Wrzućcie torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami i zalejcie wodą. Ten trik to hit
AdobeStock
Newsy

Wrzućcie torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami i zalejcie wodą. Ten trik to hit

Nie wyrzucajcie torebek po herbacie! Przydadzą się wam na wiele różnych sposobów. Na przykład… umyjecie nimi naczynia! Sprawdźcie, jak to zrobić.
Katarzyna Wyborska
kwiecień 10, 2021

Mycie naczyń zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności w kuchni. Gotować i piec lubią wszyscy, ale czy znacie kogoś, kto woli zmywać naczynia? Na pewno nie!

Na szczęście dziś mycie naczyń jest o wiele prostsze niż kiedyś. Wyobrażacie sobie powrót do szorowania garnków twardą szczotką z pomocą pasty z sody oczyszczonej? Chwała temu, kto wymyślił płyn do mycia naczyń! A jeśli wyjątkowo nie lubicie zmywać lub po prostu nie macie na to czasu, to z pomocą przychodzi zmywarka.

Jednak czasami trzeba umyć naczynia tradycyjnym sposobem. Z pomocą jak zawsze przychodzą ciekawe, domowe triki, dzięki którym codzienne czynności są jeszcze prostsze!

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Trik z herbatą na zlew pełen brudnych naczyń

W internecie, na zagranicznych blogach poradnikowych furorę robią sposoby na wykorzystanie torebek do herbaty. Jednym z nich jest… mycie naczyń! Zatem następnym razem zamiast wyrzucać torebkę po zaparzeniu herbaty, odłóżcie ją do miseczki lub filiżanki i wykorzystajcie do umycia brudnych garnków. Jak to działa?

Należy po prostu do zlewu pełnego brudnych naczyń nalać wody i włożyć zużyte torebki po herbacie pamiętając o tym, że im więcej naczyń, tym więcej torebek trzeba dodać! Herbata ma wspaniałe właściwości usuwające tłuszcz, dlatego sprawdzi się jako środek usuwający zabrudzenia w pierwszej fazie mycia naczyń. Trik na pewno się przyda w przypadku bardzo brudnych i tłustych patelni! Zostawcie po prostu naczynia w wodzie z herbatą na kilka godzin, a po tym czasie wypłuczcie i umyjcie je tak, jak zwykle z pomocą gąbki do mycia naczyń lub włóżcie je do zmywarki.

Zobacz także

Inne sposoby na zużycie torebek po herbacie

Mycie naczyń to nie jedyny sposób, w jaki można wykorzystać torebki po herbacie! Istnieje jeszcze kilka ciekawych metod na zużycie torebek po herbacie. Znaliście je wszystkie?

Pochłaniacz zapachu

Wysuszone torebki po herbacie należy włożyć do niewielkiego naczynia i wstawić do lodówki. Herbata zadziała jak naturalny pochłaniacz zapachu i pozbędziecie się dzięki niej brzydkich zapachów z lodówki!

Nawóz do kwiatów

Fusy po herbacie są świetnym nawozem do roślin. Wystarczy rozciąć wilgotne jeszcze torebki z herbatą i wsypać fusy do doniczek.

Sposób na szkodniki

Myszy wyjątkowo nie lubią zapachu liści pomidora i herbaty! Jeśli miewacie problem z niechcianymi lokatorami w domu, połóżcie wysuszone torebki po herbacie we wszystkich zakamarkach, w jakich mogą pojawić się myszy. Gryzonie na pewno ominą te miejsca!

Łagodzenie podrażnień

Herbata ma właściwości przeciwzapalne, dlatego przyda się w przypadku drobnych skaleczeń i podrażnień skóry – wystarczy przyłożyć wilgotną torebkę po herbacie do rany.

Czytaj także:

Komentarze