Imbir korzeń
Pixabay
Newsy

Zjedzcie kawałek imbiru przed podróżą autem. Będziecie zdumieni efektami

Koniecznie musicie wypróbować ten sposób przed następną wycieczką samochodem!
Anna Urbańska
luty 21, 2021

Źle się czujecie podczas podróży autem? Łapią was mdłości, macie zawroty głowy, a czasem nawet dochodzi do wymiotów? To typowe objawy choroby lokomocyjnej, na którą być może cierpicie! Ta przypadłość dotyka co piątej osoby i wbrew pozorom, cierpią na nią nie tylko dzieci. Uciążliwe objawy występują nie tylko w tracie podróży samochodowych, ale też w trakcie rejsów statkiem czy lotów samolotem. Choroba lokomocyjna może skutecznie uprzykrzać życie i spowodować, że doświadczenie podróży będzie znacznie mniej przyjemne. Na szczęście mamy prosty sposób, dzięki któremu złagodzicie objawy.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Powody choroby lokomocyjnej

Dlaczego choroba lokomocyjna dotyka akurat was? To przez dezorientację nerwu błędnego. U niektórych osób dochodzi do takich objawów, ponieważ organizm jest bardzo zdezorientowany. To teoretycznie nienaturalne, że siedzicie, a świat wokół się przemieszcza. Bardziej wrażliwe osoby mogą doświadczyć tych nieprzyjemnych odczuć nawet w trakcie oglądania telewizji!

Imbir – naturalny sposób na chorobę lokomocyjną

Zamiast sięgać od razu po tabletki, spróbujcie tego domowego sposobu. Przeciwdziała on wymiotom, mdłościom i utracie apetytu. Imbir niweluje więc wszystkie nieprzyjemne skutki choroby lokomocyjnej.

Zobacz także

Jak stosować imbir przed podróżą?

Imbir na chorobę lokomocyjną możecie stosować w różny sposób. Do wyboru macie:

  • Przygotowanie naparu ze świeżego imbiru – zalejcie plastry świeżego imbiru gorącą wodą i wypijcie przygotowany napój.
  • Napar z suszonego imbiru – w aptekach lub sklepach zielarskich można dostać suszony imbir. Przygotujcie go zgodnie z przepisem na opakowaniu i pijcie taki napar bezpośrednio przed podróżą.
  • Plastry imbiru do ssania – jeśli nie przeszkadza wam intensywny smak, możecie ssać imbir w trakcie i przed podróżą.
  • Tabletki z imbirem – możecie też spróbować kupić specjalne tabletki imbirowe do ssania. Mogą wykazywać mniejsze działanie, ale jeśli nie przypadły wam do gustu powyższe metody, dajcie im szansę.

Możecie też zabrać ze sobą napar imbirowy do samochodu np. w termosie i popijać w trakcie drogi, by zapobiec objawom choroby lokomocyjnej.

Właściwości imbiru

Imbir oprócz właściwości pomagających przy chorobie lokomocyjnej, ma też wiele innych prozdrowotnych cech:

  • Przyśpiesza trawienie
  • Usprawnia odchudzanie
  • Przeciwdziała uszkodzeniom komórek dzięki zawartości antyoksydantów
  • Rozrzedza krew
  • Może pomagać w migrenach
Komentarze