Włóżcie do lodówki folię bąbelkową. Prosty sposób na zaoszczędzenie góry pieniędzy
Własne
Newsy

Włóżcie do lodówki folię bąbelkową. Prosty sposób na zaoszczędzenie góry pieniędzy

Wielu z nas przechowuje w szafkach folię bąbelkową. Nic w tym dziwnego, w końcu ma ona wiele praktycznych zastosowań. Ponadto niektórzy... relaksują się za jej pomocą, strzelając wesoło miękkimi bąbelkami. Nie każdy o tym wie, że folia ta świetnie sprawdzą się również w kuchni.

Folia bąbelkowa ma z reguły za zadanie ochronić przedmiot przed zarysowaniem lub zniszczeniem podczas transportu. W związku z tym często owijamy nią produkty przeznaczone do wysyłki. Niekiedy wykorzystujemy ją podczas przeprowadzki lub osłaniamy nią rośliny doniczkowe. Okazuje się, że warto włożyć ją także do lodówki.

Folia bąbelkowa do lodówki

Mało kto słyszał o wkładaniu folii bąbelkowej do lodówki. Jednak warto to zrobić, bo materiał ten rewelacyjnie chroni przedmioty przed obiciem oraz amortyzuje wstrząsy. Jest to związane z jego nietypową budową, którą tworzą liczne pęcherzyki powietrza znajdujące się między dwoma warstwami folii.

W związku z tym możecie wyłożyć nią półkę bądź szufladę lodówki. Świetnie sprawdzi się w przypadku wyjątkowo miękkich owoców lub warzyw, które wkładane do lodówki nie pobiją się i nie zniszczą swojej struktury. Dzięki temu produkty zachowają świeżość na dłużej.

Zobacz także
Przylepiacie magnesy na lodówce? Lepiej od razu je zdejmijcie. Możecie za to słono zapłacić

Przylepiacie magnesy na lodówce? Lepiej od razu je zdejmijcie. Możecie za to słono zapłacić

Folia bąbelkowa – inne zastosowania

Włożenie folii bąbelkowej do lodówki to jeden z wielu pomysłów na jej wykorzystanie. Okazuje się, że wykazuje ona właściwości termoizolacyjne. Możemy w takim razie owinąć nią ciepłe posiłki lub napoje przygotowane na wynos. Dzięki temu produkty dłużej zachowają swoją temperaturę. Ponadto rewelacyjnie sprawdzi się także do zabezpieczenia:

  • roślin przed mrozem,
  • delikatnych przedmiotów np. talerzy,
  • lodów oraz mrożonek – szczególnie podczas transportu,
  • nieszczelnych okien.

Oprócz właściwości amortyzacyjnych oraz termoizolacyjnych, folia bąbelkowa ma również wiele innych zalet.  Jest ona wyjątkowo lekka, odporna na wilgoć oraz nie posiada zapachu. Ponadto można jej używać wielokrotnie.

Folia bąbelkowa – gdzie możemy ją kupić?

Folię bąbelkową często znajdziecie w dostarczonej przesyłce. Z reguły owinięte są nią wysyłane przedmioty. W związku z tym najlepiej jej nie wyrzucać, tylko zachować na przyszłość. 

Należy także zaznaczyć, że kupicie ją bez problemu w każdym sklepie budowlanym lub z artykułami przemysłowymi. Powinna ona być dostępna również na poczcie. 

Folia bąbelkowa najczęściej sprzedawana jest w rolkach. Jej cena zależy zazwyczaj od wybranej szerokości, jakości materiału, a nawet wielkości pęcherzyków.