Newsy

W te dni kupicie jedzenie - znamy daty niedziel handlowych w 2021. Będziecie bardzo rozczarowani

Niedziele handlowe to niekończąca się dyskusja. Handel niedzielę podzielił nas na dwa przeciwstawne obozy. Żaden nie będzie zadowolony z tego, co rząd przygotował nam na 2021 rok.
Hubert Rój
styczeń 08, 2021

Majstrowanie przy handlu w niedzielę podzieliło Polaków. Jedni od początku byli zdania, że pracownicy sklepów zasługują na odpoczynek z rodziną raz na tydzień.

Inni psioczyli, że odbiera im się prawo o decydowaniu o tym, kiedy chcą iść na zakupy.
Przedsiębiorcy zarzucali idei tak zwanych niedziel handlowych, że spowoduje ona wielkie straty w handlu.

Jaki jest efekt zmian, które rządzący zaordynowali nam jeszcze w 2018 roku, wszyscy widzimy na własne oczy. Z jednej strony zatłoczone sklepy w soboty. Z drugiej spokój w niedzielę i czynne małe sklepy, które wypełniają potrzeby chętnych.

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

W które niedziele sklepy będą otwarte?

Dyskusja o niedzielach handlowych wcale się nie kończy. Wręcz przeciwnie.
Pod koniec zeszłego roku ze względu na apele przedsiębiorców pokrzywdzonych przez pandemiczne obostrzenia, sklepy otwarto w 1 dodatkową niedzielę.

W 2021 roku będzie jeszcze mniej niedziel handlowych niż do tej pory. Być może to jeszcze bardziej rozjątrzyło tych, którzy chcieliby przywrócenia handlu przez cały tydzień.

Co człowiek, to opinia. Nigdy nie uda się wyklarować jednego zdania zdecydowanej większości społeczeństwa w tym temacie.

W każdym razie rozczarowane mogą czuć się obie strony sporu. Z jednej spory ci, którzy chcieliby wykluczyć handel w niedzielę całkowicie.

Niedziele handlowe 2021

Dla nich kością niezgody będą przecież wciąż sklepy, które są czynne w niedziele wyjątkowo. A więc te, które oferują usługi pocztowe, a także te, w których na kasie stoją właściciele.

Z drugiej strony, na pewno niezadowoleni będą zwolennicy niedziel handlowych. Takich terminów będzie w tym roku w kalendarzu tyle, co kot napłakał.

Zobaczcie, jak prezentuje się lista niedziel handlowych w 2021 r. To tylko 7 dni w roku!

  • Niedziela 30 stycznia
  • Niedziela 28 marca
  • Niedziela 25 kwietnia
  • Niedziela 27 czerwca
  • Niedziela 29 sierpnia
  • Niedziela 12 grudnia
  • Niedziela 18 grudnia
Komentarze
Sklep spożywczy
Pixabay/Squirrel_photos
Newsy Chcecie zrobić zakupy? Zbliża się Święto Trzech Króli. Czy 6 stycznia sklepy będą otwarte? 
Wolne w środku tygodnia? Tak, w 2021 roku Objawienie Pańskie będziecie świętować właśnie w środę.
Aleksandra Jaworska
styczeń 05, 2021

Przerwa w pracy to sama przyjemność, szczególnie jeśli wypada w środku tygodnia, kiedy człowiek potrzebuje chwili oddechu na półmetku. Zostaje tylko kwestia zakupów. Jeśli zastanawialiście nad zakupami w Święto Trzech Króli, podpowiadamy gdzie dostaniecie najpotrzebniejsze produkty spożywcze. Święto Trzech Króli w polskiej tradycji Święto przypadające na 6 stycznia nosi też nazwę Objawienia Pańskiego. To chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi oraz obecność Boga w historii człowieka. Symbolami tej religijnej okazji jest historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi. Ze świętem wiąże się jeszcze chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej. W kościele rzymskokatolickim jest to święto nakazane. Oznacza to, że w czasie obchodów liturgicznych wierni są zobowiązani do uczestniczenia we mszy świętej oraz do powstrzymania się od wszelkich prac.  Tego dnia można odpoczywać i spędzać czas z bliskimi. Święto Trzech Króli w powojennej Polsce Święto Objawienia Pańskiego obchodzi się od 16 listopada 1960 roku. Sejm PRL zniósł je ustawą, a dopiero w 2010 r. rozpoczęto prace legislacyjne nad ponownym przywróceniem dnia wolnego. Odpowiednią ustawę uchwalił Sejm RP przy okazji zmiany Kodeksu pracy. 6 stycznia 2011 r. był pierwszym od 1960 r. dniem Objawienia Pańskiego wolnym od pracy. Zwolnienia od pracy i szkoły są w tym dniu obligatoryjne. Czy 6 stycznia 2021 roku zrobicie zakupy? W razie nagłej potrzeby warto wiedzieć, jakie placówki będą tego dnia otwarte dla klientów. Mimo, że cała katolicka społeczność 6 stycznia świętuje, nie wszyscy, szczególnie niewierzący mogą się zgadzać z ideą...

Przeczytaj
Sklepy czynne całą dobę
Pixabay/Igor Ovsyannkkov
Newsy Przez podatek cukrowy podrożały słodkie napoje. W tym sklepie Colę kupicie za jedynie 2,49 zł.
1 stycznia to zwyczajowo dzień, w którym w życie wchodzą nowe przepisy. Niestety czasem także te mało przyjemne.
Hubert Rój
styczeń 04, 2021

Takim na pewno jest wprowadzenie tzw. podatku cukrowego. Nowa danina według słów członków rządu została wprowadzona tylko i wyłącznie ze względu na troskę o zdrowie dzieci. Tak przynajmniej wynika ze słów ówczesnej minister rozwoju Jadwigi Emilewicz z zeszłego roku. Czy spożycie niezdrowych i tuczących napojów spadnie po podwyżkach cen? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast jedno, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Budżet państwa zasilą miliony z nowego podatku. Spójrzmy na liczby. O ile podrożały już słodkie napoje? Ceny coli ostro w górę Nowa opłata dotyczy napojów dosładzanych cukrami i słodzikami. Opłata zależy od ilości „nadprogramowego cukru” w składzie produktu. Nie dotyczy za to m.in. naturalnych soków owocowych. W kilka dni popularne napoje takie jak Coca Cola, Fanta, Mirinda czy 7UP czy Mountain Dew podrożały o ok. 40%. Np. w popularnej sieci Biedronka Coca Cola o pojemności 1,75 l  kosztowała w zeszłym roku jeszcze 4,35 zł. Teraz za butelkę tego gazowanego napoju zapłacimy aż 6,29 zł. Podobne wzrosty cen dotyczą Pepsi, a także różnego rodzaju oranżad. Popularna Hellena (butelka 1,25 l) podrożała w Biedronce o całą złotówkę. Na otarcie łez Amatorzy słodkich gazowanych napojów będą musieli zagryźć zęby i po prostu zapłacić nieco więcej, jeżeli nie zdecydują się na prozdrowotne zmiany swoich przyzwyczajeń. Na pocieszenie możemy poinformować smakoszy kolorowych oranżad i gazowanych napitków, że sklepy już przygotowały pewne promocje. I tak wspomniana już przez nas Biedronka oferuje od 04.01 do 09.01 napój gazowany Cola Original, butelka 1,5 l, w cenie 2,49 zł. To 37% mniej, niż wynosi cena regularna tego produktu.

Przeczytaj