kasa
Adobe Stock
Newsy

Wiedzieliście, że samoobsługowe kasy w Biedronce mają 4 ukryte funkcje? Jak z nich skorzystać?

Kasy samoobsługowe to coraz popularniejsza opcja w marketach. W ostatnim czasie ten trend w swoich lokalizacjach coraz częściej wprowadza dyskont Biedronka. Sprawdźcie cztery funkcje, które zdecydowanie poprawią komfort oraz czas zakupów.

Właściciele sklepów wielkopowierzchniowych starają się wprowadzać w swoich marketach coraz to nowsze technologie, które mają za zadanie pomóc klientom, usprawnić ich zakupy oraz poprawić jakość obsługi. Jednym z nich jest Biedronka, która w ostatnim czasie zaczęła wprowadzać dodatkowo kasy samoobsługowe.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Zalety samoobsługi

Wiele osób przyznaje, że wprowadzenie kas samoobsługowych jest znacznym ułatwieniem podczas zakupów. Głównym pozytywnym aspektem jest to, iż znacznie przyśpieszają ten proces. Czas stania w kolejce jest znacznie krótszy, a samo obsługiwanie kasy nie jest skomplikowane. Co niektórzy za ich wadę uznają brak możliwości płacenia gotówką, jednak dokonywanie płatności bezgotówkowych również przyśpiesza czas spędzony w sklepie i jest znacznie bezpieczniejszą opcją. 

Zobacz także
Genialny trik na kapustę do gołąbków. Już nie musicie gotować jej w garnku i czekać aż zmięknie

Genialny trik na kapustę do gołąbków. Już nie musicie gotować jej w garnku i czekać aż zmięknie

ogórki konserwowe kiszone

Kupujecie ogórki kiszone czy kwaszone? Tylko jedne z nich są zdrowe. Wiecie które?

Ukryte funkcje kas w Biedronce

Podczas zakupów w Biedronce warto przyjrzeć się kasom samoobsługowym, gdyż posiadają one cztery ukryte funkcje, dzięki którym zakupy mogą stać się jeszcze prostsze i szybsze. Ukryte funkcje w kasach to:

  • Pierwszą pozycją na ekranie jest możliwość zwiększenia głośności powiadomień. Jeśli chcecie mieć pewność, że odpowiednio skanujcie produkty, wystarczy poziom głośności ustawić na wyższy poziom. Ten przycisk jest pierwszym od lewej strony. 
  • Drugą opcją jest wezwanie na pomoc pracownika sklepu w razie wystąpienia błędu podczas skanowania. Wówczas należy posłużyć się przyciskiem z wykrzyknikiem.
  • Kolejny z kolei przycisk pozwala na zeskanowanie karty klienta Biedronki z telefonu. Nie musicie nosić przy sobie karty dyskontu, aby w razie potrzeby posłużyć się nią i zyskać rabat na zakupach. W tym momencie wystarczy nacisnąć trzeci z rzędu przycisk, a wyświetlacz telefonu przyłożyć do skanera, aby ten odczytał kod. 
  • Ostatnią ukrytą funkcją, a być może i najważniejszą jest możliwość tarowania wagi podczas ważenia produktów. Jeśli zauważycie, że waga nieco przekłamuje rzeczywisty ciężar rzeczy, wystarczy nacisnąć przycisk tarowania oraz ponownie zważyć produkty.

Markety prześcigają się w udogodnieniach dla klientów, chcąc poprawić ich komfort oraz jakość zakupów. Dzięki wprowadzeniu kas samoobsługowych i ich dodatkowych funkcji, cały proces jest znacznie prostszy oraz przyjemniejszy.

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Korzystacie z kas samoobsługowych w Biedronce? O tej praktycznej funkcji jeszcze nie słyszeliście
Ta część kasy samoobsługowej w Biedronce jest dość sprytnie ukryta i mało kto wie o jej zastosowaniu. A jest bardzo praktyczne.

Kasy samoobsługowe w supermarketach stały się w ostatnich latach wybawieniem dla wielu klientów. Dzięki nim można bardzo szybko i wygodnie skanować swoje produkty, bez czekania w kolejkach. Nie brakuje jednak przeciwników takiego rozwiązania którzy uważają, że korzystanie z kas samoobsługowych wcale nie jest szybsze. Niektórzy twierdzą nawet, że sklep powinien udzielać rabatu na zakupy za to, że wyręczamy kasjera przy kasie samoobsługowej! Niezależnie od opinii przeciwników, takie kasy mają się dobrze i pojawiają się w kolejnych supermarketach różnych sieci. Urządzenia te są nieustannie ulepszane, by ich obsługa była jeszcze łatwiejsza i szybsza. Niektóre z nich mają nawet funkcje, o których na pewno nie każdy słyszał. Ukryta funkcja kas samoobsługowych w Biedronce  Gdy następnym razem będziecie robić zakupy w Biedronce i skorzystacie z kasy samoobsługowej, przyjrzyjcie się temu urządzeniu dokładniej. Na dole, pod wagą zauważycie półeczkę z podłużnym otworem, jak w śwince skarbonce. Wiecie, do czego on służy? Pracownicy Biedronki musieli zauważyć, że wielu klientów nie zabiera paragonów ze sobą albo wyrzucają je na podłogę. By temu zaradzić, wymyślono prosty patent - mały kosz na śmieci wbudowany w kasę samoobsługową! Ten podłużny otwór pod wagą służy właśnie do tego, by wrzucić do niego niechciany paragon. Prawda, że ciekawe? Lepiej jednak nie próbujcie tej sztuczki w Lidlu i Kauflandzie. W tych sklepach, by wyjść ze strefy kas samoobsługowych, trzeba przyłożyć kod kreskowy z paragony do czytnika - wówczas otworzą się bramki i będziecie mogli wyjść ze sklepu.  Ciekawe funkcje kas samoobsługowych Kosz na paragony to nie jedyna funkcja kas samoobsługowych, o której mało kto słyszał. Wiedzieliście, co one jeszcze potrafią? zwiększenie głośności - na panelu po lewej stronie jest opcja...

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Ukryta funkcja kasy samoobsługowej w Biedronce, o której nikt głośno nie mówi. Dużo zaoszczędzicie
Jeśli nie chcecie przepłacać na kolejnych zakupach, lepiej poznajcie tę funkcję, w którą wyposażona jest każda kasa samoobsługowa w Biedronce. Mało kto o tym wie, a może się przydać.

Można się spierać, czy kasy samoobsługowe w każdym sklepie funkcjonują doskonale i czy odpowiednio zastępują te tradycyjne. Trzeba jednak przyznać jedno - takie rozwiązanie to duże ułatwienie zarówno dla klientów, jak i obsługi, o czym świadczą długie kolejki do kas samoobsługowych. W ten sposób można szybko zrobić niewielkie zakupy i zaoszczędzić sporo czasu. Niewiele osób jednak wie, że kasy samoobsługowe w sklepach Biedronki mają ukryte pewne funkcje. Jedną z nich koniecznie musicie poznać - pozwoli wam ona sporo zaoszczędzić na kolejnych zakupach.  Jak wyregulować wagę na kasie samoobsługowej w Biedronce? Jak większość urządzeń, również kasy samoobsługowe nie zawsze pracują niezawodnie. Każda z nich wyposażona jest w wagę, która służy do dwóch rzeczy. Po pierwsze, sprawdza ona, czy ciężar zadeklarowanych przez nas produktów zgadza się z rzeczywistością. To pozwala zapobiec ewentualnym oszustwom i kradzieżom. Po drugie, służy ona do ważenia produktów sprzedawanych luzem, czyli owoców i warzyw. I właśnie tutaj przyda się funkcjonalność, o której mało kto wie. Na kasach samoobsługowych Biedronki znajdują się 4 przyciski. Ten znajdujący się najbliżej prawej strony służy do tarowania wagi. Zdarza się bowiem, że nie zawsze jest ona wyzerowana. Przez to ciężar kupowanych przez was owoców lub warzyw wydaje się większy, a wy musicie więcej zapłacić. Wystarczy więc, że przed położeniem tych produktów na kasie wyzerujecie wagę za pomocą przycisku znajdującego się z prawej strony.  @buniosb Wiedzieliście o tym? #ciekawostka ♬ dźwięk oryginalny - BUNIEK Mało znane funkcje kas samoobsługowych Tarowanie wagi to chyba najbardziej użyteczna funkcja kas samoobsługowych w Biedronce, choć potrafią one jeszcze więcej. Drugi przycisk od lewej strony służy do wezwania pracownika - przydatne,...

Tak poznacie, że kasa w Biedronce zaraz będzie otwarta. Bądźcie szybsi od innych
Adobe Stock
Newsy
Tak poznacie, że kasa w Biedronce zaraz będzie otwarta. Bądźcie szybsi od innych
To nieomylny znak, że kasjer już się szykuje, by uruchomić kolejną kasę w Biedronce. Znajomość tej sklepowej zasady pozwoli wam ustawić się na początku kolejki, zanim padnie hasło: „kasa za chwilę będzie otwarta” 

W godzinach popołudniowych w tym popularnym dyskoncie ustawiają się gigantyczne kolejki do płacenia. Gdy zniecierpliwienie klientów sięga zenitu, można się spodziewać, że wkrótce zostanie uruchomiona dodatkowa kasa. Nie rozglądajcie się wówczas nerwowo za nadchodzącym kasjerem. Ta wiedza sprawi, że będziecie zdecydowanie szybsi od innych w drodze do nowej kasy.  Jak rozpoznać, że kasa w Biedronce za chwilę będzie otwarta?  Któż z was nie doświadczył długich jak wąż kolejek w Biedronce? Niektórzy z kolejkowiczów wypatrują z nadzieją zbliżającego się pracownika, a jeszcze inni czekają na komunikat o uruchomieniu nowej kasy. Wy nie musicie tego robić.   Wystarczy, że stojąc w kolejce, będziecie obserwować ekrany pustych kas. Napisy tam widoczne informują o tym, co dzieje się lub za chwilę wydarzy z danym stanowiskiem. Kasy, które nie maja szans na otwarcie, będą opatrzone napisem: „kasa nieczynna”. Jednak ta, która może być niedługo otwarta zmieni napis na: „zablokowana”. Jeżeli zależy wam na wyprzedzeniu pozostałych towarzyszy niedoli, to właśnie do niej skierujcie swoje kroki, gdyż za moment pracownik dyskontu prawdopodobnie usiądzie właśnie przy tym stanowisku.  Jakie udogodnienia posiadają kasy samoobsługowe w Biedronce?  Jeżeli nie korzystacie ze zwykłych kas i preferujecie te samoobsługowe, powinniście wiedzieć, że mają one cztery bardzo pomocne przyciski. Są umieszczone tuż nad dużym skanerem kasy. Większość osób nie zwraca na nie uwagi, a tym samym ich nie używa. A szkoda, bo pomogą wam zrobić zakupy i rozwiązać problemy zaistniałe podczas płacenia.  Pierwszy przycisk to głośnik, którego zadaniem jest zwiększenie głośności komunikatów wypowiadanych przez urządzenie. To szczególnie ważne, gdy jest dużo osób w sklepie i panuje gwar.  Kolejny...

lidl kasa
AdobeStock
Newsy
O tej funkcji kasy w Lidlu wielu z was nie miało pojęcia. Wiedzieliście o tym?
Okazuje się, że kasy w sklepach Lidl mają ukryte zastosowania. Znacie je?

Historia sklepów samoobsługowych jest dość krótka. Jeszcze ponad pół wieku temu supermarket był raczej wyjątkiem niż regułą, a dziś nie wyobrażamy sobie w ogóle życia bez tych sklepów. Pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze, a do tego są niesamowicie wygodne. Osoby odpowiedzialne za projektowanie sklepów, koszyków i kas, nieustannie wymyślają nowe rozwiązania, które mają jeszcze bardziej ułatwić robienie zakupów. Wiedzieliście, że na przykład kasy w Lidlu są specjalnie projektowane tak, by pakowanie zakupów było przyjemniejsze? Krótka historia supermarketów Przed wynalezieniem sklepów samoobsługowych, robienie zakupów przez wieki wyglądało tak samo. Klienci wchodzili do małych sklepików, w których znajdował się zwykle tylko sprzedawca za ladą, i wybierali towary, które chcieli kupić. Niektórzy być może tęsknią za tymi czasami, ale trzeba przyznać, że ten sposób robienia zakupów miał pewne poważne wady: Znacznie wydłużał czas robienia zakupów – by zrobić podstawowe zakupy spożywcze, trzeba było odwiedzić kilka sklepów, Kupowało się mniej – stojąc za ladą nie da się przyjrzeć produktom na półkach, więc siłą rzeczy ludzie wybierali mniej produktów, które chcieliby kupić, Dłuższe kolejki – jeden sprzedawca nie był w stanie w krótkim czasie obsłużyć wielu klientów, dlatego paradoksalnie było mniej czasu na zakupy (chyba, że chcieliście się narazić ludziom stojącym w kolejce). Rewolucję przyniosły pierwsze sklepy samoobsługowe. Pojawiły się one oczywiście w Stanach Zjednoczonych - kraju, który jest pionierem, jeśli chodzi o wiele rozwiązań stosowanych do dziś. Supermarkety zrobiły furorę – okazało się, że zakupy można zrobić...