Zatruła się na wakacjach z popularnego biura! Dziś jeździ na wózku i żąda gigantycznego odszkodowania
Instagram/jenniferirving5523/AdobeStock
Newsy

Zatruła się na wakacjach z popularnego biura! Dziś jeździ na wózku i żąda gigantycznego odszkodowania!

Ta kobieta zażyczyła sobie naprawdę ogromne pieniądze za to, że zatruła się na wakacjach. Niech będzie to dla was przestrogą.
Anna Urbańska
maj 22, 2021

Pewna Brytyjka wybrała się na wakacje w Maroku z biurem podróży TUI. Niestety, dopadła ją tam częsta wśród turystów przypadłość: zatrucie pokarmowe. Po przyjeździe do egzotycznych krajów zatrucia pokarmowe są dość częste. Najczęstszym ich powodem jest inna flora bakteryjna. Ta Brytyjka zatruła się bardzo mocno. Do tego stopnia, że postanowiła pozwać biuro podróży, które wysłało ją na takie wakacje.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Historia kobiety, która zatruła się na wakacjach

60-letnia kosmetyczka Jennifer Irving wykupiła wycieczkę ze znanym biurem podróży. Jako destynację wybrała Maroko i poważany czterogwiazdkowy hotel. Jennifer była na początku wakacji w pełni sił. Niestety, opuściła je na wózku inwalidzkim.

Symptomy pojawiły się piątego dnia wycieczki. Jennifer jadła jedynie posiłki serwowane w luksusowym hotelu. Nie pływała w basenie, morzu i nie miała kontaktu z lokalnymi zwierzętami. Zatrucie pokarmowe spowodowało ogromną biegunkę i wymioty. Jennifer relacjonuje, że nigdy nie czuła czegoś podobnego.

Pełnomocnicy prawni Jennifer, domagają się wypłacenia odszkodowania w wysokości 8 639 funtów, czyli ponad 45 tysięcy złotych. Według nich, pełną odpowiedzialność za stan Jennifer ponosi hotel i spożywane przez 60-latkę posiłki. Odpowiedzialność leży wiec po stronie pozwanego biura podróży.

Odpowiedź biura podróży

Prawnicy pozwanego biura podróży twierdzą, że przykro im z powodu zaistniałej sytuacji. Mówią jednak, że nie stwierdzono skarg od innych uczestników tej wycieczki, którzy spożywali te same produkty i żywność, która była serwowana Jennifer. Hotel cieszy się ogromną reputacją, jeśli chodzi o higienę przygotowywanych posiłków. Niedawno przyznano mu nawet certyfikat 99% bezpieczeństwa żywności.

Rzecznik biura podróży powiedział, że przykro mu z powodu zaistniałej sytuacji. Przyjmie on wyrok sadu i jeśli zostanie udowodnione, że winę za złe samopoczucie 60-latki ponosi jedzenie z hotelu, biuro wypłaci należne odszkodowanie.

Zobacz także

Higiena żywności w krajach Afryki

Jeśli wybieracie się na podobną wycieczkę, pamiętajcie o tych zasadach:

  • Unikajcie napojów z lodem
  • Myjcie zęby używając butelkowanej wody
  • Unikajcie świeżych warzyw i owoców, myjcie je zawsze butelkowaną wodą

Czytaj także:

Komentarze