Jajecznica
Flickr
Newsy

Zamiast szczypiorku dodajcie do jajecznicy ten składnik. Wasze kubki smakowe zwariują na punkcie tego smaku

Każdy z was na pewno ma swoją ulubioną wersję jajecznicy. O dodaniu tej przyprawy wie jednak mało kto.
Hubert Rój
styczeń 23, 2021

Powiedzmy sobie to otwarcie – jajecznica to łatwe w przygotowaniu danie.
Nie bez przyczyny często ludzie niemający zielonego pojęcia o gotowaniu odpowiadają, że są w stanie w kuchni usmażyć jedynie jajka lub ewentualnie zagotować wodę na herbatę.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Jak usmażyć jajecznicę?

Jednak jajecznica jajecznicy nie równa. Wbrew pozorom podczas jej przygotowania można popełnić masę błędów, które będą skutkowały nieodpowiednim smakiem.

Do podstawowych wpadek podczas smażenia jajecznicy należy jej wysuszenie. Aby temu zapobiec, należy smażyć jajka na niezbyt mocno rozgrzanej patelni.

Dodatkowo powinno się stosować niewielki ogień na kuchence, a dodatkowo tak manipulować patelnią, by nie dopuścić do kompletnego ścięcia żółtka.

Technika to jedno, drugie to składniki. Tych teoretycznie jest niewiele. Jaja, tłuszcz,  a najlepiej masło i sól.

Polacy uwielbiają urozmaicać sobie smak smażonych jajek. Wśród dodatków króluje szczypiorek. Inni lubią także podsmażoną cebulkę, kiełbasę, pieczarki i inne.

Z zasady jajecznicy nie powinno się raczej pieprzyć. Pieprz mógłby zniwelować delikatny smak lekko ściętych jajek.

Wydaje się jednak, że są wśród nas zwolennicy bardziej wyrazistych smaków. I to właśnie dla nich dedykujemy ten nietypowy dodatek do jajecznicy…

Nietypowy dodatek do jajecznicy

Słyszeliście o przyprawianiu jajecznicy zielem angielskim? Chodzi nam oczywiście o sproszkowaną wersję tej korzennej przyprawy.

Przyznacie, że takie połączenie może brzmieć dość osobliwi, ale bez obaw – nie wahajcie się wypróbować tego oryginalnego smaku.

Jest duża szansa, że wasze kubki smakowe wprost oszaleją za tym nietypowym aromatem smażonych jajek. Do tego kromka pieczywa i wspaniałe śniadanie gotowe!

Komentarze