wytłaczanka jajka
AdobeStock
Newsy

Wyrzucacie wytłaczanki po jajkach? Robicie ogromny błąd. O ich ukrytej funkcji nikt nie wiedział

Puste wytłaczanki, w których sprzedaje się jajka, najczęściej lądują w koszu na śmieci. Okazuje się jednak, że można dać im drugie życie i wykorzystać w kreatywny sposób!
Anna Borkowska
luty 12, 2021

Kiedy kupuje się jajka, są  one zabezpieczone wytłaczanką. Zadaniem papierowych opakowań jest ochrona przed rozbiciem skorupek. Pudełka nie muszą być jednorazowe. Dzięki kreatywności, można dać im „drugie życie”, i wytłaczanka może okazać się o wiele praktyczniejszym przedmiotem, niż mogłoby się wydawać. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dłuższa świeżość

Papierowe pudełko sprawdzi się do przechowywania owoców. Cytrusy szybko pleśnieją. Wówczas należy przykryć wytłaczankę ściereczką i ułożyć na niej owoce. Dzięki temu zachowają one dłużej świeżość.

Szkatułka na biżuterię z wytłaczanek do jajek

Fantazyjnie ozdobiona wytłaczanka, idealnie sprawdzi się jako szkatułka na biżuterię. Z racji oddzielnych komórek, łatwiej będzie przechowywać łańcuszki czy kolczyki, które nie będą się ze sobą plątać i zarazem tworzyć bałaganu wśród błyskotek.

A może mini ogródek?

Opakowanie po jajkach może stać się mini ogródkiem. Poprzez przegródki, wytłaczanka świetnie nada się do hodowli niewielkich roślin, bądź uprawy ziół. Wystarczy w każdy otwór wsypać trochę ziemi, włożyć nasiona i oczekiwać na kiełkowanie. Kiedy się zazielenią, będą piękną ozdobą.

Zobacz także

Pojemnik na drobiazgi

Papierowy pojemnik sprawdzi się również idealnie jako miejsce do segregowania różnych przyrządów. Mogą to być chociażby akcesoria do szycia, bądź dekorowania ciast. Taką wytłaczankę można pomalować czy przyozdobić, dzięki czemu zyska na wyglądzie. 

Świąteczna ozdoba

Wytłaczanki wykonane z wytrzymałego kartonu, idealnie sprawdzą się do przechowywania delikatnych rzeczy, takich jak ozdoby choinkowe. Dzięki przegródkom jest pewność, że podczas przechowywania wszelkie elementy pozostaną w nienaruszonym stanie. Zastosowanie opakowań po jajkach kończy się jedynie na wyobraźni. To ona w tej sytuacji odgrywa kluczową rolę. Wystarczy pusta wytłaczanka i odrobina kreatywności!

Czytaj także:

Komentarze