Słoiki czasem zasysają się tak mocno, że żadna siła na nie nie działa. Próbujecie pukać, stukać, podważacie pokrywkę łyżeczką, wstawiacie słoik do gorącej wody i nic. Pomimo wielu zabiegów przykrywka ani drgnie. I wtedy z pomocą przychodzi Jasiek Kuroń i jego prosty sposób na oporne słoiki.

Kim jest Jakub Kuroń?

Jasiek Kuroń to kucharz specjalizujący się w klasycznych daniach kuchni polskiej. Jest synem innego kucharza, który jako pierwszy prowadził w naszym kraju telewizyjne programy kulinarne, i wnukiem Jacka Kuronia – polityka, ministra pracy i polityki socjalnej znanego z rozdawania bezdomnym „Kuroniówki”.

Potomek rodziny o kulinarnych korzeniach nie tylko gotuje. Radzi także jak przygotowywać przetwory. Jego przepisy na zakwas na barszcz czy żurek cieszą się dużym zainteresowaniem fanów w mediach społecznościowych.

Tym razem kucharz podsuwa prosty sposób na poradzenie sobie ważnym kuchennym problemem: otwarciem mocno zakręconego słoika.

Zobacz także:

Jak otwieraczem do butelek otworzyć zakręcony słoik?

Przyrząd służący do otwierania butelek może okazać się pomocny także przy otwieraniu słoika. Użycie otwieracza powoduje, że lekko podważacie brzeg zakrętki i pozwalacie na dostanie się pod wieczko niedużej ilości powietrza. Już samo to wystarczy, żeby nakrętka odessie się i pozwoli odkręcić bez użycia siły.

Do otwarcia słoika wykorzystywany jest ten sam mechanizm, którego używacie podważając nakrętkę trzonkiem łyżeczki czy nożem. Jednak w przypadku łyżeczki, łatwiej jest wykruszyć fragment szkła słoika i zanieczyścić szkłem potrawę oraz zniszczyć słoik. Gdy używacie noża, poza ukruszeniem szkła możecie też ułamać czubek noża.

Przewaga otwieracza nad dwoma pozostałymi przyrządami jest więc taka, że ma kształt przystosowany do zaczepienia się o metalowy brzeg nakrętki nie uszkadzając samego słoika.

Czy to możliwe, że nikt wcześniej nie korzystał z tego prostego narzędzia do otwierania słoików? A może znacie ten sposób o dawna?

Źródło: Instagram / Jasiek Kuroń