Zupa pomidorowa
Pexels/Naim Benjelloun
Newsy

Zbyt kwaśna pomidorowa? Uratujecie ją tylko w ten sposób

Przepis na zupę pomidorową to pestka. Wystarczy rosół, kilka łyżek koncentratu pomidorowego i poniedziałkowy obiad załatwiony. Jak nie wyłożyć się na zbyt kwaśnym smaku zupy?

Pomidorówka to klasyka polskiej kuchni. Cenimy sobie jej słodko-kwaśny smak w połączeniu z delikatnością pszennego makaronu.

Co jeśli jednak nad słodyczą zacznie górować kwaśność? Wystarczy, że omsknie nam się ręka przy dodawaniu koncentratu i problem gotowy.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak poprawić smak zupy pomidorowej?

Czasami zwykłe „rozwodnienie” zupy nie wchodzi w rachubę. Kiedy dodamy do wywaru nieco więcej wody, możemy pożegnać się z aromatem i smakiem wywaru.

Najprostszym rozwiązaniem problemu zbyt kwaśnej pomidorówki jest po prostu odpowiednie zbalansowanie smaków.

Cała sztuka doprawiania potraw sprowadza się przecież do ustalenia odpowiednich proporcji między smakami. Ostry, kwaśny, gorzki, słodki. Musimy tak manipulować przyprawami, by uzyskać perfekcyjne połączenie.

Gdy zaś przydarzy nam się kuchenna wpadka i zupa stanie się zbyt kwaśna, nic straconego. Wystarczy dodać do garnka trochę cukru. Efekt powinien być wyczuwalny od razu po wymieszaniu wywaru.

Pomidorowa z ryżem czy z makaronem?

Zupa pomidorowa jest jeszcze bardziej delikatna w wydaniu z ryżem. Co prawda niektórzy nad życie ubóstwiają pomidorówkę z makaronem, ale to właśnie białe ziarenka pomogą zwalczyć zbyt kwaśny smak. Dlatego jeżeli jeszcze nie jest za późno, wybierzmy do naszej zupy ryż.

Ostatnim kołem ratunkowym dla naszej za kwaśnej zupy pomidorowej jest soda oczyszczona. Tak, nie bójmy się dodać tego białego proszku do naszego wywaru. Soda oczyszczona charakteryzuje się zasadowym odczynem. Pół łyżeczki sody dodane do wywaru pomoże w wyrównaniu kwasowego charakteru naszej zupy.

Kwaśna zupa pomidorowa
Newsy
Pomidorówka wyszła za kwaśna? Uratujecie ją w 5 sekund. Wystarczy odrobina popularnego produktu
Wasza zupa pomidorowa nie jest tak smaczna, jak zawsze? Nic straconego. W ten sposób szybko ją uratujecie.

Nawet najlepszym kucharzom w kuchni zdarzają się czasami błędy. Za kwaśna pomidorowa zupa pomidorowa to coś, na co nie do końca mogliście mieć wpływ od początku. Jeśli przydarzy się wam taka sytuacja, nie spisujcie zupy na straty! Musicie tylko wiedzieć jak zareagować, a zupa wyjdzie naprawdę pyszna. Zupa pomidorowa Chyba każdy lubi zupę pomidorową. Niezależnie od tego, czy podajecie ją z ryżem, czy bez, czy gotujecie ją na rosole, czy z innych składników, czasem może przydarzyć się wam, że zupa będzie miała za kwaśny smak. Nie stresujcie się tym. Da się ją łatwo uratować.  Za kwaśna zupa pomidorowa  Powodów tego, że zupa pomidorowa wychodzi za kwaśna, może być kilka. Najczęstszym z nich są zbyt kwaśne pomidory, których użyliście do zrobienia zupy. Do uzyskania pomidorowego smaku zupy najczęściej wykorzystuje się:   Koncentrat pomidorowy Pomidory w puszce Świeże pomidory Passatę pomidorową Każdy z tych składników ma kwaskawy smak, z którym łatwo można przesadzić, dodając za dużo danego składnika. Najsmaczniejsza pomidorowa jest oczywiście gotowana na świeżych pomidorach, ale często w zimie ciężko jest dostać dobre i smaczne pomidory. Jest duża szansa, że te, które wykorzystacie, będą zbyt kwaśne lub po prostu zbyt mało aromatyczne.  Zimą smaczną pomidorowa możecie ugotować więc na pomidorach z puszki lub z wykorzystaniem passaty pomidorowej. Musicie mieć tylko świetny instynkt kulinarny, by wyczuć, ile dokładnie ich dodać, aby nie przesadzić z kwaśnym smakiem. Inne powody kwaśnej pomidorówki Nie tylko pomidory mogą być winowajcą kwaśnego smaku zupy pomidorowej. Jeśli macie pewność, że nie dodawaliście ich zbyt dużo, albo pomidory miały łagodny smak, są inne powody nadmiernej kwasowości zupy pomidorowej. To...

zupa pomidorowa
gotujmy.pl/konczi
Newsy
Zupa pomidorowa jak u babci. Wystarczy 1 składnik, który każdy ma w swojej kuchni
Najlepsza pomidorowa to ta babcina, lub na którą przepis znacie od dawna. Być może smak minionych lat przypomni proste działanie, jakie mogło nie przyjść wam wcześniej do głowy.

Zupa pomidorowa kojarzy się z dzieciństwem. Szczególnie jeśli macie na myśli domową kuchnię babci i specjały, o których nie da się zapomnieć. To w końcu nie tylko słodkości. Zupa pomidorowa jest wręcz klasyką, na wspomnienie której kąciki ust unoszą się niemalże same. Zupa na bazie bulionu i pomidorów Zupę pomidorową można przygotować na bazie bulionu z warzyw lub rosołu. Taki podkład będzie dla niej najlepszym początkiem. Głównym składnikiem nadającym niezapomniany smak zupie pomidorowej są świeże pomidory lub sprawdzony koncentrat pomidorowy. Zupę zazwyczaj podaje się z makaronem lub ryżem, a czasem nawet z lanymi kluskami. Jeśli należycie w kuchni do odważnych, możecie pomyśleć też o dodatku bazylii, natki pietruszki i zabieleniu jej śmietaną. Każda jej wersja zasługuje na szczególną uwagę! Dlaczego warto jeść pomidory? Zawierają nadzwyczajnie zdrowy likopen. To organiczny związek o działaniu przeciwutleniającym. Jedzenie pomidorów wyraźnie zmniejsza też ryzyko zawału serca, poprawia trawienie, wzmacnia ważną w sezonie jesienno-zimowym odporność, a także chroni przed szkodliwym wpływem słońca. Pomidory to bardzo zdrowe warzywa Pomidory skutecznie zapobiegają miażdżycy, a swoje właściwości antymiażdżycowe zawdzięczają zawartemu w nich kwasowi, który w komórkach wątroby nasila procesy utleniania kwasów tłuszczowych. Pomidory działają antynowotworowo, szczególnie u mężczyzn narażonych na raka prostaty. Pomidorówka jak za dawnych lat Jeśli podobnie jak większość Polaków, jesteście jawnymi fanami pomidorówki, najwyższy czas poznać przepis, który automatycznie przypomni wam zupę pomidorową babci. Wywar z jej kuchni miał lekko słodkawy smak, koniecznie z dodatkiem pomidorów podsmażonych na maśle....

Gotujmy.pl
Newsy
Chcecie polepszyć smak zupy pomidorowej? Dodajcie do niej ten składnik
Zupa pomidorowa to jedno z popularniejszych polskich dań. Zazwyczaj jest przygotowywana na bazie rosołu. Aby zupa miała jeszcze lepszy smak, wystarczy dodać do niej jeden składnik.

Jedną z ulubionych zup Polaków jest pomidorówka. Dzięki odpowiedniej ilości pomidorów jest aromatyczna i bardzo esencjonalna. Można ją podawać zarówno z makaronem, jak i ryżem. Niekiedy zdarza się, iż zupa wyjdzie zbyt kwaśna. Wówczas wystarczy dodać jeden składnik by uratować tak pyszne danie! Tradycyjna zupa pomidorowa Można by rzec, iż pomidorówka jest klasyczną polską zupą. Jest najczęściej przygotowywanym daniem zamiennie z rosołem. Wyróżnia się swoim wyjątkowym smakiem, aromatem. Często jest przyrządzana na bazie wywaru warzywno-drobiowego z dnia poprzedniego. Wówczas wystarczy dodać pomidory, passatę lub koncentrat pomidorowy by uzyskać pyszną zupę. To jedna z najprostszych potraw, często przywraca piękne wspomnienia z dzieciństwa. Sekretny składnik Czasami zdarza się, iż przyrządzana zupa pomidorowa wyjdzie zbyt kwaśna. Zależy to od jakości lub ilości dodanych pomidorów. Wiele osób wówczas stwierdza, że całe danie jest niedobre oraz nadaje się do wyrzucenia. Nic bardziej mylnego! Taką zupę można spokojnie uratować. Do gotującej się pomidorówki wystarczy dodać jedynie pół łyżeczki sody i całość dokładnie rozmieszać. Dzięki zasadowemu odczynowi proszku, pozbędziecie się nieprzyjemnego smaku, a wasza zupa znowu będzie smakować idealnie! Składniki: ćwiartka kurczaka 2 litry wody 1 marchewka 1 korzeń pietruszki korzeń selera kawałek pora 200 g koncentratu pomidorowego 250 ml śmietany 18% pieprz sól Przygotowanie: Mięso opłuczcie pod zimną wodą i przełóżcie je do garnka. Zalejcie je wodą i gotujcie na niewielkim ogniu. W międzyczasie zdejmujcie z wierzchu pojawiającą się szumowinę. Włoszczyznę obierzcie, umyjcie i dodajcie do garnka. Całość gotujcie przez 20 minut...

Wystarczy dodać 2 łyżki do zupy pomidorowej, by była pyszna i kremowa. Nieoczekiwany składnik
AdobeStock
Newsy
Wystarczy dodać 2 łyżki do zupy pomidorowej, by była pyszna i kremowa. Nieoczekiwany składnik
Chcecie, żeby wasza zupa pomidorowa była jeszcze lepsza w smaku? Dodajcie do niej 2 łyżki tego produktu.

Zupa pomidorowa, to obok zupy ogórkowej i rosołu, jedna z najpopularniejszych zup w Polsce. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli. Najlepiej smakuje, gdy przyrządzimy ją na klarownym bulionie z dodatkiem świeżych wiejskich pomidorów, które należy wcześniej podsmażyć na maśle. Zwykle podajemy ją w towarzystwie ryżu lub makaronu - rzadziej - ziemniaków. Jeżeli pragniecie małej odmiany i chcecie zmodyfikować nieco smak swojej pomidorówki, dodajcie do niej ten nieoczekiwany składnik. Chodzi o majonez. Dodajcie do swojej zupy pomidorowej dwie łyżki majonezu Chcecie, żeby wasza zupa pomidorowa zyskała kremową konsystencję i nowy, niebanalny smak? Dodajcie do niej trochę majonezu. Jak to zrobić? Przygotujcie zupę pomidorową, jak zwykle. Pod koniec gotowania odlejcie do kubka kilka łyżek zupy i wymieszajcie je tam z majonezem. Następnie dodajcie całość, dokładnie wymieszajcie i wyłączcie kuchenkę, pozostawiając na niej garnek z zupą. W czym tkwi sekret idealnej zupy pomidorowej? Chcecie ugotować przepyszną zupę pomidorową? Pamiętajcie o kilku prostych zasadach. Wywar. W zupie pomidorowej niezwykle ważny jest wywar. Chodzi oczywiście o wywar mięsny. Świetną opcją będzie użycie bulionu drobiowego (rosołu). Pomidory. Dobrej jakości pomidory to podstawa zupy pomidorowej. Najlepiej sprawdzą się tu świeże, dorodne wiejskie pomidory malinowe, które powinno się wcześniej podsmażyć na maśle. Cukier. Po co dodaje się do zupy pomidorowej cukier? Żeby była jeszcze lepsza w smaku. Zupa pomidorowa czasami jest zbyt kwaśna. Wówczas warto dodać do niej trochę cukru dla przełamania nieprzyjemnego posmaku. Liście laurowe i ziele angielskie. Dodajcie do zupy pomidorowej kilka liści laurowych i ziarenka ziela angielskiego. Zwykle przyprawy te...