Większość osób zapomina o tym wchodząc do sklepu spożywczego. Ryzyko zakażenia koronawirusem jest ogromne
Adobe Stock
Newsy

Większość osób zapomina o tym wchodząc do sklepu spożywczego. Ryzyko zakażenia koronawirusem jest ogromne

Pewnie pamiętacie o maseczkach, ale czy robicie też to?
Anna Urbańska
kwiecień 11, 2021

Pandemia niestety nie ustępuje. Już od ponad roku, koronawirus roznosi się po całym kraju i świecie, powodując poważne objawy. W ciągu roku trwania pandemii, naukowcy mieli okazję dokładnie przebadać koronawirusa i coraz lepiej poznać to, jak się zachowuje. Mamy dużo informacji na ten temat, ale wiele osób wciąż nie stosuje się do zaleceń i zapomina o bardzo prostych czynnościach, które mogą skutecznie ochronić przed zakażeniem!

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak chronić się przed wirusem w supermarkecie?

Nie ma żadnych wątpliwości: skuteczne zabezpieczenie przed infekcją koronawirusem, wymaga przestrzegania kilku zasad. Bardzo ważne są między innymi:

  • Przestrzeganie zasad o utrzymywaniu dystansu społecznego
  • Wychodzenie na zakupy tylko, kiedy to potrzebne: lepiej zrobić zakupy raz w tygodniu niż codziennie wybierać się po drobne artykuły
  • Noszenie prawidłowo założonej maseczki (na usta i nos)
  • Wymienianie maseczki zaraz po wizycie w sklepie

To tylko niektóre z zasad, które warto wprowadzić w życie w pandemicznych czasach. Są jeszcze dwie zasady, których wiele osób nie przestrzega. To niesamowicie zwiększa ryzyko zakażenia!

Zobacz także

Zachowania narażające na zakażenie koronawirusem w supermarkecie

Zasady te wydają się banalne, a jednak wiele osób ich nie stosuje. To ogromny błąd! Taką lekkomyślność i lenistwo, można naprawdę przypłacić życiem.

Brak dezynfekcji rąk przy wizycie w sklepie

Płyny dezynfekujące mają naprawdę dużą moc zwalczania wirusów i bakterii. Starajcie się używać ich jak najczęściej. Absolutne minimum to użycie płynu przed wejściem do supermarketu, odkażenie wózka lub koszyka, a potem ponowne odkażenie rąk przed wejściem do samochodu lub po prostu po wyjściu ze sklepu. Miejcie żel dezynfekujący zawsze przy sobie.

Zapominanie o rękawiczkach

Noście rękawiczki w supermarkecie! Środków ostrożności w tym wypadku nigdy za wiele. Rękawiczki jednorazowe to dobra bariera ochronna. Pamiętajcie, żeby ściągnąć je i wyrzucić zaraz po wizycie w markecie. Najlepiej, jeśli dodatkowo zdezynfekujecie ręce.

Czytaj także:

Komentarze