Żabka sfinansuje wynajem mieszkań dla rodzin pracowników
AdobeStock/AdobeStock
Newsy

Żabka sfinansuje wynajem mieszkań dla uchodźców. Da im też pracę i pomoc psychologiczną

Kryzys wojenny na Ukrainie trwa. Kraj ten znajduje się w obliczu wojny, którą wypowiedział mu prezydent Rosji - Władimir Putin. Polskie firmy reagują na napływ uchodźców do naszego kraju.

Na Ukrainie toczą się walki wojenne. Wielu mieszkańców tego kraju opuściło już Ukrainę w poszukiwaniu lepszego życia. Ponad 200 tys. uchodźców przybyło do Polski. Swoją pomoc Ukraińcom zapowiedziała m.in. Żabka:

- Już dzisiaj do punktów Polski Czerwony Krzyż na granicy oraz w Warszawie dotarły nasze pierwsze dostawy kanapek i wody dla obywateli Ukrainy. Nasi pracownicy angażują się w pomoc i już organizujemy dostawy do kolejnych punktów – poinformowała w sobotę sieć. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Żabka sfinansuje wynajem mieszkań dla rodzin pracowników

Sieć sklepów Żabka zapowiedziała też, że sfinansuje wynajem mieszkań dla rodzin swoich pracowników, które przybyły w ostatnich dniach do Polski:

- Podjęliśmy decyzję o finansowaniu wynajmu mieszkań dla rodzin naszych pracowników, współpracowników oraz franczyzobiorców, którzy ściągają rodziny do Polski. Uruchomiliśmy specjalną infolinię dla nich z pomocą prawną oraz psychologiczną – podała sieć.

Żabka podjęła również działania mające na celu wystosowanie pisma do rządu, w którym mowa jest o wprowadzeniu ułatwień w zakresie pozwoleń na pracę dla obywateli Ukrainy oraz ich zamieszkania w Polsce.

Zobacz także
Pierwsza Żabka w szpitalu, kupicie tam produkty i gotowe obiady. Koniec ze szpitalnym jedzeniem?

Pierwsza Żabka w szpitalu. Kupicie tam produkty i gotowe obiady. To koniec ze szpitalnym jedzeniem?

żabka catering dieta pudełkowa

Żabka rozszerza zakres działania. Sieć otwiera mobilne sklepy w pobliżu szkół, targów i festiwali

Żabka prosi o pomoc psychologów

Stan psychiczny wielu ukraińskich uchodźców, wymaga pilnej konsultacji z psychologiem. Przypomnijmy, że są to głównie kobiety i dzieci, które musiały pożegnać na granicy swoich synów, mężów, braci oraz ojców, którzy zostali oddelegowani do służby dla swojego kraju.

Kobiety te są nie tylko wycieńczone fizycznie, ale też psychicznie – boją się o swoich bliskich, który zostali na Ukrainie, by walczyć oraz o przyszłość swoją i swoich dzieci w obcym kraju.

To dlatego przedstawiciele Żabki zaapelowali w mediach społecznościowych, że potrzebni są także psychologowie, którzy będą pomagać rodzinom na miejscu, najlepiej mówiący w języku ukraińskim, ale jak podkreślono, nie jest to warunek konieczny.

Sieć sklepów Żabka podała też listę lokalizacji, w których potrzebna jest pomoc psychologiczna: Nadarzyn, Tychy, Wrocław i Będzieszyn.

Źródło: portalspozywczy.pl

Na pracowników sklepów padł blady strach. Żabka rusza z 40 sklepami bezobsługowymi
AdobeStock
Newsy
Na pracowników sklepów padł blady strach. Żabka rusza z 40 sklepami bezobsługowymi
W odpowiedzi na zakaz handlu Żabka ruszyła z bezobsługowymi sklepami spożywczymi. Do końca 2021 roku ma ich powstać kilkadziesiąt w całym kraju.

Zakaz handlu obowiązuje w Polsce w teorii od kilku lat. W teorii, ponieważ część sklepów od prawie samego początku ten zakaz omija. Mowa nie tylko o małych sklepach, w których za kasą staje właściciel, ale i o sieciach sklepików, które legalnie działają w niedzielę jako punkty pocztowe. Chodzi tu głównie o sklepy Żabka. Ich śladem postanowiły pójść inne sklepy – Polomarket, Kaufland , Carrefour i Intermarche już zapowiedziały, że ich klienci zrobią zakupy w tych supermarketach w każdą niedzielę. Wszystko dzięki temu, że w placówkach sieci zaczynają działać punkty pocztowe. Rządzący starają się jednak ukrócić te działania , na co handlowcy odpowiedzieli bardzo szybko – otwierając pierwszy w Polsce sklep bezobsługowy. Mogło się wydawać, że to tylko prototyp, ale nic bardziej mylnego! Sieć Żabka właśnie zapowiedziała otwarcie nawet 40 sklepów bez obsługi w całej Polsce. Czy to początek redukcji zatrudnienia w handlu? Bezobsługowe Żabki w całej Polsce Niedawno otwarty w Poznaniu pierwszy bezobsługowy sklep spożywczy w Polsce to dopiero początek. Przedstawiciele sieci ujawnili swoje plany portalowi wiadomoscihandlowe.pl: W planach jest uruchomienie kolejnych Żappka Store w największych miastach w Polsce. Drugi bezobsługowy punkt powstanie w Warszawie, kolejne lokalizacje planujemy w Poznaniu i Krakowie. Plan to kilkadziesiąt sklepów w 2021 roku. Przedstawiciele sieci Żabka zapewniają jednak, że uruchomienie sklepów bezobsługowych nie oznacza zmniejszenia zatrudnienia: Punkt w Poznaniu ma charakter testowy, decyzja co do zasad funkcjonowania kolejnych Żappka Store nie została podjęta, nie wykluczamy modelu franczyzowego. Zaznaczamy, że Żappka Store jest formatem, który zakłada wspierające zaangażowanie pracowników, np. w zakresie zatowarowania...

W żabce popularne produkty kupicie za 2 zł. Promocja "Masz 2 zeta, masz… " to hit
Adobe Stock
Newsy
W żabce te popularne produkty kupicie za 2 zł. Promocja "Masz 2 zeta, masz… " to hit
Żabka zachęca klientów do zakupów poprzez liczne promocje. W ofercie sprzedaży pojawiły się popularne artykuły spożywcze za jedyne dwa złote. To prawdziwa okazja, z której warto skorzystać.

Sklepy coraz częściej prześcigają się między sobą o klienta. Wprowadzają różne udogodnienia dla ich komfortu zakupów, a także kuszą ich ciekawymi promocjami. Jednym z nich jest Żabka. Sklep z każdym dniem zyskuje nowych konsumentów.  Osiedlowa Żabka  Sieć sklepów Żabka jest jedną z największych i najpopularniejszych na polskim rynku. Choć wydaje się być dość nowym sklepem, to została założona już w 1998 roku. W Polsce działa na zasadzie franczyzy. System sprzedaży jest ściśle oparty na współpracy pomiędzy odrębnymi, niezależnymi przedsiębiorstwami. Na dzień dzisiejszy w kraju aktywnie funkcjonuje ponad 6500 punktów.  Zalety sklepu Żabka Ten sklep ma wierne grono klientów, które z każdym dniem się powiększa, a to za sprawą wielu zalet. Główną cechą na plus jest działanie Żabki na każdym osiedlu, toteż przekłada się na odległość. Wśród innych pozytywnych aspektów działania danego sklepu należy wyróżnić: łatwy dostęp do podstawowych produktów,  dostęp do produktów premium, długie godziny otwarcia punktów,  działanie sklepu we wszystkie dni tygodnia,  aplikacja mobilna z możliwością zbierania punktów,  liczne akcje promocyjne, zadbane i czyste miejsce, rozmieszczenie punktów sprzedaży na każdym rogu ulicy, świeże pieczywo, możliwość zakupienia produktów na gorąco, takich jak hot dogi bądź zapiekanki, możliwość kupienia kawy z ekspresu. Produkty za 2 złote Żabka stale zmienia się dla swoich klientów, aby każdego dnia zaskoczyć ich czymś nowym. Popularne wielosztuki nadal pozostają w ofercie, ale sieć proponuje nową ofertę promocyjną „Masz 2 zeta, masz...”. Wówczas wiele popularnych...

niedziele handlowe 2021
AdobeStock
Newsy
Te uwielbiane sklepy będą otwarte w niedziele niehandlowe. Bez problemu zrobicie w nich zakupy spożywcze
Zakaz handlu w niedzielę, choć powszechny, wciąż nie dotyczy niektórych placówek. Do tej pory zaliczały się do nich jedynie Żabka, Abc oraz Stokrotka. Teraz do tego grona dołączył również Intermarché.

W 2021 roku tylko 7 z ponad 50 niedziel zostało oznaczonych jako handlowe, z czego aż dwie przypadają na grudzień. Z racji, że taki stan rzeczy bezpośrednio wpływa na zmniejszenie obrotów większości sklepów przedsiębiorcy postanowili w sprytny sposób obchodzić zakaz. Najpierw zrobiła to Żabka. W ślad za nią poszło Abc, Stokrotka Express, a teraz również Intermarché. Jako pierwsza na pomysł wpadła sieć sklepów Żabka W celu zwiększenia swoich obrotów Żabka postanowiła nawiązać współpracę z firmą kurierską, dzięki której wszystkie należące do sieci sklepy zostały oznaczone jako placówki pocztowe. To sprawiło, że przedsiębiorcy mogą handlować towarem przez 7 dni w tygodniu, niezależnie od tego czy niedziela jest handlowa czy też nie.  Stokrotka Express czynna w każdą niedzielę Właściciele sklepów Stokrotka Express również postanowili nawiązać współpracę z firmą kurierską. Dzięki wprowadzonej usłudze DHL Parcel klienci mogą szybciej i wygodniej odbierać paczki w osiedlowych sklepach, również w niedzielę. Dodatkowo mogą również zrobić zakupy spożywcze.  Stokrotki Express powoli zaczynają zapełniać polskie osiedla. Na terenie całego kraju funkcjonuje ich już blisko 50, między innymi w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Stalowej Woli, Tarnobrzegu oraz Krakowie. Można w nich zrobić zakupy przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 6 – 23. Intermarché otwarte 7 dni w tygodniu W ślad za Żabką i Stokrotką Express postanowiła pójść również sieć marketów spożywczo-przemysłowych, Intermarché. Niestety, póki co sprawa dotyczy tylko piętnastu na 230 istniejących sklepów – jeden z nich znajduje się w Szprotawie w województwie lubuskim. Podobnie jak w poprzednich przypadkach market zyskał miano...

żabka
AdobeStock
Newsy
Bezobsługowa Żabka już wkrótce? Nowoczesny pomysł właścicieli. Przyjmie się?
Żabka bez pracowników? Takie rozwiązanie może pojawić się już wkrotce!

Coraz więcej usług odbywa się bez udziału pośredników, przez internet lub przy dostawie bezdotykowej, ponieważ klienci w czasie pandemii robią zakupy  inaczej niż przed koronawirusem. Unowocześnienie swoich sklepów planuje teraz Żabka – jeden z liderów wśród sieci sklepów spożywczych, która już pod koniec roku wprowadzi zakupy typu „click and collect”.  Zakupy „click and collect” w Żabce Usługa ta będzie polegać na wybraniu produktów w aplikacji i skompletowaniu zamówienia przez pracowników. Gotowe zakupy będzie można odebrać w wybranym sklepie Żabka. Podobne rozwiązania dostępne są już w sklepach takich jak Frisco lub u pośredników typu Glovo . Oferują oni jednak także zakupy z dowozem, o czym Żabka na razie nie wspomina. Sklep bez żadnego pracownika? Żabka planuje także wprowadzenie jeszcze jednego rozwiązania. Dla klientów, którzy nie będą chcieli robić zakupów przez aplikację, otworzy również sklepy bezobsługowe. Właściciele nazywają je konceptem „sklepu nano”.  W placówkach będą znajdować się czujniki i kamery, które będą eliminować ryzyko kradzieży bądź oszustwa. Klient będzie samodzielnie kompletował swoje zamówienie i płacił za nie w automatycznej kasie. Chociaż koncept wydaje się być bardzo nowoczesny i praktyczny – często kasy samoobsługowe wymagają koordynacji przez pracownika, bywają zawodne i powodują problemy. Czy właścicielom Żabki uda się wyeliminować te awarie? Obecnie Żabka jest w fazie testów nowych rozwiązań i przeprowadza szkolenia wśród pracowników i technologów sieci. Sklepy typu nano tworzone są we współpracy z amerykańską firmą AiFiKoncept, która zajmuje się technologiami związanymi ze sztuczną...