torebki po herbacie
AdobeStock
Newsy

Wysuszcie zużyte torebki herbaty na kaloryferze. To, co się stanie absolutnie was zaskoczy

Herbatę można nie tylko pić, ale i wykorzystać do różnych innych rzeczy - a konkretniej torebki po herbacie! Sprawdźcie ich zastosowania.
Katarzyna Wyborska
styczeń 22, 2021

Znawcy herbaty preferują zaparzanie jej w dzbanku, jednak wiele osób nadal wybiera herbatę w torebkach. Jest znacznie wygodniejsza i szybsza w przygotowaniu. Poza tym dziś można kupić coraz więcej dobrej jakości herbaty pakowanej w torebki! Ale czy wiedzieliście, że herbata w torebkach jest dobra nie tylko do picia? Sprawdźcie, do czego można ją wykorzystać!

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Zaskakujące zastosowania torebek po herbacie

Wydawałoby się, że pakowana w torebki herbata nadaje się tylko do picia. Ma jednak sporo ciekawych zastosowań, które warto wykorzystać! Znaliście niektóre z nich?

  • Czyszczenie dywanów – łatwo wyczyścicie plamę na dywanie lub wykładzinie, jeżeli użyjecie torebek po herbacie. Wystarczy ją zaparzyć, a następnie przeciąć torebki i przełożyć liście do osobnego naczynia. Wlejcie trochę wody, wsypcie łyżkę sody oczyszczonej i wymieszajcie. Tak powstałą pastą natrzyjcie plamę na dywanie, zostawcie na 20 minut i po tym czasie usuńcie pastę odkurzaczem.
  • Odżywka do włosów – przed myciem włosów zalejcie kilka torebek herbaty wrzątkiem. Gdy nieco ostygnie, wypłuczcie włosy w herbacie i po 10 minutach spłuczcie. Będą miękkie i lśniące!

Zobacz także

  • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów – można łatwo pozbyć się brzydkich woni z mieszkania, używając do tego torebek po herbacie! Po zaparzeniu odciśnijcie torebkę i powieście na kaloryferze. Gdy wyschnie, zawieście ją tam, gdzie unosi się brzydki zapach – torebka go wchłonie!
  • Ulga przy ukąszeniach – jeśli zostaniecie ukąszeni przez osę albo komara, to przyłóżcie torebkę po zaparzonej herbacie do miejsca ugryzienia. Zadziała antybakteryjnie i przyniesie ulgę.
  • Odstraszanie szkodników – w blokach myszy to rzadkie zjawisko, jednak ten, kto mieszka w wolnostojącym domu dobrze zna problem szkodników. Zwłaszcza w chłodne miesiące, gdy myszy i nornice różnymi szczelinami próbują wejść do domu, szukając ciepłego schronienia! Można je odstraszyć za pomocą zużytych torebek po herbacie miętowej. Wystarczy je ponownie zaparzyć, dodać kroplę płynu do naczyń i po schłodzeniu przelać do butelki z atomizerem. Tak wykonaną miksturą należy spryskiwać wszystkie miejsca w domu, którymi interesują się myszy.

Czytaj też:

Komentarze