie od Tesco 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedzibę główną i centra dystrybucyjne. Zapłaci za nie aż 900 milionów złotych. Prezes UOKiK stwierdził, że taka decyzja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na rynku. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że w każdym z badanych miast Netto po przejęciu placówek Tesco będzie musiało konkurować z innymi...

nowe sklepy Aldi w Polsce
Adobe Stock
Newsy
Popularna niemiecka sieć otwiera w Polsce 14 nowych sklepów. Niektórzy będą wniebowzięci
Niemiecka sieć sklepów spożywczo-przemysłowych Aldi, na przestrzeni lat otworzyła już ponad 140 placówek w całej Polsce. Teraz do tego grona dołączy kolejne 14.

Adli jest bardzo popularny nie tylko w Niemczech i Polsce. Jego dyskonty są obecne aż na 5 kontynentach. Pod względem sprzedaży sklepy zajmują zaszczytne 7 miejsce na świecie. Ten wynik sprawia, że sieć bardzo prężnie się rozwija. Aldi jest w Polsce już od ponad 10 lat  Pierwszy sklep Aldi pojawił się w Polsce już 12 lat temu. Sprzedawane w nim najwyższej jakości produkty marek własnych zachwyciły klientów. Z roku na roku przybywało więc sklepów tej popularnej niemieckiej sieci, która obok Biedronki i Lidla, stała się jednym z najchętniej odwiedzanych marketów spożywczych w kraju. Pod koniec 2019 roku Aldi liczył sobie ponad 140 placówek w całej Polsce. Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju jest blisko tysiąc miast, ta liczba nie robi wrażenia. Jednak Aldi cały czas się rozwija i otwiera kolejne 14 oddziałów.  Sieć otwiera kolejne 14 sklepów Do końca grudnia nowe sklepy zostaną otwarte w Gdańsku, Gdyni, Gorlicach, Jeleniej Górze, Kielcach, Krakowie, Nisku, Suchym Lesie, Toruniu, Warszawie, Wołominie oraz Wrocławiu. W niektórych miastach, na przykład w Kielcach, sklep będzie dopiero debiutował, podczas gdy mieszkańcy innych, na przykład Krakowa czy Warszawy, dobrze go już znają. - Polska to ważny i wymagający rejon w rozwoju sieci. Przykładamy olbrzymią wagę, by przy zachowaniu wypracowanych najwyższych światowych standardów odpowiedzieć na lokalne potrzeby rynku zarówno w obszarze asortymentu, jakości obsługi, jak i lokalizacji naszych sklepów – zdradził portalowi biznes.interia Tomasz Gawlik, dyrektor Obszaru Nieruchomości i Ekspansji sieci Aldi w Polsce. Ogromne rabaty z okazji otwarcia W nowo otwartych sklepach klienci będą mogli skorzystać przede wszystkim z rabatów na produkty marek własnych Aldi, ale nie tylko. Sklep...

Przejęcie Tesco przez inne sieci. Pracę stracą tysiące osób
AdobeStock
Newsy
Przejęcie Tesco przez inne sieci. Pracę stracą tysiące osób
Likwidacja sklepów Tesco w Polsce stała się faktem. Pracownicy sieci tracą pracę.

Zapowiadana od wielu miesięcy likwidacja sklepów Tesco w Polsce dochodzi do skutku. Część z nich jest przebudowywana na nowe obiekty handlowe lub przejmowana przez inne sieci. Jedną z nich jest Netto . Osoby pracujące w Tesco mogły mieć nadzieję, że jeżeli ich sklep zostanie przejęty przez nową sieć, to zachowają swoje stanowisko pracy. Niestety – już wiadomo, że dojdzie do zwolnień grupowych. Nieuniknione zwolnienia Jak podaje sieć Tesco, w związku z likwidacją części sklepów oraz przejmowaniem ich przez inne sieci handlowe, zwolnienia pracowników są nieuniknione: Wynika to z konieczności optymalizacji zatrudnienia w sklepach konwertowanych do formatu Netto, ale również z decyzji o zamknięciu przed końcem października br. ponad 40 sklepów Tesco. (...) Proces zwolnień grupowych potrwa do 31 marca 2022 r. Głównym powodem jest redukcja zatrudnienia spowodowana tym, że struktury zatrudniania w Netto różnią się od tych stosowanych w Tesco – najprościej mówiąc, sieć Netto nie potrzebuje tak dużej liczby pracowników, jaką dostała „w spadku” po Tesco. Kogo dotkną zwolnienia? Portal wiadomoscihandlowe.pl informuje o tym, kto może się spodziewać zwolnienia - to około 2249 osób pracujących na stanowiskach podstawowych oraz 300 na stanowiskach kierowniczych. Łącznie ponad 2500 osób straci pracę, a zwolnienia zaczną się już w tym miesiącu i potrwają do marca 2022 roku. Sieć Tesco informuje, że zwalniani pracownicy nie pozostaną bez pomocy: Wierzymy, że będą one przebiegać w atmosferze dialogu. Pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych przysługują świadczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Niemniej ostateczny zakres pakietu świadczeń zostanie przedstawiony pracownikom po zakończeniu procesu konsultacji z organizacjami...