Newsy

W te dni kupicie jedzenie - znamy daty niedziel handlowych w 2021. Będziecie bardzo rozczarowani

Niedziele handlowe to niekończąca się dyskusja. Handel niedzielę podzielił nas na dwa przeciwstawne obozy. Żaden nie będzie zadowolony z tego, co rząd przygotował nam na 2021 rok.
Hubert Rój
styczeń 08, 2021

Majstrowanie przy handlu w niedzielę podzieliło Polaków. Jedni od początku byli zdania, że pracownicy sklepów zasługują na odpoczynek z rodziną raz na tydzień.

Inni psioczyli, że odbiera im się prawo o decydowaniu o tym, kiedy chcą iść na zakupy.
Przedsiębiorcy zarzucali idei tak zwanych niedziel handlowych, że spowoduje ona wielkie straty w handlu.

Jaki jest efekt zmian, które rządzący zaordynowali nam jeszcze w 2018 roku, wszyscy widzimy na własne oczy. Z jednej strony zatłoczone sklepy w soboty. Z drugiej spokój w niedzielę i czynne małe sklepy, które wypełniają potrzeby chętnych.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

W które niedziele sklepy będą otwarte?

Dyskusja o niedzielach handlowych wcale się nie kończy. Wręcz przeciwnie.
Pod koniec zeszłego roku ze względu na apele przedsiębiorców pokrzywdzonych przez pandemiczne obostrzenia, sklepy otwarto w 1 dodatkową niedzielę.

W 2021 roku będzie jeszcze mniej niedziel handlowych niż do tej pory. Być może to jeszcze bardziej rozjątrzyło tych, którzy chcieliby przywrócenia handlu przez cały tydzień.

Co człowiek, to opinia. Nigdy nie uda się wyklarować jednego zdania zdecydowanej większości społeczeństwa w tym temacie.

W każdym razie rozczarowane mogą czuć się obie strony sporu. Z jednej spory ci, którzy chcieliby wykluczyć handel w niedzielę całkowicie.

Niedziele handlowe 2021

Dla nich kością niezgody będą przecież wciąż sklepy, które są czynne w niedziele wyjątkowo. A więc te, które oferują usługi pocztowe, a także te, w których na kasie stoją właściciele.

Z drugiej strony, na pewno niezadowoleni będą zwolennicy niedziel handlowych. Takich terminów będzie w tym roku w kalendarzu tyle, co kot napłakał.

Zobaczcie, jak prezentuje się lista niedziel handlowych w 2021 r. To tylko 7 dni w roku!

  • Niedziela 30 stycznia
  • Niedziela 28 marca
  • Niedziela 25 kwietnia
  • Niedziela 27 czerwca
  • Niedziela 29 sierpnia
  • Niedziela 12 grudnia
  • Niedziela 18 grudnia
Komentarze