żabka catering dieta pudełkowa
Adobe Stock
Newsy

Żabka idzie „o krok dalej” i wprowadza zupełnie nową usługę. Zdębiejecie, gdy to przeczytacie

Sieć sklepów spożywczych Żabka, wyznacza ogólnopolskie trendy. Zaczęło się od placówek pocztowych, teraz będzie coś jeszcze bardziej innowacyjnego.

Jedna z największych firm cateringowych działających na polu tzw. diet pudełkowych, właśnie przechodzi pod kontrolę sieci sklepów Żabka.

Odpowiedź na potrzeby milionów klientów – taki komunikat płynie z centrali Żabki w kontekście przejęcia przez sieć spółki cateringowej.

Czy rzeczywiście Żabka spełnia tym ruchem najskrytsze marzenia i oczekiwania polskich konsumentów – nie nam to oceniać.

Magda Gessler odpowiada na pytania

W jaki sposób sieć sklepów Żabka osiągnęła swój sukces?

Tak czy siak, z punktu widzenia biznesowego, to duży i odważny krok naprzód. Nie pierwszy w historii sieci.

Żabka zyskała sporą popularność wśród Polaków za sprawą wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.

Sieci udało się ominąć ten zakaz. Żabki pozostają otwarte we wszystkie niedziele niehandlowe dzięki jednemu sprytnemu trikowi.

Chodzi oczywiście o obecność tzw. placówek pocztowych na terenie wszystkich otwartych w niedziele sklepów sieci.

W ten sposób Żabka stała się punktem zaopatrzeniowym milionów Polaków w niedziele i święta. Szczególnie bogatą ofertą sklepy mogą pochwalić się, jeśli chodzi o napoje wysokoprocentowe.

Czy w Żabce będą do kupienia obiady w pudełkach?

Po sukcesie Żabki w tym obszarze, sklep postawiła na rozwój w jeszcze innej płaszczyźnie. W Żabkach oprócz ekspresów do kawy, pojawiły się opiekacze, grille i inne piekarniki.

Dzięki temu w niemal każdym sklepie oznaczonym charakterystycznym zielonym szyldem, możecie zakupić ciepłego hamburgera, hot-doga czy inne tego typu danie.

Co zmieni przejęcie przez sieć Żabka spółki Maczfit? Z ust szefostwa Żabki dosięgają nas zapewnienia o tym, że sieć sklepów zadba o prozdrowotne wybory Polaków.

Aż chciałoby się rzec: wreszcie. Na razie jednak nie znamy szczegółów przyszłości sektora cateringu dietetycznego pod zarządem Żabki.

Czy w sklepach będzie można odbierać pakunki z obiadami, czy będzie można je kupować o dowolnej porze, czy też skończy się na jeszcze innym rozwiązaniu – te kwestie pozostają otwarte.

Jak będzie wyglądała obecność Maczfitu w Żabkach?

Pole do popisu Żabka ma jednak ogromne. Sieć sklepów dysponuje około 7 tysiącami placówek w całej Polsce.

Z kolei spółka Maczfit, ze swojej strony oferuje naprawdę bogatą ofertę modnych diet pudełkowych.

Zbilansowane zestawy dla różnych klientów opracowane przez dietetyków, szeroka gama produktów i dań do codziennego wyboru – to tylko część oferty Maczfitu.

Oprócz tego, jak zapewnia spółka na swojej stronie internetowej, jej dieta pudełkowa to gwarancja oczyszczenia organizmu z toksyn i zrzucenia zbędnych kilogramów.

Od kiedy to wszystko będzie na wyciągnięcie ręki w Żabce? Przekonamy się o tym w najbliższym czasie.

Nowy sposób na ominięcie zakazu handlu. Pracownik choć jest, to go nie ma i was nie obsłuży
AdobeStock
Newsy
Nowy sposób na ominięcie zakazu handlu. Pracownik choć jest, to i tak was nie obsłuży
Sieć Żabka wymyśliła kolejny sposób na to, by pomimo zakazu otwierać swoje sklepy w niedzielę. Mogą się jednak niemiło zdziwić miłośnicy używek i mocnych trunków.

Odkąd wprowadzono w Polsce zakaz handlu, sieci sklepów spożywczych zaczęły obmyślać sposoby, które umożliwiłyby otwarcie placówek pomimo zakazu. Mieliśmy już więc sklepy działające jako restauracje czy punkty pocztowe, jednak przez zaostrzenie przepisów taka działalność jest już niemożliwa. To jednak nie powstrzymuje handlowców, którzy realizują kolejne pomysły na obejście zakazu handlu. Najnowszy sposób Żabki jest dość zaskakujący, choć wydaje się, że póki co - działa.  Zagadkowe zachowanie pracowników Żabki Jeżeli w ostatnią niedzielę próbowaliście zrobić zakupy w Żabce, mogło was zaskoczyć dziwne zachowanie pracowników. Nie kasują oni w ogóle produktów przy kasie, a zamiast tego stoją za ladą i praktycznie nie odzywają się do klientów. Z czego to wynika? Okazuje się, że od niedawna pracownicy sklepów sieci Żabka w tygodniu zajmują się wykładaniem towaru i kasowaniem produktów, a w niedziele są… ochroniarzami. To tłumaczy ich powściągliwość w kontaktach z klientami, jednak dlaczego Żabka zdecydowała się na taki krok?  Tak Żabka omija zakaz handlu w niedzielę Jak wiadomo, ochroniarz w sklepie zajmuje się pilnowaniem porządku i wypatrywaniem złodziei, a nie podawaniem i kasowaniem produktów. Tak też dzieje się w Żabkach, które są otwarte w niedzielę. Portal Wirtualna Polska cytuje wypowiedź swojego czytelnika, który niemiło się zdziwił, gdy w niedzielę nie mógł kupić papierosów: – Sprzedawca odmówił sprzedania papierosów, ale nie potrafił mi wyjaśnić, dlaczego nie może podać towaru, który leży przy kasie – napisał czytelnik WP.  Odpowiedź jest prosta – pracownicy Żabki są w niedzielę ochroniarzami, a nie kasjerami. A ochroniarz nie może podać papierosów, alkoholu i innych produktów znajdujących się za kasą. Nie może też tych produktów sprzedawać,...

sklep spożywczy
Adobe Stock
Newsy
Z mapy Polski zniknie sporo sklepów znanej sieci. Nie wytrzymują starcia z potężną konkurencją? 
Mniejsza sprzedaż, straty finansowe w okresie zelżenia pandemii koronawirusa – tak wygląda rzeczywistość sklepów własnych należących do marki Delikatesy Centrum. Co jest tego przyczyną i dlaczego sieć zdecydowała się na zamknięcie dużej liczby swoich placówek?

Warto zacząć od krótkiego spojrzenia na sytuację na rynku spożywczym w Polsce. Oto przybliżona liczba sklepów konkretnych marek w naszym kraju: Lidl – ponad 700 marketów Biedronka ok. 3100 marketów Kaufland ok. 225 sklepów Żabka – ponad 7 tys. sklepów Delikatesy Centrum – ok. 1 tys. sklepów Groszek – Ok. 2 tys. sklepów Z jednej strony podane przez nas szacunkowe liczby mogą robić duże wrażenie. Z drugiej warto jednak dodać, że trudno o rzeczowe porównania liczby placówek marketów-dyskontów takich jak Biedronka ze sklepami typu delikatesowego jak nomen omen Delikatesy Centrum. Dlaczego Delikatesy Centrum nie osiągnęły takiego sukcesu jak Żabki? Należąca do spółki Eurocash marka Delikatesy Centrum w przeciwieństwie do sklepów Biedronka oparta jest w dużej mierze o system franczyzy. W ten sam sposób działają także popularne i niezwykle liczne Żabki. Polega on w skrócie na współpracy lokalnych inwestorów i przedsiębiorców ze spółką-matką. Sklepy Żabka zanotowały w ostatnich latach niezwykły rozwój. Nie tylko zwiększyła się liczba sklepów tej marki w piorunującym tempie, ale także spółka zanotowała olbrzymie zyski, co zaowocowało chęcią i potrzebą dalszego rozwoju. Na przykład na gruncie nowatorskich sklepów zupełnie samoobsługowych. Wydaje się, że nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że za sukces Żabek odpowiada w dużej mierze specyfika tych małych sklepów – przed dłuższy czas to właśnie Żabki jako pierwsze „ratowały” Polaków chcących zrobić zakupy w niedziele niehandlowe. Przyszłość sieci Delikatesy Centrum Patent z placówką pocztową na terenie sklepów po czasie podchwyciły...

Zakupy spożywcze, regały sklepowe
Pixabay/Tariq Abro
Newsy
Od lutego zakaz handlu będzie uszczelniony. Gdzie zrobicie zakupy w niedziele? Żabki będą nadal otwarte?
Od 1 lutego wszystkie niedziele stają się niehandlowe. Wyjątek stanowić będą pojedyncze dni w roku. Zakupy zrobicie tylko w lokalnych sklepach obsługiwanych przez właścicieli.

Od dawna mówi się, że zakaz handlu obowiązujący od ponad kilku zostanie wreszcie uszczelniony. Na czym polega to uszczelnienie i czy po 1 lutego zrobicie zakupy w niedzielę? Wyjaśniamy. Co zmienia zakaz handlu od 1 lutego 2022 r. Zakaz otwierania sklepów wielkopowierzchniowych działa już od kilku lat. Mimo tego sieci poszukiwały sposobów na obejście zakazu i ostatecznie go znalazły. W ustawie o zakazie handlu w niedziele i święta zapisane są wyjątki, które wskazują, jakie placówki mogą być otwarte. Należą do nich: Placówki prowadzące działalność pocztową Cukiernie i lodziarnie Stacje paliw Kwiaciarnie S Sklepy z prasą Kawiarnie Sieci takie jak Lidl, Biedronka, Carrefour, Kaufland i inne kolejno zaczęły wprowadzać do swojego portfolio usługi pocztowe. To pozwoliło im funkcjonować jako placówki pocztowe i prowadzić sprzedaż także w niedziele niehandlowe. Nowelizacja ustawy o zakazie handlu wchodząca w życie 1 lutego 2022 r. precyzuje działalność placówek pocztowych i określa, że to punkty, w których 40% sprzedaży generowana jest ze sprzedaży usług pocztowych. Oczywiście żadna z wymienionych sieci nie kwalifikuje się do tej definicji placówki pocztowej. Sieci już zapowiadają, że zastosują się do nowego prawa i nie będą otwarte w niedziele. Czy robienie zakupów w niedziele będzie możliwe? Co prawda sieci nie zgłaszają sprzeciwów do wprowadzanej nowelizacji ustawy, ale zauważają, że zakupy w ich sklepach można robić nie tylko stacjonarnie. Na przykład na stronie sieci Auchan można znaleźć informację, że w dni objęte zakazem handlu będzie działał sklep internetowy, w którym nadal można robić zakupy. - W niedziele niehandlowe, od 6 lutego br. funkcjonować będzie sklep internetowy Auchan — usługa, w ramach której...

żabka
AdobeStock
Newsy
Tego jeszcze w Żabce nie było! Nie uwierzysz własnym oczom, kiedy to zobaczysz!
Nieustanny rozwój sieci Żabka jest naprawdę imponujący! Sprawdźcie, co nowego włączyli do swojej oferty!

Od małych sklepików do nowoczesnych mini-supermarketów. Rozwój Żabki jest imponujący, a sieć nie zwalnia tempa! Ostatnio włączyła do swojej oferty nowy produkt – myślicie, że się przyjmie? Ponad 6,5 tysiąca sklepów i wciąż się rozwija! Sklepy Żabka przeszły naprawdę długą drogę. Zaczynały jako niepozorne, małe sklepy spożywcze, a ich wizerunek nie był zbyt dobry. Z czasem zaczęło się to zmieniać i dziś Żabki to nowoczesne mini supermarkety, które ratują nas w niehandlowe niedziele. Do tego sklepy uruchomiły różne usługi, które mają zachęcić klientów do odwiedzin. Teraz w Żabce można odebrać i nadać paczkę, kupić kawę, zapiekankę, świeżą kanapkę lub babeczkę. Niedawno sieć wprowadziła kolejne produkty do oferty z gotowym jedzeniem. Skusicie się? Nowość w Żabce Sieć nieustannie wprowadza do oferty nowe produkty. Taki ruch wcale nie dziwi, bowiem sklepy od kilku lat notują rosnącą popularność – zwłaszcza dzięki zakazowi handlu w niedzielę. W te dni większość sklepów spożywczych jest zamknięta poza Żabką. W dodatku w większych miejscowościach te sklepiki są rozsiane po całym mieście, więc ludzie w niedzielę idąc na zakupy zawsze kierują się do Żabki. Nowe trendy Coraz chętniej kupowane przez Polaków są dana gotowe. Ich rosnąca popularność wynika z tego, że jesteśmy coraz bardziej zapracowani i nie mamy czasu na gotowanie. Sieć Żabka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i nieustannie wprowadza do oferty różne nowości. Teraz można tam kupić gotowe, pakowanie hamburgery w czterech smakach: Jalapener, Wołowiner, Kurczaker oraz w 100 procentach wegański Wegger. Będziecie kupować?         Wyświetl ten post na Instagramie.    ...