Wsypcie szczyptę tej przyprawy na pół łyżeczki miodu. Przejdzie ochota na słodycze i kilogramy same polecą w dół
Własne
Newsy

Wsypcie szczyptę tej przyprawy na pół łyżeczki miodu. Przejdzie ochota na słodycze i kg same polecą w dół

Najtrudniejsza bywa walka z samym sobą. Szczególnie, gdy chodzi o słodycze - jeśli jesteście łasuchami, dobrze wiecie jak trudno jest odmówić sobie czegoś słodkiego. W zmaganiach może wam pomóc prosty trik z wykorzystaniem 2 produktów z kuchennej szafki.

Każdy, kto jest łasy na słodycze dobrze wie, jak wielkim wyzwaniem jest poskromienie apetytu na słodkości. Ćwiczenie silnej woli bywa konieczne - w końcu jedzenie słodyczy w nadmiarze może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Powodują tycie, próchnicę, a nawet mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na cukrzycę. Zwykle jednak osoby walczące ze swoją miłością do słodkości robią to, by zrzucić kilka kilogramów i móc znów wejść w ulubione spodnie. Może wam w tym pomóc prosty miks składników, które zawsze macie w swojej szafce. 

Jak działa miód z cynamonem?

Jednym z efektów spożywania miodu z cynamonem jest zmniejszenie chęci na jedzenie słodyczy. Z tego względu warto stosować połączenie tych składników codziennie, po pół łyżeczki. Ponadto, inne właściwości takiego duetu to:

  • lepsza przemiana materii

  • wpływa pozytywnie na sprawność stawów

  • łagodzenie objawów infekcji górnych dróg oddechowych

  • wzmocnienie odporności

  • uszczelnienie naczyń krwionośnych

  • wspiera pracę serca

Zobacz także
Zalejcie tym czosnek, by spotęgować jego działanie. Wzmacnia, wygładza skórę i poprawia samopoczucie

Zalejcie tym czosnek, by spotęgować jego działanie. Wzmacnia, wygładza skórę i poprawia samopoczucie

Dodajcie 3 przyprawy do zwykłej herbaty. Ten napar zadba o wasze jelita i spowolni starzenie

Dodajcie 3 przyprawy do zwykłej herbaty. Ten napar zadba o wasze jelita i spowolni starzenie

Jak stosować miód z cynamonem?

Nie ma nic prostszego, niż stworzenie takie miksu. Wystarczy, że nabierzecie na łyżeczkę niewielką ilość miodu, ok. pół łyżeczki, i posypiecie ją szczyptą cynamonu. Bardzo ważne jest, by wybrać miód wysokiej jakości. Kupując go w sklepie zwróćcie uwagę na oznaczenia, by przypadkiem nie wybrać miodu sztucznego, oraz kraj pochodzenia - bezpiecznie będzie wybrać produkty wytworzone na terenie Unii Europejskiej. 

Sprawdzi się każdy miód, a jeżeli macie możliwość, zdecydujcie się na miód spadziowy, gryczany, akacjowy albo lipowy. 

Kto powinien uważać na cynamon?

Zastosowany w tej recepturze cynamon jest docenianą ze względu na smak i właściwości przyprawą, choć trzeba z nią uważać.

Ostrożność powinny zachować osoby, które cierpią na chorobę wrzodową dwunastnicy i żołądka oraz zaburzenia woreczka żółciowego i wątroby. Również kobiety spodziewające się dziecka powinny zrezygnować z cynamonu ze względu na to, że przyprawa ta może zwiększyć ryzyko poronienia.