Dzięki tej wodzie 1 rozmiar mniej macie jak w banku. Zrobicie ją sami, nie trzeba szukać po sklepach
Getty Images
Newsy

Dzięki tej wodzie 1 rozmiar mniej macie jak w banku. Zrobicie ją sami, nie trzeba szukać po sklepach

Woda owsiana ma wiele właściwości. Można ją pić, żeby schudnąć, ale pomoże też na inne schorzenia. Do przygotowania tego niezwykłego napoju wystarczą 2 składniki. Sprawdźcie, jak woda owsiana pomaga w odchudzaniu i jakie są jej inne właściwości.

Woda owsiana jest od niedawna szeroko polecana jako sposób na skuteczne odchudzanie. Jej dużą zaletą jest to, że taką wodę na odchudzanie bardzo łatwo przygotować i stosować. Woda owsiana jest też niezwykle tania. Zrobienie wody owsianej nie zajmie wam więcej niż kilka minut.

Kotlety mielone

Czy woda owsiana pomaga na odchudzanie?

Woda owsiana zasłynęła szczególnie jako dobry specyfik na odchudzanie. To prawda, niektórzy twierdzą, że regularne picie wody owsianej pomogło im w pozbyciu się kilogramów. Poleca się szczególnie picie wody owsianej na pusty żołądek, ale można równie dobrze popijać ją przez cały dzień.

Woda owsiana przede wszystkim jest niskokaloryczna, a powoduje uczucie sytości. Pomaga w pozbyciu się chęci podjadania i sięgania po niezdrowe przekąski. Możecie pić ją pomiędzy posiłkami, aby łatwiej powstrzymywać się przed podjadaniem i kontrolować swój apetyt.

To właśnie podstawowa właściwość wody owsianej, dzięki której można schudnąć. Oprócz tego, woda owsiana dostarcza też trochę błonnika w formie rozpuszczalnych beta-glukanów. To związki niezwykle korzystne dla zdrowia jelit. Wspomagają ich pracę i odżywiają florę jelitową oraz komórki jelit – enterocyty.

Zobacz także
Herbata z imbiru przyspiesza metabolizm i odchudza. Kilka cm mniej w biodrach

Herbata z imbiru przyspiesza metabolizm i odchudza. Kilka cm mniej w biodrach

Ta woda skutecznie odchudza. Już po 3 dniach brzuch będzie mniejszy

Ta woda skutecznie odchudza. Już po 3 dniach brzuch będzie mniejszy

Jak zrobić wodę owsianą? Przepis

By przygotować wodę owsianą, przygotujcie:

  • Szklankę płatków owsianych górskich
  • Ok. 8 szklanek wody
  • Cynamon
  • Opcjonalnie: wanilię

Przygotowanie wody owsianej

  1. Do dużej miski dodajcie płatki owsiane. Wymieszajcie je z cynamonem i zalejcie dwoma szklankami wody.
  2. Odstawcie mieszaninę na ok. 30 minut.
  3. Przełóżcie płatki do blendera. Dodajcie ziarna wanilii, jeśli jej używacie.
  4. Dodajcie do blendera resztę wody. Miksujcie płatki z wodą przez kilka minut. Możecie dodać też więcej wody, jeśli mikstura wydaje się zbyt gęsta.
  5. Po tym czasie odcedźcie wodę od płatków. Powstały płyn to właśnie woda owsiana. Możecie przelać ja do butelki lub słoika i popijać w ciągu dnia.

Nie wyrzucajcie pozostałych płatków owsianych! To cenne źródło błonnika nierozpuszczalnego. Możecie zrobić z nich ciasteczka owsiane lub zrobić na ich bazie owsiankę.

Jak pić wodę owsianą na odchudzanie?

Pijcie wodę owsianą w ciągu dnia, najlepiej między posiłkami. Załagodzi odczucie głodu. Jeśli woda owsiana wam nie smakuje, możecie dodać do niej niskokaloryczny słodzik taki jak ksylitol lub erytrol. Nie dodawajcie do wody cukru ani miodu, bo będzie wtedy kaloryczna. Nie będzie wtedy stanowić dobrej alternatywy i nie pomoże za bardzo w odchudzaniu.

Pyszne naleśniki bez mąki i jajek? Te 2 składniki sprawią, że nie będą gładkie i zwarte
Flickr
Newsy
Pyszne naleśniki bez mąki i jajek? Te 2 składniki sprawią, że będą zwarte, sycące i zdrowsze od zwykłych
Ten przepis to świetny pomysł dla osób poszukujących nowych, smakowitych rozwiązań kulinarnych. Naleśniki bez mleka, mąki pszennej i jajek brzmią niewiarygodnie, jednak są pyszne i sycące. Sprawdźcie to cudo. 

Naleśniki to świetne rozwiązanie na śniadanie, podwieczorek, obiad, a także deser. Nadzienia do naleśników można przygotowywać i dobierać wedle upodobań, jednak skład samych placków pozostaje praktycznie bez zmian. Do mąki i jajek, dodaje się wodę lub mleko, czasem wzbogacając je o masło lub śmietankę. Tym razem jest jednak inaczej.  Jak zrobić naleśniki ze zmielonych płatków owsianych? Ten wariant zachwyci z pewnością wszystkich kulinarnych odkrywców o otwartych umysłach. Delikatne w smaku, zwarte, gładkie i rumiane. Ich podstawą są płatki owsiane i woda. Takie połączenie przypadnie w szczególności do gustu osobom, które unikają jedzenia produktów z dodatkiem mąki pszennej, jak również tym, którzy pozostają na diecie wegańskiej, ponieważ nie ma tu składników pochodzenia zwierzęcego, takich jak masło, jajka czy mleko krowie.  Przepis na naleśniki z płatków owsianych  Składniki:  1 szklanka płatków owsianych  1 szklanka wody  Opcjonalnie szczypta soli  Tłuszcz do smażenia Sposób przygotowania:  Zmielcie płatki owsiane za pomocą blendera lub młynka. Możecie zmielić je na mąkę lub nieco grubiej, jeżeli chcecie uzyskać interesująca teksturę. Kolejną opcją jest użycie gotowej już mąki owsianej. Do zmielonych płatków dodajcie wodę i połączcie te dwa składniki za pomocą blendera lub łyżki. Jeżeli lubicie, możecie odrobinę posolić masę.  Na natłuszczoną patelnię wylewajcie ciasto partiami. Smażcie, aż zetnie się od spodu i delikatnie zarumieni. Następnie obróćcie i smażcie z drugiej strony, aż uzyskacie podobny efekt.  Przełóżcie na talerz i trzymajcie pod przykryciem 10 minut. Po tym czasie podawajcie z ulubionym nadzieniem. Smacznego!  Z czym podawać naleśniki z płatków owsianych?  Te naleśniki pasują...

Dieta owsiankowa jest prosta i skuteczna. Wskoczycie w sukienkę rozmiar mniejszą
Pixabay
Newsy
Dieta owsiankowa jest prosta i skuteczna. Wskoczycie w sukienkę rozmiar mniejszą
Owsianka na diecie to absolutnie niezastąpiony produkt. Pobudza trawienie, zapewnia długotrwałą sytość i oczyszcza organizm. 

Planujecie imprezę, a sukienka lekko się nie dopina? Zastosujcie dietę owsiankową, która pozwoli wam szybko zrzucić 1-2 kilogramy!  Dieta owsiankowa trwa zaledwie dzień i polega na błyskawicznym oczyszczeniu organizmu, które może poskutkować utratą nawet 1 kilograma. Przez jeden dzień detoksu należy jeść jedynie zupę owsianą. Jak ona wygląda? Przepis na zupę owsiankową Przygotowuje się ją nieco inaczej niż klasyczną owsiankę. Istotne jest także, żeby nie zawierała ona żadnych dodatków. Składniki: 7-8 łyżek stołowych płatków owsianych (bez soli, cukru ani innych dodatków) 2 litry chudego mleka (bądź mleka sojowego light) Przygotowanie: Oba składniki gotujcie na wolnym ogniu, do czasu aż płatki owsiane będą miękkie. Tak przyrządzoną owsiankę podzielcie na 5 porcji. Aby urozmaicić smak potrawy, można dodać do każdej porcji otrąb owsianych lub odrobinę słodziku (najlepiej ksylitolu, erytrytolu lub miodu).  Dieta owsiankowa – zasady Pierwszą porcję zupy owsiankowej należy spożyć na śniadanie ok. 8 rano. Pozostałe porcje jedzcie w odstępach 2,5 godziny od poprzednich posiłków. Między posiłkami absolutnie wolno podjadać niczego. Można spożywać jedynie niesłodzone napoje takie jak czarna kawa, herbata czy woda mineralna (niegazowana). Tego typu detoks owsiankowy można powtarzać raz w tygodniu lub raz w miesiącu w celu oczyszczenia organizmu i pozbycia się zbędnego kilograma wagi (np. po świętach, weselu czy wszelkich imprezach okolicznościowych połączonych z biesiadowaniem).  Owsianka – właściwości Płatki owsiane to niezwykle zdrowa propozycja – nie tylko na śniadania. Bogate są w białko, błonnik, zdrowe aminokwasy, witaminy z grupy B, magnez czy żelazo. Ponadto: Obniżają ciśnienie krwi Obniżają poziom cholesterolu...

Co się z stanie z organizmem, gdy codziennie będziecie jeść owsiankę? Wystarczy 10 dag dziennie
flickr
Newsy
Co się z stanie z organizmem, gdy codziennie będziecie jeść owsiankę? Wystarczy 10 dag dziennie
Płatki owsiane mają tyle wartości, że aż szkoda jeść na śniadanie zwykłe kanapki. Przekonajcie się sami.

W naszym kraju coraz powszechniej sięga się po płatki owsiane. Dodajecie do nich mleko lub jogurt, choć niektórzy bardziej cenią sobie gotowane w wodzie. Jadane są z miodem czy innym słodkim syropem i koniecznie z owocami. To danie, które możecie jeść przez okrągły rok i nadal nie mieć go dość. To dzięki dodawaniu sezonowych owoców, które zmieniają owsiankę o każdej porze roku, w całkiem inne danie. Oto dlaczego warto codziennie jeść owsiankę. Działanie zdrowotne płatków owsianych Płatki owsiane mają tak dużo korzystnych właściwości, że po prostu nie warto zastępować ich innym posiłkiem, np. zwykłymi kanapkami. Sami zobaczcie, jakie plusy przynosi regularne jedzenie płatków: Dostarczają antyoksydantów i zwalcza stany zapalne. To dzięki awentramidom występujących wyłącznie w płatkach owsianych. Wykryli je w owsiance naukowcy z Uniwersytetu Tufts. Rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają przepływ krwi. Poprawiają metabolizm. Płatki zawierają dużo błonnika, który poprawia przemianę materii i przyspiesza trawienie. Ugotowane płatki pęcznieją w brzuchu, dają uczucie sytości i powstrzymują przed podjadaniem. Poprawiają prace jelit. Płatki zawierają dużo beta-glukanu, który nadaje im żelowej konsystencji wyściełającej jelita, usprawniającej trawienie, ale też chroniącej przed chorobami jelit, w tym nowotworami. Obniżają poziom cholesterolu. Błonnik rozpuszczalny znajdujący się w płatkach owsianych, obniża poziom złego cholesterolu oraz zmniejsza jego wchłanianie do krwiobiegu. Aby walka z wysokim cholesterolem była skuteczna, codziennie trzeba dostarczyć sonie 10 g błonnika. Taką porcję znajdziecie już w 100 g płatków owsianych. Obniżają poziom cukru we krwi. To dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu, jaki mają płatki owsiane. Ale uwaga - czas gotowania wpływa na podniesienie indeksu, dlatego diabetycy najlepiej, gdy...

Czy warto pić wodę sodową? Zdziwicie się, jakie ma właściwości
Pixabay
Newsy
Czy woda gazowana jest mniej zdrowa od niegazowanej? Sprawdzamy fakty o wodzie sodowej
Woda gazowana powstaje przez dodatek dwutlenku węgla. Jest tak samo zdrowa jak woda naturalna, ale są pewne grupy ludzi, które powinny jej unikać.

Macie problem z piciem wody? Nie działają na was sztuczki, które mają pomóc w piciu większej ilości wody ? Możecie z powodzeniem wybrać zamiast tego wodę gazowaną. Niektórzy przypisują jej nawet właściwości uzdrawiające. Sprawdźcie, czy warto pić wodę sodową i kto raczej powinien jej unikać. Woda gazowana – jak powstaje? Woda gazowana to nic innego, jak woda, do której został dodany dwutlenek węgla. Woda gazowana jest równie zdrowa, co zwykła woda mineralna. Woda sodowa, którą zazwyczaj kupujecie w sklepach, została sztucznie nasycona dwutlenkiem węgla. Istnieją jednak ody naturalnie bogate w ten gaz. Zazwyczaj są one jednocześnie bardzo zdrowe, bo zawierają też dużo wapnia, magnezu i innych minerałów. Od dawien dawna pija się wodę sodową, gdyż uważa się, ze lepiej gasi pragnienie niż zwykła woda. Naturalnie woda mineralna z zawartością dwutlenku węgla występuje w Polsce w: Beskidzie Sądeckim: w rejonach Piwnicznej i Muszyny Kotlinie Kłodzkiej Na Kujawach Jeśli chodzicie czasem na górskie wędrówki, możecie kojarzyć, że woda ze strumyków także ma posmak dwutlenku węgla. To dzięki temu, że strumyk płynąc, miesza się z dwutlenkiem węgla. Zyskuje wtedy ten charakterystyczny aromat. Czy woda sodowa jest zdrowa? Zdrowe osoby mogą z powodzeniem pijać wodę gazowaną. Ma ona bardzo podobny skład do wody bez gazu , a jeśli wybieracie wodę naturalnie gazowaną, ma też więcej minerałów, więc jest też trochę zdrowsza. Niektóre osoby muszą jej jednak unikać. Nie jest polecana dla: Osób z podrażnieniami żołądka Osób cierpiących na wrzody Tych, którzy skarżą się na gazy Cierpiących na refluks Z Zespołem Jelita Nadwrażliwego Woda sodowa a masa ciała Woda gazowana nie ma żadnych...