żabka catering dieta pudełkowa
Adobe Stock
Newsy

Żabka idzie „o krok dalej” i wprowadza zupełnie nową usługę. Zdębiejecie, gdy to przeczytacie

Sieć sklepów spożywczych Żabka, wyznacza ogólnopolskie trendy. Zaczęło się od placówek pocztowych, teraz będzie coś jeszcze bardziej innowacyjnego.

Jedna z największych firm cateringowych działających na polu tzw. diet pudełkowych, właśnie przechodzi pod kontrolę sieci sklepów Żabka.

Odpowiedź na potrzeby milionów klientów – taki komunikat płynie z centrali Żabki w kontekście przejęcia przez sieć spółki cateringowej.

Czy rzeczywiście Żabka spełnia tym ruchem najskrytsze marzenia i oczekiwania polskich konsumentów – nie nam to oceniać.

Magda Gessler odpowiada na pytania

W jaki sposób sieć sklepów Żabka osiągnęła swój sukces?

Tak czy siak, z punktu widzenia biznesowego, to duży i odważny krok naprzód. Nie pierwszy w historii sieci.

Żabka zyskała sporą popularność wśród Polaków za sprawą wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.

Sieci udało się ominąć ten zakaz. Żabki pozostają otwarte we wszystkie niedziele niehandlowe dzięki jednemu sprytnemu trikowi.

Chodzi oczywiście o obecność tzw. placówek pocztowych na terenie wszystkich otwartych w niedziele sklepów sieci.

W ten sposób Żabka stała się punktem zaopatrzeniowym milionów Polaków w niedziele i święta. Szczególnie bogatą ofertą sklepy mogą pochwalić się, jeśli chodzi o napoje wysokoprocentowe.

Czy w Żabce będą do kupienia obiady w pudełkach?

Po sukcesie Żabki w tym obszarze, sklep postawiła na rozwój w jeszcze innej płaszczyźnie. W Żabkach oprócz ekspresów do kawy, pojawiły się opiekacze, grille i inne piekarniki.

Dzięki temu w niemal każdym sklepie oznaczonym charakterystycznym zielonym szyldem, możecie zakupić ciepłego hamburgera, hot-doga czy inne tego typu danie.

Co zmieni przejęcie przez sieć Żabka spółki Maczfit? Z ust szefostwa Żabki dosięgają nas zapewnienia o tym, że sieć sklepów zadba o prozdrowotne wybory Polaków.

Aż chciałoby się rzec: wreszcie. Na razie jednak nie znamy szczegółów przyszłości sektora cateringu dietetycznego pod zarządem Żabki.

Czy w sklepach będzie można odbierać pakunki z obiadami, czy będzie można je kupować o dowolnej porze, czy też skończy się na jeszcze innym rozwiązaniu – te kwestie pozostają otwarte.

Jak będzie wyglądała obecność Maczfitu w Żabkach?

Pole do popisu Żabka ma jednak ogromne. Sieć sklepów dysponuje około 7 tysiącami placówek w całej Polsce.

Z kolei spółka Maczfit, ze swojej strony oferuje naprawdę bogatą ofertę modnych diet pudełkowych.

Zbilansowane zestawy dla różnych klientów opracowane przez dietetyków, szeroka gama produktów i dań do codziennego wyboru – to tylko część oferty Maczfitu.

Oprócz tego, jak zapewnia spółka na swojej stronie internetowej, jej dieta pudełkowa to gwarancja oczyszczenia organizmu z toksyn i zrzucenia zbędnych kilogramów.

Od kiedy to wszystko będzie na wyciągnięcie ręki w Żabce? Przekonamy się o tym w najbliższym czasie.

sklep spożywczy
Adobe Stock
Newsy
Z mapy Polski zniknie sporo sklepów znanej sieci. Nie wytrzymują starcia z potężną konkurencją? 
Mniejsza sprzedaż, straty finansowe w okresie zelżenia pandemii koronawirusa – tak wygląda rzeczywistość sklepów własnych należących do marki Delikatesy Centrum. Co jest tego przyczyną i dlaczego sieć zdecydowała się na zamknięcie dużej liczby swoich placówek?

Warto zacząć od krótkiego spojrzenia na sytuację na rynku spożywczym w Polsce. Oto przybliżona liczba sklepów konkretnych marek w naszym kraju: Lidl – ponad 700 marketów Biedronka ok. 3100 marketów Kaufland ok. 225 sklepów Żabka – ponad 7 tys. sklepów Delikatesy Centrum – ok. 1 tys. sklepów Groszek – Ok. 2 tys. sklepów Z jednej strony podane przez nas szacunkowe liczby mogą robić duże wrażenie. Z drugiej warto jednak dodać, że trudno o rzeczowe porównania liczby placówek marketów-dyskontów takich jak Biedronka ze sklepami typu delikatesowego jak nomen omen Delikatesy Centrum. Dlaczego Delikatesy Centrum nie osiągnęły takiego sukcesu jak Żabki? Należąca do spółki Eurocash marka Delikatesy Centrum w przeciwieństwie do sklepów Biedronka oparta jest w dużej mierze o system franczyzy. W ten sam sposób działają także popularne i niezwykle liczne Żabki. Polega on w skrócie na współpracy lokalnych inwestorów i przedsiębiorców ze spółką-matką. Sklepy Żabka zanotowały w ostatnich latach niezwykły rozwój. Nie tylko zwiększyła się liczba sklepów tej marki w piorunującym tempie, ale także spółka zanotowała olbrzymie zyski, co zaowocowało chęcią i potrzebą dalszego rozwoju. Na przykład na gruncie nowatorskich sklepów zupełnie samoobsługowych. Wydaje się, że nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że za sukces Żabek odpowiada w dużej mierze specyfika tych małych sklepów – przed dłuższy czas to właśnie Żabki jako pierwsze „ratowały” Polaków chcących zrobić zakupy w niedziele niehandlowe. Przyszłość sieci Delikatesy Centrum Patent z placówką pocztową na terenie sklepów po czasie podchwyciły...

żabka
AdobeStock
Newsy
Tego jeszcze w Żabce nie było! Nie uwierzysz własnym oczom, kiedy to zobaczysz!
Nieustanny rozwój sieci Żabka jest naprawdę imponujący! Sprawdźcie, co nowego włączyli do swojej oferty!

Od małych sklepików do nowoczesnych mini-supermarketów. Rozwój Żabki jest imponujący, a sieć nie zwalnia tempa! Ostatnio włączyła do swojej oferty nowy produkt – myślicie, że się przyjmie? Ponad 6,5 tysiąca sklepów i wciąż się rozwija! Sklepy Żabka przeszły naprawdę długą drogę. Zaczynały jako niepozorne, małe sklepy spożywcze, a ich wizerunek nie był zbyt dobry. Z czasem zaczęło się to zmieniać i dziś Żabki to nowoczesne mini supermarkety, które ratują nas w niehandlowe niedziele. Do tego sklepy uruchomiły różne usługi, które mają zachęcić klientów do odwiedzin. Teraz w Żabce można odebrać i nadać paczkę, kupić kawę, zapiekankę, świeżą kanapkę lub babeczkę. Niedawno sieć wprowadziła kolejne produkty do oferty z gotowym jedzeniem. Skusicie się? Nowość w Żabce Sieć nieustannie wprowadza do oferty nowe produkty. Taki ruch wcale nie dziwi, bowiem sklepy od kilku lat notują rosnącą popularność – zwłaszcza dzięki zakazowi handlu w niedzielę. W te dni większość sklepów spożywczych jest zamknięta poza Żabką. W dodatku w większych miejscowościach te sklepiki są rozsiane po całym mieście, więc ludzie w niedzielę idąc na zakupy zawsze kierują się do Żabki. Nowe trendy Coraz chętniej kupowane przez Polaków są dana gotowe. Ich rosnąca popularność wynika z tego, że jesteśmy coraz bardziej zapracowani i nie mamy czasu na gotowanie. Sieć Żabka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i nieustannie wprowadza do oferty różne nowości. Teraz można tam kupić gotowe, pakowanie hamburgery w czterech smakach: Jalapener, Wołowiner, Kurczaker oraz w 100 procentach wegański Wegger. Będziecie kupować?         Wyświetl ten post na Instagramie.    ...

Jakie sklepy będą czynne 1 stycznia? Sprawdźcie, gdzie zrobicie zakupy
AdobeStock
Newsy
Jakie sklepy będą czynne 1 stycznia? Sprawdźcie, gdzie zrobicie zakupy
Jutro Sylwester a dzień później powitamy nowy 2022 rok. Pamiętajcie, że w tych dniach sklepy będą czynne inaczej niż zwykle. Sprawdźcie, jak.

Już jutro będziemy obchodzić ostatni dzień w roku, czyli Sylwester. Już o północy 31 grudnia powitamy nowy 2022 rok. Jeśli planujecie zrobić w tych dniach zakupy, koniecznie sprawdźcie, do której będą otwarte poszczególne sklepy. Z pomocą przyjdzie wam nasze zestawienie. Jakie sklepy będą czynne w Sylwestra? W Sylwestra zrobicie zakupy we wszystkich sklepach, tyle, że będą one otwarte nieco krócej niż zwykle. Sklepy Auchan będą otwarte do godz. 19:00. Placówki Grupy Chorten będą w większości czynne do godz. 19:00, ale z uwagi na fakt, że są to niezależne podmioty, decyzja o ewentualnym wydłużeniu godzin jest uzależniona od właściciela. Pamiętajcie też, że niektóre sklepy sieci Chorten są całodobowe. Sklepy sieci Kaufland będą czynne w Sylwestra do godz. 18:00. Sklepy sieci Lewiatan Holding to sklepy działające na zasadzie franczyzy, co oznacza, że decyzję o otwarciu danego sklepu podejmuje franczyzobiorca. Szczegółowe informacje o godzinach pracy są dostępne w poszczególnych placówkach. Większość sklepów Żabka będzie czynna w godzinach między 6:00 a 23:00. Placówki Lidl będą otwarte do godz. 19:00. Sklepy Netto będą czynne w godzinach od 6.00 do 18.00. Stokrotki zostaną zamknięte o godz. 18:00. Jakie sklepy będą czynne 1 stycznia? Zanim wybierzecie się na noworoczne zakupy, np. gdy zabraknie wam wody lub innych produktów spożywczych, pamiętajcie, że 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W pierwszy dzień nowego roku większość sklepów pozostanie więc nieczynna. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że zrobicie zakupy w jakiejś Żabce. W tej sieci sklepów 1 i 2 stycznia obowiązują takie same zasady działalności handlowej, jak w niedziele z ograniczeniami handlu. Informacje...

Niedziela handlowa: czy 25 kwietnia zrobicie zakupy spożywcze?
Adobe Stock
Newsy
Niedziela handlowa: czy 16 maja zrobicie zakupy spożywcze?
W 2021 roku zaplanowano zaledwie 7 niedziel handlowych. Czy sklepy będą otwarte w niedzielę 16 maja?

Za tydzień, 23 maja, sklepy na pewno będą zamknięte, bo są Zielone Świątki. Czy w takim razie jutro, 16 maja, zrobimy zakupy? Jeśli spojrzycie na tegoroczny kalendarz, pól z hasłem „niedziela handlowa” jest w nim jak na lekarstwo, bo zaledwie siedem. To oczywiście pokłosie decyzji większości parlamentarnej sprzed paru lat. Ustawodawcy z roku na rok „podkręcali śrubę” i ograniczali niedziele handlowe. Które sklepy są otwarte w niedziele? W 2021 roku takich kalendarzowych pozycji pozostało już naprawdę niewiele. Wciąż czynne pozostają w niedziele sklepy, w których za ladą stanie właściciel. Innym zwolnieniem z obowiązku zamknięcia sklepu w niedzielę jest funkcjonowanie danej placówki jako punktu pocztowego. W ten sposób od samego początku funkcjonowania ustawy o niedzielach handlowych przepis omijają skutecznie takie sklepy jak m.in. Żabka, Delikatesy Centrum, Lewiatan i wiele innych, mniejszych sieci spożywczych. Ostatnio do tej grupy doszła kolejna sieć sklepów, która będzie otwarta w niedziele . O tym,  jak dokładnie działa mechanizm wykorzystywania takich luk w prawie za pomocą patentu z punktem pocztowym , pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów. Czy 16 maja to niedziela handlowa? 16 maja to niedziela niehandlowa, co oznacza, że otwarte będą jedynie sklepy przy stacjach benzynowych, a także niektóre mniejsze sklepy osiedlowe czy sklepy franczyzowe takie jak Żabki, czy Lewiatany. Ostatnią niedzielą handlową był 25 kwietnia.  Oto lista pozostałych niedziel handlowych w 2021 roku: 27 czerwca 29 sierpnia 12 grudnia 19 grudnia Jeszcze w trakcie trwania drugiej fali pandemii koronawirusa, głośno było o planach rządu w kontekście zawieszenia funkcjonowania ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Wbrew oczekiwaniom...