galerie
AdobeStock
Newsy

Zaskakujący pomysł posła PiS. Kaucja w wysokości 100 zł za możliwość wejścia do galerii handlowej

Politycy robią co mogą, by walczyć z pandemią. Najnowszy pomysł jednego z posłów PiS jest naprawdę... interesujący.
Katarzyna Wyborska
grudzień 02, 2020

Politycy naprawdę nie przestają nas zadziwiać. Pomysły, które jeszcze rok temu wydawałyby się być żartem primaaprilisowym, dziś wchodzą w życie często bez żadnej zapowiedzi lub rozważa się propozycje, które brzmią naprawdę kuriozalnie.

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Ograniczenia w handlu

W związku z dużą ilością osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, kilka tygodni temu rząd postanowił całkowicie zamknąć galerie handlowe i inne sklepy, w tym meblowe. Spotkało się to z dużym niezadowoleniem przedsiębiorców, którzy jeszcze przed zamknięciem sklepów nie mieli łatwo. Politycy argumentowali ten ruch dbałością o zdrowie Polaków, mówiąc że w ten sposób ograniczymy transmisję wirusa. Właściciele sklepów meblowych pytali jaka jest różnica między sklepem meblowym a budowlanym jeśli chodzi o możliwość zakażenia się wirusem, ale odpowiedzi niestety nie otrzymali.

Pomysł posła PiS

Młody poseł PiS Bartosz Kownacki postanowił włączyć się w walkę z koronawirusem i zaproponował własny, nowatorski pomysł, który miałby zmniejszyć ilość zakażeń. Polityk wymyślił bowiem, że galerie powinny pobierać od swoich klientów… kaucję w wysokości 100 zł przy wejściu. Jeżeli wychodząc okażemy pracownikowi centrum handlowego paragon udowadniający, że coś kupiliśmy, to kaucja zostanie zwrócona. W przeciwnym razie 100 zł nam przepadnie.

Pozostaje zadać posłowi pytanie co w sytuacji, gdy poszliśmy do galerii z jak najbardziej szczerym zamiarem uzupełnienia swojej garderoby czy kupienia prezentów najbliższym, ale nie znaleźliśmy nic, co by spełniało nasze oczekiwania? Czy w takim wypadku również stracilibyśmy kaucję za wejście? Można podejrzewać, że pan Kownacki traktuje wyjście do centrum handlowego jako formę rozrywki, którą należy ograniczyć. Jednak czy nie zdarzyło mu się nigdy wyjść na zakupy i wrócić z pustymi rękami, bo na przykład nie było butów w jego rozmiarze lub po prostu nie znalazł nic, co by mu się podobało?

Luźne rozważania Kownackiego

Na razie jednak pomysł istnieje tylko na profilu posła Kownackiego na Twitterze, ponieważ jak przyznał jeszcze z nikim go nie konsultował. Choć byłby zadowolony, gdyby rząd rozpatrzył jego propozycję.

Co sądzicie o pomyśle posła? Czy galerie powinny pobierać 100 zł za wejście?

Komentarze
kontrole w galeriach handlowych
ons/Adobe Stock
Newsy Czy czekają̨ nas kontrole w galeriach? Zdaniem Morawieckiego to tylko „kwestia czasu”. Co grozi za nieprzestrzeganie zaleceń́?
W minioną sobotę galerie handlowe w całym kraju zostały ponownie otwarte. Z uwagi na obchodzony w tym czasie Black Week, obiekty odwiedziły tłumy Polaków. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział więc wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego.
Weronika Kępa
grudzień 01, 2020

Z początkiem listopada, w związku z rosnącą w zastraszającym tempie liczbą zakażeń na COVID-19, rząd Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o ograniczeniu działalności galerii. Przez ostatnie 3 tygodnie można w nich było skorzystać tylko z niektórych punktów takich jak apteka, poczta, fryzjer, kosmetyczka, sklepy z środkami czystości czy placówki bankowe. Taki stan rzeczy miał ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, ale jednocześnie ponownie pozbawił dochodu wielu przedsiębiorców i pracowników. Galerie handlowe zostały ponownie otwarte W związku z tym, że sytuacja związana z pandemią w ostatnich dniach zaczęła się powoli stabilizować , rząd Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o otwarciu wszystkich sklepów znajdujących się w galeriach handlowych.  Data powrotu do normalności zbiegła się jednak w czasie z ogromnymi przedświątecznymi promocjami, czyli tak zwanym „Black Week”. Polacy postanowili więc tłumnie odwiedzić ulubione sklepy i skorzystać z okazji. Ten fakt zwrócił uwagę władz, które już wcześniej zapowiadały, że galerie będą mogły funkcjonować tylko pod warunkiem zachowania ścisłego reżimu sanitarnego. Wzmożone kontrole w galeriach handlowych W porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mateusz Morawiecki zlecił wzmożone kontrole na terenie galerii. Te będą dotyczyć nie tylko pracowników sklepów, ale również przebywających w nich klientów. Kontroli będą dokonywać zarówno policjanci, jak i pracownicy Sanepidu . Służby będą między innymi sprawdzać, czy przy wejściu do sklepu stoi buteleczka z płynem dezynfekującym , a także czy w środku nie gromadzą się tłumy . Nieprzestrzeganie kluczowych reguł może doprowadzić sytuacji, w której funkcjonariusze będą zmuszeni...

Przeczytaj