Aldi wycofuje chipsy
Adobe Stock
Newsy

Znamy godziny otwarcia sklepów w Sylwestra i Nowy Rok. Sprawdźcie, a unikniecie zaskoczenia

Święta mają to do siebie, że sklepy w tych dniach pracują w różnych godzinach niż zwykle. Sprawdźcie razem z nami, gdzie zrobicie dziś i jutro zakupy.
Hubert Rój
grudzień 31, 2020

Co prawda 31 grudnia, czyli imieniny Sylwestra, nie jest formalnie świętem, ale tego właśnie dnia sklepy wprowadziły zmiany w godzinach swojego otwarcia.

Wiąże się to oczywiście z imprezowymi planami Polaków, którzy w tym roku spędzą Sylwestra w swoich domach.

Na pewno nie zabraknie jednak szampańskiej zabawy w gronie najbliższych. Pamiętajmy, że w godzinach od 19 do 6 rano, będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.

Zakupy w sklepach od 10 do 12 zrobią osoby starsze. 31 grudnia tak jak w poprzednich dniach, obowiązują godziny dla seniorów. 

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Sytuacja w sklepach

To także wzięły pod uwagę sklepy. W związku z tym, będą otwarte więc właśnie maksymalnie do godziny 19.

Spójrzmy jak sytuacja z godzinami otwarcia w Sylwestra prezentuje się w poszczególnych sklepach:

Biedronka: sklepy otwarte do godz. 19

Lidl: sklepy otwarte do godz. 19

Kaufland: sklepy otwarte do godz. 18

Carrefour:  sklepy otwarte do godz. 18

Tesco: sklepy otwarte do godz. 18

Auchan: sklepy otwarte do godz. 18

Aldi: sklepy otwarte do godz. 18

Żabka: sklepy otwarte do godz. 22 lub 23

Nowy Rok zgodnie z tradycją

Co z Nowym Rokiem? 1 stycznia to ustawowo dzień wolny od pracy. Dlatego też tego dnia będą panowały podobne ograniczenia w handlu jak np. w niedziele niehandlowe.

Działać będą więc placówki, w których właściciel sam będzie mógł stanąć za kasą lub te sklepy, które w swojej ofercie mają także usługi pocztowe.

Liczyć możemy więc na zakupy np. w Żabkach, które jak już wspomnieliśmy powyżej, będą czynne także nieco dłużej 31 grudnia.

Komentarze
supermarket
Adobe Stock
Newsy Nowe obostrzenia od 28 grudnia. Jakie sklepy będą otwarte? Co z godzinami dla seniorów?
Kiedy na horyzoncie pojawiła się akcja szczepienia Polaków przeciwko COVID-19, rząd ogłosił kolejne obostrzenia.
Hubert Rój
grudzień 28, 2020

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił jeszcze przed świętami, że Polaków znów czeka „narodowa kwarantanna”. Powoli można zacząć już się gubić we wszystkich określeniach kolejnych restrykcji, którymi raczą nas członkowie rządu Mateusza Morawieckiego. Politycy obozu rządzącego uściślili zapowiedzi Niedzielskiego i Morawieckiego. Narodowa kwarantanna ma być przede wszystkim przedłużeniem tzw. etapu solidarności. W każdym razie nazwa nadana przez rządzących nie ma znaczenia. Istotniejszy jest cel wprowadzonych obostrzeń i utrzymania starych restrykcji, a także ich wymiar. Mateusz Morawiecki i jego ministrowie podkreślają, że chodzi tutaj o utrzymanie stabilnej liczby dziennych zakażeń koronawirusa. Wszystko po, by udało się sprawnie przeprowadzić akcję szczepienia. To z kolei wymusiło na rządzie wprowadzenie nowych obostrzeń od 28 grudnia. W handlu nowe restrykcje potrwają przynajmniej do 17 stycznia. Restrykcje od 28 grudnia 2020 Galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe pozostaną otwarte, ale za to w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepach będą obowiązywały limity klientów. 1 osoba na 10 metrów kwadratowych – to ograniczenie będzie dotyczyło małych sklepów, tych z powierzchnią do 100 mkw. Z kolei w dużych sklepach, z większą powierzchnią do 100 mkw, limit będzie wyglądał następująco: 1 osoba na 15 mkw. Podobnie jak przed okresem świątecznym, działalność galerii będzie mocno ograniczona. O zakupach w sklepach odzieżowych będziemy mogli zapomnieć. Otwarte pozostaną tylko niektóre punkty usługowe, takie jak np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne, a także apteki, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości. Otwarte pozostaną także sklepy z artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt,...

Przeczytaj