Zamówiła kurczaka w restauracji, a dostała TO. Obrzydliwe
Alique Perez/Facebook
Newsy

Zamówiła kurczaka w restauracji, a dostała TO. Obrzydliwe

Ta kobieta z pewnością nie spodziewała się, że w jej zamówieniu znajdzie się coś takiego.

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie serwowane w restauracjach typu fast-food, nie jest zbyt zdrowe. Zawiera mnóstwo kalorii, tłuszczu, a sposób przyrządzania sprawia, że tego rodzaju żywność prowadzi do podwyższonego poziomu cholesterolu i może mieć negatywny wpływ na układ krążenia.

Jednak takiego odkrycia, jakiego dokonała Alique Perez, nikt się nie spodziewał! To, co znalazła w pudełku z zamówieniem, zdecydowanie nie zachęca do jedzenia.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Zamówienie z szokującą zawartością

To doświadczenie z restauracją z fast-foodem, Alique Perez zapamięta naprawdę na długo! Kobieta zamówiła kurczaka w lokalu Jollibee w mieście Taguig na Filipinach. Gdy otworzyła pudełko z zawartością, na początku wcale nie podejrzewała, że coś jest nie tak. Dopiero gdy próbowała nabić mięso na widelec odkryła z obrzydzeniem, że pod grubą warstwą panierki wcale nie kryje się kurczak, a… kuchenny ręcznik!

To naprawdę niepokojące… Jakim cudem ktoś panieruje ręcznik, a nawet udaje mu się go usmażyć?! – napisała Alique na swoim profilu na Facebooku, gdzie udostępniła także filmik i zdjęcia ze zdarzenia.

Osoby komentujące filmik i zdjęcia były równie zszokowane, co Alique Perez. „Obrzydliwe” to tylko jeden z wielu komentarzy:

To właściwie nadaje się na pozew. Twoje zdrowie i zdrowie innych osób, zostały zagrożone z powodu czyjegoś błędu

Zobacz także
Kobieta jadła czekoladowy batonik. Gdy go ugryzła, zdębiała. Do dziś gdy o tym pomyśli ma mdłości

Kobieta jadła czekoladowy batonik. Gdy go ugryzła, zdębiała. Do dziś gdy o tym pomyśli ma mdłości

Koszmar na dziale mięsnym. W ladzie chłodniczej siedział… wielki szkodnik!

Koszmar na dziale mięsnym. W ladzie chłodniczej siedział… wielki szkodnik i jadł mięso!

Poszkodowana kobieta napisała, że nie wyobraża sobie większego rozczarowania. Sądziła, że ludzie narzekający w internecie na dziwne zamówienia w restauracjach wszystko zmyślają, jednak przekonała się, że to niestety prawda!

Reakcja restauracji

Komentujący szokujące nagranie z ręcznikiem w panierce zastanawiali się, jak Jollibee zareaguje na tę sytuację. Na razie wiadomo, że lokal z którego wysłano zamówienie został zamknięty po tym, jak filmik Alique Perez zdobył ogromną popularność w internecie.

Przedstawiciel Jollibee Foods Corp przyznał, że w wyniku wewnętrznego dochodzenia ustalono, że restauracja, z której wysłano zamówienie „odstąpiła” od standardowej procedury przygotowywania jedzenia. Jollibee rozpatrzy reklamację Alique Perez i przeszkoli swoich pracowników, by uniknąć popełnienia podobnego błędu w przyszłości.

Czytaj także:

pizza
Pixabay
Newsy
Polka dostanie ponad 122 tys. zl odszkodowania, bo... szef nie zamówił dla niej pizzy!
Pracownica salonu samochodowego wygrała sprawę sądową ze swoim pracodawcą, który… pominął ją przy zamawianiu posiłków służbowych.

Polka pracująca w salonie Forda w Wielkiej Brytanii otrzyma 23 tysiące funtów odszkodowania od swojego pracodawcy. Sprawę opisał popularny brytyjski dziennik „Daily Mirror”, który zdradził szczegóły procesu. Odszkodowanie za… niezamówienie pizzy! Pani Małgorzata do 2019 roku pracowała w salonie samochodowym Forda w miejscowości Watford jako recepcjonistka. Kobieta pełniła swoje obowiązki w wymiarze połowy etatu. Firma oferowała swoim pracownikom możliwość zamówienia dowolnego posiłku fast food raz w miesiącu (na koszt pracodawcy). Recepcjonistka została pominięta przy zbiorowym zbieraniu zamówienia, przez co pozwała swojego pracodawcę o dyskryminację i… wygrała proces! Koncern Ford musi zapłacić pani Małgorzacie 23 tysiące funtów. Okazuje się jednak, że podłoże sprawy było znacznie poważniejsze, a pominięcie recepcjonistki w zamówieniu mogło być spowodowane jej wcześniejszym zgłoszeniem dyskryminacji płciowej. W 2018 roku kobieta złożyła już nawet oficjalną skargę dotyczącą swojego wynagrodzenia, godzin pracy, a także wyżej wymienionej dyskryminacji płciowej, której miał dopuścić się jeden z pracowników. Otrzymał on pisemne ostrzeżenie, a sąd potwierdził dużą część zarzutów kobiety wobec firmy. Pracodawca tłumaczył się, że kobieta nie została zaproszona na służbowy obiad, ponieważ pracowała na pół etatu i jej godziny pracy kończyły się o 13. Nie przekonało to jednak wymiaru sprawiedliwości. Polska recepcjonistka vs. Ford Recepcjonistka z Polski podkreśliła także, że padła ofiarą mobbingu, a współpracownicy i szefostwo unikali z nią kontaktu, a także nie odbierali od niej telefonów. Pani Małgorzata uznała także, że została bezprawnie zwolniona z pracy po tym, jak firma uznała, że bardziej potrzebuje...

Sekretny trik od byłego pracownika McDonald’s. Dzięki niemu dostaniecie najlepsze frytki
Adobe Stock
Newsy
Sekretny trik od byłego pracownika McDonald’s. Dzięki niemu dostaniecie najlepsze frytki
Abyście nie musieli długo czekać na swoje zamówienia, pracownicy fast foodów często przygotowują je już wcześniej, aby szybko spakować je do torby i wydać klientowi.  Warto jednak zastosować triki, dzięki którym otrzymacie najświeższe produkty!

Chociaż McDonald’s nie serwuje najzdrowszych czy najbardziej wartościowych posiłków  – nie da się ukryć, że często ciężko im się oprzeć… Dodatkową zaletą barów fast food jest krótki czas oczekiwania oraz stosunkowo niskie ceny (w porównaniu z wieloma innymi restauracjami). McDonald’s to pierwsza masowa restauracja typu fast food, która spopularyzowała szybkie dania, na które nie trzeba czekać dłużej niż kilka minut. Chociaż sieć powstała już w latach 50-tych, nadal zarabia miliardy dolarów rocznie i stale dynamicznie się rozwija. W samej Polsce jest już kilkaset (!) restauracji McDonald’s. Sekretem szybkiego wydawania dań jest to, że część z nich została usmażona z wyprzedzeniem i są stale podgrzewane na specjalnych stojakach, aby nie traciły temperatury. Istnieje jednak sztuczka, dzięki której zawsze dostaniecie świeżo przygotowane dania…  Jak dostać najlepszej jakości i najświeższe frytki w McDonaldzie? Zasada ta dotyczy nie tylko frytek, ale także burgerów. Chociaż McDonald’s to lokal, w którym stale jest ruch, a przygotowane burgery czy frytki nie mają okazji długo leżeć gotowe, możecie upewnić się, że dostajecie najświeższy produkt. Wystarczy zamówić go w wersji zmodyfikowanej, czyli: bez sosu (np. burgery czy wrapy), bez jakiegoś warzywa albo z dodatkowym warzywem (np. burgery czy wrapy), bez soli (np. frytki).  Restauracje amerykańskiej sieci umożliwiają tworzenie spersonalizowanych zamówień, które wykonują od ręki na świeżo. Jeśli więc nie chcecie ryzykować otrzymaniem nieco „zleżałych” frytek, poproście o te bez soli, a następnie posólcie je samodzielnie! Jeden z pracowników McDonalda podzielił się także innym ciekawym trikiem, który zapewni wam...

Pokazał na TikToku, jak powstaje jeden z sosów w KFC. Uwaga – można zwymiotować
cheddar4.7/TikTok
Newsy
Pokazał na TikToku, jak powstaje jeden z sosów w KFC. Uwaga – można zwymiotować!
Miłośnicy sosu pieczeniowego z KFC, po tym filmiku zdecydowanie stracili na niego ochotę. Zobaczcie, jak się go przyrządza.

Sieci restauracji serwujących dania typu fast-food, takie jak McDonald’s i KFC, nie słyną ze zbyt zdrowego jedzenia. Każdy wie, że serwowane tam potrawy nie należą do wymyślnych i na pewno nie są zdrowe! Niedawno pisaliśmy choćby o tym, ile kalorii znajduje się w lubianych przez wiele osób sosach z McDonald’s oraz jakie jest najbardziej kaloryczne danie w tej restauracji . Kto jest na ścisłej diecie, ten zdecydowanie nie powinien się tam stołować! Z kolei, sieć KFC mimo, że też serwuje panierowane mięso smażone w głębokim tłuszczu, to stara się reklamować swoje jedzenie jako bardziej „naturalne” niż to w McDonald’s i innych podobnych restauracjach. Jednak udostępniony przez pracownika KFC filmik pokazujący jak powstaje jeden z bardziej znanych sosów dodawanych do jedzenia w tej restauracji może sprawić, że już więcej nie będziecie chcieli tam zjeść! Jak powstaje sos pieczeniowy z KFC? Jednym z bardziej popularnych sosów w KFC, jest sos pieczeniowy. Pewnie niewiele z zamawiających go osób zastanawiało się wcześniej, jak ten sos w ogóle powstaje. Pracownik sieci KFC z Wielkiej Brytanii udostępnił na swoim profilu na TikToku filmik, na którym pokazuje cały proces przygotowywania sosu. Nie wygląda to zbyt zachęcająco! @cheddar4.7 KFC GRAVY ##kfc ##foryoupage ##foryou ##for ##gravy ##food ##work ##fast ##mcdonalds ##firedsoon ##tasty ##uk ##usa ##asia ♬ The Chicken Wing Beat - Ricky Desktop Najpierw do pojemnika zrzucane są resztki ze smażonych kurczaków. To głównie spalona i tłusta panierka. Zalewa się ją wodą i zamknięty pojemnik odstawia na około 6 godzin. Po tym czasie sos jest podgrzewany, mieszany i dodaje się do niego różne przyprawy, które nadają mu jego charakterystyczny smak. Na końcu sos nie wygląda już tak źle, choć...

Kobieta chwali się jedzeniem surowego kurczaka. "Dlatego nigdy nie choruje". Lekarze załamują ręce
Adobe Stock
Newsy
Kobieta chwali się jedzeniem surowego kurczaka. "Dlatego nigdy nie choruję". Lekarze załamują ręce
Filmik z kobietą jedzącą surowe mięso kurczaka stał się „hitem” w sieci. Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Podobno miał to być dowód jej wyjątkowego zdrowia…

Krótkie nagranie z kobietą konsumująca nieugotowaną pierś z kurczaka robi furorę na TikToku. Ten modny ostatnio portal społecznościowy jest platformą, na której internauci dzielą się ze sobą krótkimi filmikami. Jak to zwykle w sieci bywa, największe zainteresowanie budzą zwykle te najbardziej szokujące nagrania. Nie inaczej było w przypadku Emmy Woodward. Kobieta została nagrana w swoim domu w czasie zajadania się surową piersią z kurczaka. Dlaczego kobieta jadła surowego kurczaka i chwaliła się tym w internecie? Cóż, niezbyt przekonująca brzmią tłumaczenia pani Emmy, która zaręczała w podpisie załączonym do filmiku, że taka postawa sprawia, że nigdy nie choruje. O zbawiennym wpływie surowego mięsa na zdrowie nikt dotąd jeszcze nie mówił… Zobaczcie zresztą sami. Uwaga – prezentujemy filmik dla ludzi o mocnych nerwach: @emmawoodward16 f ##fyp ♬ original sound - Emma Woodward Krótkie wideo obiegło cały świat lotem błyskawicy. W parę dni obejrzało je prawie milion ludzi. Raczej z czystej ciekawości, a nie w dowodzie uznania dla nietypowych praktyk „prozdrowotnych” niejakiej Emmy Woodward. Co na temat jedzenia surowego mięsa sądzą lekarze? Wątpliwości co do szkodliwości takiego „ucztowania” nie mają lekarze. Nie trzeba zresztą medyków, by zdać sobie sprawę, że jedzenie surowego drobiowego mięsa to prosta droga do zarażenia się m.in. bakteriami salmonelli i poważnego zatrucia pokarmowego, obfitującego w wymioty i biegunkę. Zdanie lekarzy na temat dziwnej praktyki użytkowniczki TikToka jest jasne – jedzenie surowego kurczaka nawet jeżeli nie wpływa na zakażenia salmonellą, to może przyczynić się do naruszenia naturalnej flory bakteryjnej organizmu. Zachowanie Emmy Woodward dla większości pozostanie niewinnym internetowym...