Każdy na widok włosów zatykających odpływ w wannie albo pod prysznicem czuje niepokój. Dlaczego tak wypadają? Co można z tym zrobić? W końcu dla każdego z nas, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, włosy są bardzo ważne i wszelkie problemy z nimi związane znacząco obniżają samopoczucie.

Już nieudana wizyta u fryzjera potrafi zepsuć humor, a co dopiero przerzedzone włosy... Gdy zaczynają wypadać, należy wzmocnić organizm odpowiednimi witaminami i składnikami odżywczymi. A część z nich znajdziecie w bananach. 

Co jeść na wypadające włosy?

Przy problemie z nadmiernym wypadaniem włosów najważniejsze jest zadbanie o dietę. Pomoże wam regularne jedzenie np. bananów, które są bogate w potas i krzem. Te pierwiastki wzmacniają cebulki włosów i stymulują je do wzrostu. Ponadto, zawarty w bananach naturalny tłuszcz sprawi, że włosy będą bardziej sprężyste i odporne na łamanie. 

W diecie wspomagającej porost włosów powinny znaleźć się także poniższe składniki:

Zobacz także:

  • witamina B12 - znajduje się w mięsie i produktach pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli jesteście na ścisłej diecie odchudzającej lub nagle zrezygnowaliście z mięsa, przyczyną wypadania włosów może być niedobór tej witaminy.

  • biotyna (witamina B8) - zawierają ją jajka, ryby, szpinak, kalafior, migdały i soja.

  • cynk - to jeden z najważniejszych składników w diecie na porost włosów. Cynk znajduje się w rybach, mięsie, żółtych serach, jajach, pestkach słonecznika i kaszy gryczanej.

  • siarka - znajdziecie ją nie tylko w mięsie i rybach, ale też w owocach, takich jak truskawki, awokado oraz czarne i czerwone porzeczki. 

Dlaczego włosy wypadają?

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Za ich utratę może odpowiadać np. brak witamin, częsty w przypadku osób, które przeszły na restrykcyjną, bardzo niskokaloryczną dietę odchudzającą.

Za przerzedzanie włosów odpowiada również stres. Inne powody to m.in. choroby autoimmunologiczne, ciąża, genetyczne predyspozycje oraz chemioterapia. Zdarza się też, że włosy wypadają po operacji jako skutek uboczny zastosowanej narkozy. 

Źródło: doz.pl