Za kilka dni wielkanocne sniadanie w rodzinnym gronie, a na świecie wykryto podwójnie zmutowanego koronawirusa
Adobe Stock
Newsy

Za kilka dni wielkanocne śniadanie w rodzinnym gronie, a na świecie wykryto podwójnie zmutowanego koronawirusa

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, mimo obostrzeń wiele ludzi zamierza spędzić ten czas choćby w rodzinnym kameralnym gronie. Najnowsze badania donoszą o wykryciu podwójnie zmutowanego koronawirusa, który może być niezwykle groźny dla ludzi!

Święta to czas radości, spędzenia czasu z rodziną oraz pewnego rodzaju beztroski. Wówczas najczęściej na bok odkłada się wszelkie problemy i zmartwienia, a cieszy chwilami spędzonymi w gronie z bliskimi ludźmi. Tegoroczna Wielkanoc, mimo wielkich nadziei niestety odbędzie się w podobnym klimacie, co poprzednia. Sytuacja wynika z dynamicznie rozwijającej się pandemii.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Koronawirus

Od ponad roku świat walczy z trwającą pandemią koronawirusa. Mimo nadziei na nowy lepszy rok, niestety ze względu na dynamikę rozwoju się nie sprawdziła. Ciągłe wzrosty zakażeń, nowe mutacje wirusa są przyczyną ciągle toczącej się walki. Widokiem na powrót do rzeczywistości są w tym momencie jedynie szczepienia. 

Zobacz także

Trzecia fala pandemii

Zgodnie z przewidywaniami trwa obecnie trzecia już fala koronawirusa. Liczba zakażeń wzrasta z dnia na dzień i bije rekordy. Eksperci przewidują szczyt na koniec marca oraz początek kwietnia, czyli okres świąteczny. Dodatkowym zmartwieniem jest również dynamika rozwoju nowych mutacji wirusa, które mnożą się w przerażającym tempie. 

Nowe obostrzenia

Ze względu na gwałtowny wzrost zakażeń oraz zbliżające się święta wielkanocne, rząd wprowadził na terenie nowe zasady, które obowiązują od 27 marca do 9 kwietnia. Mają one na celu zminimalizowanie nowych zakażeń, aby uniknąć przeciążenia szpitali oraz zmniejszenie rozwoju koronawirusa. Wśród obowiązujących obostrzeń są takie jak:

  • zamknięte galerie handlowe,
  • obiekty sportowe jedynie do użytku sportu zawodowego,
  • zamknięte hotele,
  • ograniczony limit osób w sklepach spożywczych oraz kościołach,
  • zamknięte wielkopowierzchniowe markety budowlane oraz sklepy meblowe,
  • zakaz udziału w zgromadzeniach, imprezach czy spotkaniach,
  • zamknięte salony kosmetyczne i fryzjerskie,
  • czy zamknięte przedszkola i żłobki z wyłączeniem służb medycznych oraz porządkowych.

Nowa mutacja koronawirusa

Eksperci donoszą o wykryciu nowej, podwójnej mutacji koronawirusa w Indiach! Jest ona połączeniem dwóch poprzednich, czyli brytyjskiej oraz południowoafrykańskiej. To niepokojące wieści, gdyż dany miks może nieść ze sobą jeszcze poważniejsze konsekwencje niż dotychczas. Zresztą Indie znajdują się w czołówce krajów z największą liczbą zakażeń. Specjaliści apelują o zachowanie rozsądku oraz przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń w okresie świątecznym, aby nie dopuścić do zwiększenia liczby zakażeń, a jednocześnie niewydolności służby zdrowia.
 

Komentarze