Znaleziono jadłospis Adolfa Hitlera. Wegetariańskie menu Führera zachwyciłoby dietetyków
Wikipedia Commons
Newsy

Znaleziono jadłospis Adolfa Hitlera. Wegetariańskie menu Führera zachwyciłoby dietetyków

Niezwykłe znalezisko w Niemczech. Archiwum państwowe w Bawarii wzbogaciło niedawno swoje zbiory o zeszyt z wegetariańskim jadłospisem Adolfa Hitlera.

Historycy dysponowali do tej pory pewnymi, ograniczonymi źródłami wiedzy na temat tego, w czym gustowała jedna z najczarniejszych postaci w historii ludzkości. Nie od dzisiaj wiadomo było przynajmniej, że niemiecki zbrodniarz należał do grona jaroszy i nie jadał mięsa.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Różnorodne menu Adolfa Hitlera

Ostatnio mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej szczegółów na temat tego, jak jadał Adolf Hitler. Okazało się, że nazistowski dyktator już w latach 40. XX wieku korzystał z usług firmy do złudzenia przypominającej dzisiejsze firmy cateringowe…

Co prawda potrawy dostarczane Hitlerowi z firmy Kurheim Zabel nie były dostarczane mu w plastikowych lub styropianowych pudełkach, ale za to nie ulega wątpliwości, że były starannie dopracowane i dostosowane do potrzeb Führera.

Według informacji zamieszczonych w zeszycie znajdującym się obecnie w archiwum , w ciągu miesiąca Hitlerowi dostarczono z wegetariańskiego „cateringu” 105 potraw, przystawek, dodatków i napojów. Warto zaznaczyć, że spośród nich ok. 90 podano dyktatorowi zaledwie raz lub dwa.

Zobacz także
Menu typowego kibica odbiera energię, zamiast ją dostarczać. Co zamiast chipsów, piwa i paluszków?

Menu typowego kibica odbiera energię, zamiast ją dostarczać. Co zamiast chipsów, piwa i paluszków?

Kobieta jedząca stek

Aż 30% wegetarian je „po cichu” mięso? Najczęściej oszukują w jednej sytuacji

Jak Adolf Hitler „dbał” o swoje zdrowie?

Warto dodać, że nie tylko niejedzenie mięsa przez jednego z największych zbrodniarzy w historii świata świadczyło o tym, że kanclerz III Rzeszy przykładał dużą wagę do dbania o swoje zdrowie. Hitler wiedział o tym, że jako wódz narodu musi szerokim łukiem omijać szpitale i za wszelką cenę uchodzić za wzór zdrowego Niemca i Aryjczyka.

Jednak Hitler już za swojego życia uchodził za hipochondryka. Osobisty lekarz nazisty Theodor Morell  z tego powodu raczył go niekonwencjonalną terapią hormonalną.  Jakby tego było mało, Führer był uzależniony od kokainy, heroiny i pochodnych amfetaminy. Hitler uważał, że taśmowe zażywanie twardych narkotyków uśmierzy bóle spowodowane wieloma postępującymi w jego ciele schorzeniami i chorobami.

Śmierć Adolfa Hitlera w maju 1945 w Berlinie do dzisiaj owiana jest nimbem tajemniczości. Niemniej jednak najbardziej wiarygodne źródła historyczne jasno wskazują, że nie dane było mu dożyć długich lat i na własnej skórze doświadczyć tego, jak bezmięsna, zdrowa dieta wpływa rzekomo na długowieczność.

Źródło: dziennik.pl

Najgorsza rewolucja w historii programu. Magda Gessler była oburzona
ONS.pl
Newsy
Magda Gessler wspomina rodzinną tragedię: „Umierałam ze strachu”. Myślała, że osieroci rocznego syna
Magda Gessler wydała właśnie swoją autobiografię, w której dzieli się nie tylko archiwalnymi zdjęciami z osobistych zbiorów, ale także prywatnymi historiami – nawet tymi traumatycznymi.

Przy okazji promowania swojej głośnej autobiografii „Magda”, najsłynniejsza polska restauratorka dzieli się swoimi archiwalnymi zdjęciami i opowieściami, których jej fani mogli wcześniej nie znać. Tym razem Gessler pokazała zdjęcie z czasów swojej drugiej ciąży. Nie była to jednak ciąża z Larą – okazuje się, że jurorka „MasterChefa” urodziła jeszcze jedną córkę. Niestety dziewczynka zmarła w wieku niemowlęcym. Magda Gessler o utracie dziecka „Druga ciąża z Anną Wandą. Portugalia, na łąkach razem z Tadeuszem” – napisała Gessler pod zdjęciem na Facebooku.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Magda Gessler (@magdagessler_official) Restauratorka poruszała ten temat już kiedyś. Anna Wanda urodziła się jako wcześniak, w 7. miesiącu ciąży w 1983 roku.  „Prowadził ciążę młody postępowy ginekolog. Na początku 6. miesiąca z powodu dodatkowych skurczy, będąc z moim małym na zakupach, odeszły mi wody: przewieziono mnie do najlepszego szpitala. Zaczął się proces ratowania dziewczynki: kobiecie w takiej sytuacji grozi zakażenie krwi i śmierć. Życie dziecka podtrzymywano tygodniami... Codziennie czułam, jak się ruszała, jak się tuliła we mnie. Umierałam ze strachu. Myślałam, że osierocę rocznego Tadeusza!” – wspominała bolesne chwile mistrzyni kuchni. Chociaż dziewczynce udało się przyjść na świat, szpital w Hiszpanii nie był przygotowany na ratowanie wcześniaków, a utrzymanie dziecka przy życiu było niemożliwe. „[...] w Hiszpanii w owym czasie...

Pracownik sklepu covid
pixbay/Adobe Stock
Newsy
Związkowcy najpopularniejszej sieci sklepów chcą wysokiej podwyżki dla swoich pracowników. Wszystko przez pandemię
Po pracownikach służby zdrowia, czas na kasjerów. Czas docenić bohaterów walki z pandemią. Pracownicy sklepów spożywczych domagają się specjalnego dodatku covidowego.

Pandemia koronawirusa uderzyła niemal we wszystkie branże. Na placu boju dzielnie trwają jednak sprzedawcy, kasjerzy, magazynierzy i inni pracownicy sklepów spożywczych. Bez ich dzielnej postawy z pewnością mielibyśmy spore problemy z zaopatrzeniem w najważniejsze produkty. Tak było wiosną i tak samo jest teraz, jesienią, podczas trwania drugiej fali zarazy. Nagroda za poświęcenie Bez względu na okoliczności pracownicy Biedronki, Lidla i innych mniejszych sieci i prywatnych sklepów dzielnie stawiali czoła wyzwaniu i trwali na posterunkach. Ryzyko zarażenia COVID-19 w ich przypadku było niezwykle wysokie.  Dobrze wiedzą o tym sami pracownicy. Dodatkowo pracodawcy często wydłużają i zmieniają  godziny pracy kasjerów, ze względu na nocne otwarcia sklepów. Dlatego też pracownicy postanowili poprzez związki zawodowe walczyć o specjalny dodatek pieniężny na czas pandemii. Pracownicy sieci Biedronka swoje żądania określili w specjalnym apelu, który skierowali do swojego pracodawcy. Jakie mają oczekiwania? W treści listu podpisanego przez związkowców z „Solidarności”, „Sierpnia 80” zrzeszonych w obrębie koncernu Jeronimo Martins czytamy: Wnosimy (…) o rozważenie wprowadzenia dodatku do pensji w kwocie 1500 PLN brutto na każdy etat, na okres trwania pandemii, dla pracowników świadczących pracę w obecnym, trudnym czasie epidemii, narażając swoje zdrowie i życie podczas wypełniania obowiązków. Premia nie dla każdego Czy szefostwo portugalskiego koncertu przychyli się choćby częściowo do słusznych propozycji pracowników? Tego jeszcze nie wiemy. Związkowcy są świadomi możliwego oporu w tej sprawie i w pierwszej kolejności żądają po prostu dialogu z władzami firmy. W ostatnim czasie głośno było o polityce niemieckiego właściciela sieci Lidl i Kaufland,...

W sklepach zabraknie kawy? Niecodzienna sytuacja na Kanale Sueskim spowoduje braki w zaopatrzeniu
Adobe Stock
Newsy
W sklepach zabraknie kawy? Niecodzienna sytuacja na Kanale Sueskim spowoduje braki w zaopatrzeniu
Tak nietypowej sytuacji na rynku spożywczym nie było już od niepamiętnych czasów. Europa może odczuć skutki blokady Kanału Sueskiego.

Położony w Egipcie Kanał Sueski to jedna z najważniejszych dróg wodnych świata. Wykopany z mozołem ponad 150 lat temu odmienił handel między Europą, a resztą globu. Po wybudowaniu kanału wreszcie skrócono drogę z Indii do Europy. Przez ten cienki przesmyk łączący Morze Czerwone z Morzem Śródziemnym przepływa rocznie kilkanaście tys. statków. Tę samą, liczącą 193 km, drogę miał pokonać potężny kontenerowiec Evergreen. Bagatela 400-metrowy statek jest własnością japońskiej firmy. Co wydarzyło się na Kanale Sueskim? Wielki okręt podczas przemierzania kanału niespodziewanie ugrzązł na mieliźnie, obrócił się bokiem i spowodował zator. Przyczyną tego niezwykłego wypadku była burza piaskowa i silny wiatr. To właśnie te pogodowe zjawiska pozbawiły kontenerowiec możliwości dalszego manewrowania, choć śledczy badający już sprawę, nie wykluczają również błędu załogi. Fachowcy z całego świata już od 6 dni głowią się jak „uruchomić” gigantyczny kontenerowiec i przywrócić drożność kanału. Na miejsce niecodziennego wypadku wysłano już dwa ciężkie holowniki, które mają w jakiś sposób przesunąć japońskiego kolosa pływającego pod panamska banderą. Dowodzący „akcją ratunkową” na wstępie zrezygnowali już z rozładowywania kontenerów z pokładu. To znacznie „odchudziłoby” statek, ale jednocześnie wydłużyłoby odholowywanie. Jakie będą skutki blokady Kanału Sueskiego? Rezultaty przypadkowej blokady Kanału Sueskiego są trudne do oszacowania. Eksperci wiedzą jednak jedno – odczujemy to na własnej skórze. Na razie w okolicach egipskiego Suezu wytworzył się kolosalny morski korek. Eksperci wykazują, że do tej pory nie było jeszcze takiego zjawiska w historii żeglugi. W związku z tym niezwykłym, ale...

To znajdowało się w codziennym menu księcia Filipa. Czy tej diecie zawdzięczał tak długie życie?
ONS.pl
Newsy
To znajdowało się w codziennym menu księcia Filipa. Czy tej diecie zawdzięczał tak długie życie?
Zmarły dzisiaj książę Filip, mąż królowej Elżbiety, żył 99 lat. Piękny wiek! Jak odżywiał się brytyjski monarcha i jaki był jego styl życia?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Filip zmarł dzisiaj w swoim łóżku na zamku Windsor. Przywiązani do swoich monarchów Brytyjczycy, przeżywają ogromny żal i wyrażają swój smutek we wzruszających wpisach w internecie. – Zostawił na wielką spuściznę. Moje myśli łączą się z królową – napisał jeden z komentujących komunikat o śmierci księcia. Inny internauta dodawał: – Miał wspaniałe życie. Niech spoczywa w pokoju. – Był wyjątkowym człowiekiem. Wyrazy miłości dla królowej i rodziny królewskiej – pisał inny zasmucony Brytyjczyk. W polskiej przestrzeni publicznej, postać księcia Filipa była mniej znana. Mąż królowej zawsze pozostawał w jej cieniu, dlatego też pozostaje nam po prostu wsłuchać się w to, jak Brytyjczycy żegnają swojego księcia. Jak dbał o swoje zdrowie książę Filip? Duże pole do dyskusji daje piękny wiek, którego dożył książę Filip. Naturalnym jest stan, w którym wielu zastanawia się, jak 99-latek dbał o swoje zdrowie.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily) Jaki tryb życia prowadził, jak się odżywiał? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania wszystkim ciekawskim. Zacząć należy od tego, że książę jadał produkty wyłącznie najwyższej jakości, jak przystało oczywiście na członka jednego z najznamienitszych rodów na świecie. Czy dieta była sekretem długowieczności księcia? Jajecznica, ryba łupacz, omlet z bekonem –...