żabka catering dieta pudełkowa
Adobe Stock
Newsy

Żabka rozszerza zakres działania. Sieć otwiera mobilne sklepy w pobliżu szkół, targów i festiwali

Żabka planuje rozszerzyć zakres działania i otwiera sieć mobilnych sklepów.

Żabka coraz prężniej działa w zakresie rozbudowywania sieci swoich sklepów i co chwilę testuje nowe, ciekawe innowacje. Pisaliśmy już o samoobsługowych Żabkach, w których można zrobić zakupy bez pomocy ekspedientki. Teraz przyszła pora na mobilne Żabki. Co to dokładnie oznacza?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Żabka otwiera mobilne sklepy

Żabka startuje z pierwszymi mobilnymi sklepami. Pierwszy taki sklep stanął w miniony weekend w strefie gastronomicznej Wrocław Tattoo Konwent, który odbył się na Stadionie Wrocław. W pobliżu festiwalu ustawiono mobilną Żabkę. Uczestnicy festiwalu mogli w niej kupić zimne i gorące przekąski m.in. kanapki, sałatki, burgery i hot dogi, cieple i zimne napoje oraz świeżo zmieloną kawę. Już wkrótce sieć zamierza ustawić podobne punkty w pobliżu szkół i uczelni, koncertów, festiwali i wydarzeń sportowych a w sezonie urlopowym w miejscowościach letniskowych.

Zobacz także
Biedronka tłumaczy się ze skandalicznego nagrania Agrounii. Nie pokazano całej prawdy

Biedronka tłumaczy się ze skandalicznego nagrania Agrounii. Nie pokazano całej prawdy?

ZUS przejmuje obsługę 500+. Urzędnicy nie będą wypłacać świadczeń? Co z chlebem dla polskich rodzin?

ZUS przejmuje obsługę 500+. Urzędnicy nie będą wypłacać świadczeń? Co z chlebem dla polskich rodzin?

Sklepy Żabka są obecne zarówno w dużych aglomeracjach, jak i małych miejscowościach. Staramy się być jak najbliżej naszych klientów, dlatego tworzymy nowe rozwiązania, umożliwiające im skorzystanie z naszej oferty także w miejscach, w których spędzają oni wolny czas. Nowy koncept jest mobilny, a to oznacza, że stoisko jest montowane na czas eventu i demontowane po jego zakończeniu, by mogło funkcjonować na kolejnych wydarzeniach – poinformował w oficjalnym komunikacie Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Żabka stawia na „szybkość i jakość obsługi"

Na festiwalach i koncertach głód dopada szybko. Właśnie to przyświecało idei stworzenia punktów, w których bez problemu można kupić smaczne i ciepłe pożywienie. W komunikacie poinformowano, że Żabka stawia przede wszystkim na szybkość i jakość obsługi. Asortyment ograniczono więc do przekąsek i napojów.

W mobilnych Żabkach będziecie mogli kupić m.in.:

  • ciepłe hot dogi z ulubionymi sosami
  • burgery, w tym wegetariański
  • pożywne kanapki Tomcio Paluch
  • świeże sałatki Dobra Karma 
  • różne rodzaje kaw serwowanych w ekologicznych kubkach
  • płynne przekąski Wycisk i Foodini
  • wodę
  • oraz wiele innych produktów

Czy mobilna Żabka pomyślnie przeszła testy? To się okaże już niebawem.

Źródło: gazeta.pl

Orlen otwiera pierwszy szybki sklep! Będzie konkurencją dla Żabki?
Adobe Stock
Newsy
Orlen otwiera pierwszy szybki sklep! Będzie konkurencją dla Żabki?
Orlen wkracza nie tylko w branżę medialną, ale także spożywczą. Koncern otworzył właśnie swój pierwszy sklep typu „express”. 

Koncern paliwowy Orlen otworzył właśnie w Warszawie swój pierwszy sklep, który już od pierwszego dnia zaczął być konkurencją dla sklepów typu Żabka , ABC, Stokrotka Express czy Carrefour Express . Sieć ma w planach duży rozwój: przez 5 lat ma powstać aż 900 podobnych lokali, które będą oferować produkty pierwszej potrzeby, a także prasę czy kawę. Orlen przejmuje Ruch i otwiera nowe sklepy Rodzimy koncern paliwowy przejął spółkę odpowiedzialną za kioski Ruch i ma w planach ogólnopolskie wprowadzenie nowej oferty sprzedaży detalicznej – zupełnie poza branżą paliwową. Plany te są strategią prezesa Daniela Obajtka na wzmocnienie pozycji Orlenu w wielu gałęziach gospodarki. Z tego samego powodu koncern zdecydował się na zakup domu medialnego Polska Press, który wydaje największe lokalne tytuły takie jak „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Bałtycki”, „Express Ilustrowany”, „Dziennik Zachodni” czy „Głos Wielkopolski”.  W związku z tym zaczęliśmy proces inwestycyjny, który ma zmienić tę firmę, nadać dynamikę rozwoju tej firmy. Zaczęliśmy inwestować, jako Orlen, w nowe formaty sprzedaży detalicznej – powiedział Obajtek. Sklepy nowej sieci „Orlen w ruchu” będą oferować nie tylko prasę, ale także podstawowe produkty spożywcze, a także hot-dogi czy kawę – znane już wcześniej ze stacji paliwowych. Format sprzedaży wygląda więc bardzo podobnie do oferty Żabki.  Pierwszy Orlen został otwarty w stołecznej Warszawie przy ul. Grójeckiej 26. Lokal pojawił się na miejscu sklepu należącego do sieci Ruch – Superac. Daniel Obajtek informuje, że jeszcze do końca tego roku ma zostać otwartych aż 40 sklepów tego formatu w całej Polsce. Prezes koncernu dodał także, że Orlen przewiduje zysk...

Pierwsza Żabka w szpitalu, kupicie tam produkty i gotowe obiady. Koniec ze szpitalnym jedzeniem?
Żabka - materiały prasowe
Newsy
Pierwsza Żabka w szpitalu. Kupicie tam produkty i gotowe obiady. To koniec ze szpitalnym jedzeniem?
Co powiecie na smaczne, dietetyczne dania z automatu na szpitalnym korytarzu? Żabka właśnie testuje takie rozwiązanie.

Sieć Żabka nie tylko jest już na każdym rogu, w większych i mniejszych miastach. Pojawiła się w warszawskim sklepie Decathlon ze swoją nową marką Nano, w której płaci się aplikacją. A teraz produkty i dania firmowane przez nią, można kupić w jednym z warszawskich szpitali. Sprawdzamy co zjecie w szpitalnej Żabce. Żabka – „mały wielki sklep” także w szpitalu Projekty zmieniające zarówno asortyment jak i doświadczenia klienta wpisały się już na stałe w wizerunek sieci. Coraz więcej produktów roślinnych, nowe przekąski na zimno i na gorąco, wciąż bogatsza oferta marki własnej Żabki, a także pilotażowa marka Nano powodują, że sklepy cały czas rozwijają się i podążają za potrzebami swoich lokalnych klientów. Ostatnio automaty Żabki, zostały wstawione do jednego z warszawskich prywatnych szpitali. Mają pomagać zaopatrzyć się w świeżą żywność i przekąski tym, którzy nie mogą w każdej chwili wyjść do sklepu, czyli personelowi i pacjentom szpitala. Oprócz automatu ze zdrowymi napojami i przekąskami marki własnej, w szpitalu znajduje się też automat firmowany przez catering „Maczfit” - spółką wchodzącą w skład Grupy Żabka. Oba urządzenia pozwalają kupić na miejscu prawie 30 różnych produktów  i kilka dań obiadowych: Dania gotowe Szamamm Kanapki Tomcio Paluch Płynne przekąski Foodini Soki i lemoniady Wycisk Na początku 2021 Żabka przejęła sieć cateringową Maczfit. Dzięki temu poszerzyła swoją ofertę o gotowe dania dietetyczne. Szpitalny automat cateringowy pozwala zaopatrzyć się w zbilansowane obiady, sałatki i desery. Oferuje do wyboru kilka wariantów każdego z posiłków, a dania nie powtarzają się aż przez 8 tygodni. Automat Żabki zamiast szpitalnego jedzenia Jeśli testowany automat zda...

Na pracowników sklepów padł blady strach. Żabka rusza z 40 sklepami bezobsługowymi
AdobeStock
Newsy
Na pracowników sklepów padł blady strach. Żabka rusza z 40 sklepami bezobsługowymi
W odpowiedzi na zakaz handlu Żabka ruszyła z bezobsługowymi sklepami spożywczymi. Do końca 2021 roku ma ich powstać kilkadziesiąt w całym kraju.

Zakaz handlu obowiązuje w Polsce w teorii od kilku lat. W teorii, ponieważ część sklepów od prawie samego początku ten zakaz omija. Mowa nie tylko o małych sklepach, w których za kasą staje właściciel, ale i o sieciach sklepików, które legalnie działają w niedzielę jako punkty pocztowe. Chodzi tu głównie o sklepy Żabka. Ich śladem postanowiły pójść inne sklepy – Polomarket, Kaufland , Carrefour i Intermarche już zapowiedziały, że ich klienci zrobią zakupy w tych supermarketach w każdą niedzielę. Wszystko dzięki temu, że w placówkach sieci zaczynają działać punkty pocztowe. Rządzący starają się jednak ukrócić te działania , na co handlowcy odpowiedzieli bardzo szybko – otwierając pierwszy w Polsce sklep bezobsługowy. Mogło się wydawać, że to tylko prototyp, ale nic bardziej mylnego! Sieć Żabka właśnie zapowiedziała otwarcie nawet 40 sklepów bez obsługi w całej Polsce. Czy to początek redukcji zatrudnienia w handlu? Bezobsługowe Żabki w całej Polsce Niedawno otwarty w Poznaniu pierwszy bezobsługowy sklep spożywczy w Polsce to dopiero początek. Przedstawiciele sieci ujawnili swoje plany portalowi wiadomoscihandlowe.pl: W planach jest uruchomienie kolejnych Żappka Store w największych miastach w Polsce. Drugi bezobsługowy punkt powstanie w Warszawie, kolejne lokalizacje planujemy w Poznaniu i Krakowie. Plan to kilkadziesiąt sklepów w 2021 roku. Przedstawiciele sieci Żabka zapewniają jednak, że uruchomienie sklepów bezobsługowych nie oznacza zmniejszenia zatrudnienia: Punkt w Poznaniu ma charakter testowy, decyzja co do zasad funkcjonowania kolejnych Żappka Store nie została podjęta, nie wykluczamy modelu franczyzowego. Zaznaczamy, że Żappka Store jest formatem, który zakłada wspierające zaangażowanie pracowników, np. w zakresie zatowarowania...

Promocje w Lidlu
Adobe Stock
Newsy
Lidl dementuje plotki o niedzielnej sprzedaży. To po co tej sieci sklepów książkomaty?
Odkąd został wprowadzony zakaz handlu w niedzielę, sklepy starają się znajdować furtki w przepisach i do zakresu swoich działalności dodają nowe aktywności. Tak przez cały zeszły rok niemal wszystkie sklepy otwierały się jako... placówki pocztowe. Jak będzie teraz?

Uszczelnienie zakazu handlu w niedziele, wprowadzone od 1 lutego 2022 r. już w pierwszą niedzielę obowiązywania nowego zakazu ujawniło kreatywne podejście do zmiany. Niektóre sklepy Intermarche skorzystały z wyjątków w ustawie, pozwalających na pracę w dzień wolny placówkom kultury czy punktom obsługi pasażerów, i otworzyły się jako dworce, czy czytelnie. Czy Lidl otwierając czynne 7 dni w tygodniu książkomaty, także myśli o skorzystaniu z tej furtki? Lidl stawia książkomaty. Będą czynne cały tydzień Sieć Lidl rozpoczęła na terenie Poznania działania, których celem jest wspieranie czytelnictwa. Przy współpracy z Biblioteką Raczyńskich stawia książkomaty, docelowo na terenie miasta stanie ich 11. Mają ułatwić wypożyczenie książek z biblioteki w miejscach, w których placówka nie ma filii. Książkomaty mają dać możliwość wypożyczania książek zarówno obecnym jak i przyszłym czytelnikom i stać się ułatwieniem przede wszystkim dla seniorów i dzieci.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Fundusze Europejskie w Polsce (@funduszeeuropejskie) Obecnie przygotowywane są dwa książkomaty, które staną przy marketach Lidl w Poznaniu: Przy ul. Zamenhofa 132 Przy ul. Poszwińskiego 6 Te dwie lokalizacje przeprowadzą pilotażowe wypożyczenia, które wystartują w połowie marca i mają na celu testowane urządzeń, przeszkolenie bibliotekarzy i sprawdzenie procedur. Czy promowanie czytelnictwa przez Lidl ma być furtką do otwarcia sklepów w niedzielę? Szefowa ds. komunikacji w sieci...