Wypłuczcie w tym szklanki, a po zaciekach i białym nalocie nie będzie śladu
AdobeStock
Newsy

Szklanki ze zmywarki mają brzydki, biały osad? Wypłuczcie je w tym, a po zaciekach nie będzie śladu

Jeżeli po umyciu szkła w zmywarce pozostaje na nim nieestetyczny, mleczny osad, mamy na to sposób - przyda się wam jeden produkt z kuchennej szafki.

Zmywarka coraz częściej nie jest już luksusem, a jednym ze standardowych elementów wyposażenia kuchni. Pozwala szybko i taniej umyć wszystkie naczynia, a przy tym zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ale używanie zmywarki ma też swoje wady - jedną z nich jest biały nalot, który często osadza się na szklanych naczyniach, kieliszkach czy szklankach. Skąd się bierze i jak go usunąć? Sprawdźcie. 

Dlaczego na szklankach powstaje osad?

Zwykle główną przyczyną osadzania się brzydkiego nalotu na szklankach jest brudna zmywarka. Urządzenie to trzeba regularnie czyścić, tak samo jak pralkę. Warto regularnie, przynajmniej raz w miesiącu umyć zmywarkę w środku i uruchomić program z wysoką temperaturą oraz z dodatkiem specjalnego detergentu do zmywarek albo szklanki octu. 

Innym powodem takiego osadu może być twarda woda, niedokładnie zakręcony pojemnik na sól do zmywarki, za mała ilość detergentu użytego do mycia naczyń lub zbyt krótki program zmywania. 

Zobacz także
Mokre naczynia po wyłączeniu zmywarki? Ten prosty trik sprawi, że zawsze będą suche

Mokre naczynia po wyłączeniu zmywarki? Ten prosty trik sprawi, że zawsze będą suche

W zmywarce można myć nie tylko naczynia. Nie uwierzycie, co jeszcze wyczyści

W zmywarce można myć nie tylko naczynia. Nie uwierzycie, co jeszcze wyczyści

Jak pozbyć się zacieków na szklankach?

Jeśli po umyciu w zmywarce na szklankach powstały nieeleganckie zacieki, z łatwością możecie je usunąć domowym sposobem. Do dużej miski wlejcie zimną wodę oraz ocet. Wymieszajcie i zanurzcie w takim roztworze szklanki. Po krótkim płukaniu wystarczy wytrzeć naczynia i gotowe. Ten patent doskonale przyda się w przypadku, gdy powodem zacieków jest u was twarda woda. 

Zamiast octu możecie też wykorzystać skórkę z cytryny. Obierzcie owoc, a następnie weźcie skórkę i jej wewnętrzną stroną pocierajcie energicznie zacieki na szkle. Następnie wytrzyjcie papierowym ręcznikiem i gotowe. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak to zrobić:

Jak uniknąć zacieków na szklankach?

Stosujcie się do poniższych zasad, a biały osad na szklankach po wyjęciu ze zmywarki będzie już tylko wspomnieniem:

  • Przestrzegajcie instrukcji na opakowaniach detergentów - używajcie dokładnie tyle płynu do zmywarki, nabłyszczacza oraz soli, ile radzi producent.

  • Regularnie odkamieniajcie zmywarkę.

  • Starajcie się myć naczynia w niskiej temperaturze - im niższa temperatura, tym niższe prawdopodobieństwo wystąpienia brzydkiego nalotu.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA