Widzieliście reklamy tabletek na odchudzanie z Ewą Drzyzgą? To oszustwo!
ONS.pl
Newsy

Widzieliście reklamy tabletek na odchudzanie z Ewą Drzyzgą? To oszustwo!

Była prowadząca „Rozmów w toku” padła ofiarą oszustwa. Ktoś próbował sprzedać tabletki na odchudzanie reklamując je twarzą dziennikarki!

Twarz Ewy Drzyzgi została bezprawnie wykorzystana do promowania produktów na odchudzanie. Producent posunął się nawet do wymyślenia fikcyjnego wywiadu z dziennikarką, w którym miała ona deklarować skuteczność specyfiku. Nie dajcie się na to nabrać!

„Dzień dobry pani Ewo. Od kilku dni wyświetla mi się reklama z panią. Czy ten lek naprawdę działa?”, „Coś czuję, że to oszustwo i wyłudzanie pieniędzy od ludzi. Czy pani stosowała ten lek?” – zapytały fanki Ewy Drzyzgi w wiadomościach prywatnych w mediach społecznościowych.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Tabletki na odchudzanie z Ewą Drzyzgą

O całym zdarzeniu dziennikarka opowiedziała portalowi wirtualnemedia.pl. Do czasu otrzymania wiadomości od internautów, nawet nie zdawała sobie sprawy, że jest twarzą tajemniczych tabletek. Producent reklamujący produkt jej nazwiskiem pokusił się nawet o zamieszczenie informacji o jej rzekomej wadze przed stosowaniem kuracji:

– A ja nigdy publicznie nie podawałam swojej wagi i nigdy nie ważyłam 97 kg – wyjaśniła Drzyzga.

Chociaż w przeszłości Ewa Drzyzga błyskawicznie schudła, za jej przemianą nie stał żaden cudotwórczy lek. O przemianie dziennikarki pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykyłów.

Tajemniczy lek na utratę kilogramów

Ewa Drzyzga zrobiła osobiste dochodzenie na temat leku firmowanego jej twarzą. Część stron, które wyskoczyły jej w wyszukiwarce, była w języku rosyjskim, jednak na żadnej nie mogła znaleźć „wywiadu”, którego rzekomo udzieliła. Ten wyświetlał się tylko w reklamach. Na stronach, na których można zakupić tabletki, nie podano nawet żadnego numeru telefonu. Dziennikarka opublikowała więc w swoich mediach społecznościowych oficjalne oświadczenie z przestrogą.

Zobacz także
50-letnia Kinga Rusin odkąd jest na niedrogiej diecie i nie je 2 produktów, schudła 20 kg

51-letnia Kinga Rusin odkąd jest na niedrogiej diecie i nie je 2 produktów, schudła 20 kg

64-letnia Monika Olejnik wygląda jak licealistka. Ćwiczy i zdrowo je. Zobaczcie jak gotuje

66-letnia Monika Olejnik wygląda jak licealistka. Ćwiczy i zdrowo je. Zobaczcie, jak gotuje

„Nie wierzcie reklamie preparatu ketomorin. Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych krąży całkowicie zmyślony wywiad, który sugeruje, że schudłam dzięki tym tabletkom. Nie kupujcie ich. Nie dajcie się nabrać na ten fałszywy tekst. Skoro ktoś bez mojej zgody wykorzystuje mój wizerunek i publikuje nieprawdziwy wywiad, to śmiem twierdzić, że chce wyłudzić od potencjalnych klientów pieniądze. Nie znam tego preparatu, nie wiem, jak działa i czy de facto nie szkodzi zdrowiu” – napisała Ewa Drzyzga.

Sytuacja ta mogła nawet zaszkodzić jej zawodowej wiarygodności oraz opinii – Drzyzga prowadziła przez kilka lat program „36,6” na antenie TVN. Format edukacyjny skupiał się na rozmowach z pacjentami i lekarzami. 

To nie pierwszy raz, kiedy gwiazda została wykorzystana w celu fałszywej reklamy:

– Ale wtedy wywiad był tak sugestywnie napisany, poprawną polszczyzną, że odezwał się do mnie ktoś z Naczelnej Rady Lekarskiej z pytaniem, czy jako prowadząca program o charakterze medycznym "36,6" jestem świadoma tego, co robię. Nie wiedziałam, o co chodzi. Okazało się, że w zmyślonym wywiadzie miałam przekonywać, że medycyna konwencjonalna prawie mnie zabiła – wyznała wstrząśnięta dziennikarka.

Rozważacie pigułki na utratę wagi? Eksperci przez 19 lat badali skuteczność różnych tabletek na odchudzanie. Sprawdźcie, czy na pewno warto je stosować.

Źródło: Instagram, Wirtualne Media

Czytaj także:

Przez 19 lat badali skuteczność różnych tabletek na odchudzanie. Są wnioski! Brać czy nie?
AdobeStock
Newsy
Przez 19 lat badali skuteczność różnych tabletek na odchudzanie. Są wnioski! Brać czy nie?
Chcecie schudnąć i zastanawialiście się nad kupieniem tabletek na odchudzanie? Sprawdźcie, czy są w ogóle skuteczne.

W pogoni za zgrabną sylwetką niektórzy są w stanie zrobić wszystko. Reklamowane są diety-cud, treningi na błyskawiczne pozbycie się tłuszczu z brzucha albo ud, a także tabletki na odchudzanie, które mają pomóc szybko zrzucić nadwagę. Ale czy takie środki rzeczywiście pomagają, czy są to tylko puste obietnice producentów? Przeprowadzono badanie trwające aż 19 lat, którego celem było sprawdzenie skuteczności tabletek odchudzających. Sprawdźcie wyniki! Badania nad skutecznością tabletek na odchudzanie Przez 19 lat przeprowadzono 121 badań, w których udział wzięło łącznie 10 tysięcy osób zmagających się z nadwagą. Część z nich dostawała prawdziwe tabletki na odchudzanie, a część placebo, czyli tabletki pozbawione jakichkolwiek substancji czynnych. Przyjęto, że znaczenie kliniczne w badaniu miałaby utrata wagi przez uczestników co najmniej o 2,5 kg więcej w porównaniu do tych, którzy dostawali placebo. To mogłoby udowodnić, że tabletki na odchudzanie faktycznie działają. Niestety, nic takiego nie miało miejsca: Nasza analiza wykazała, że nie ma wystarczających dowodów, aby zalecać suplementy w celu utraty wagi. Chociaż większość preparatów wydaje się bezpieczna do krótkotrwałego stosowania, nie zapewnią one utraty wagi, która ma znaczenie kliniczne – mówi dr Erica Bessel, autorka badania nad tabletkami. Badacze stwierdzili, że tabletki na odchudzanie mogą wspierać utratę wagi, ale na pewno nie są głównym jej czynnikiem. Obietnice bez pokrycia Dr Erica Bessel zwraca uwagę na fakt, że praktycznie nikt nie kontroluje rynku suplementów diety. W przypadku leków jest zupełnie inaczej – zanim trafią do aptek, konieczne jest przeprowadzenie szeregu testów i badań klinicznych, które sprawdzają czy wprowadzany...

Ewa Drzyzga
ONS.pl
Newsy
Ewa Drzyzga błyskawicznie schudła, gdy wyeliminowała 1 składnik. Jej zdaniem „jest rakotwórczy”
Dobre samopoczucie to podstawa. Doskonale wie o tym Ewa Drzyzga, która postanowiła zadbać o swój organizm i wyeliminowała z codziennej diety jeden składnik. Dodatkowym skutkiem ubocznym jest zmniejszająca się liczba na wadze!

Wiele „zdrowych” produktów wbrew pozorom nie sprzyja organizmowi. Zaburzają jego prawidłowe funkcjonowanie, a także mogą przyczyniać się do powstania wielu schorzeń. Z tego też powodu warto zwracać większą uwagę na etykiety składników odżywczych. Dziennikarka Ewa Drzyzga, dzięki takiemu zabiegowi, wykluczyła ze swojej diety czerwone mięso, które nie sprzyjało jej zdrowiu. Kariera Ewy Drzyzgi  Ewa Drzyzga to jedna z kluczowych polskich dziennikarek. Ukończyła studia na kierunku filologii rosyjskiej na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej. Jednak swoją karierę w mediach, rozpoczęła od trzymiesięcznego stażu w Polskim Radio w Krakowie 1990 roku. W kolejnym przeszła do konkurencji RMF FM. Wówczas prowadziła głównie poranne serwisy informacyjne oraz miała kilka swoich pas programowych. Jednocześnie z pracą w radiu, pracowała także w telewizji, gdzie przeprowadzała wywiady studyjne z różnymi gośćmi. Przez szesnaście lat była gospodynią programu „Rozmowy w toku”, w międzyczasie brała udział również w innych projektach. Od jesieni ubiegłego roku jest współprowadzącą „Dzień dobry TVN”, który prowadzi wraz z Agnieszką Woźniak-Starak. Drzyzga dba o swoje zdrowie Prezenterka telewizyjna nigdy nie miała problemów ze swoją sylwetką, a zmiana nawyków żywieniowych to jedynie przyczyna chęci poprawy zdrowia. Prowadząc różne pasma programowe, Ewa Drzyzga spotkała się z wieloma osobami, które mają problemy zdrowotne na różnych szczeblach. Są one w głównej mierze spowodowane niewłaściwym odżywianiem. To był jeden z bodźców, by zadbać o swoje ciało, nie tylko ze względu na poprawę sylwetki, a przede wszystkim dla własnego samopoczucia. Po przeczytaniu licznych raportów organizacji WHO, Drzyzga...

21-latka zmarła po zażyciu tabletek odchudzających: „Ugotowała się od środka”. Handlarz skazany
Adobe Stock
Newsy
21-latka zmarła po zażyciu tabletek odchudzających: „Ugotowała się od środka”. Handlarz skazany
Finał sprawy, która wstrząsnęła Wielką Brytanią. Internetowy sprzedawca „suplementów na odchudzanie”, które doprowadziły do zgonu 21-letnią Eloise Parry, został skazany na 7 lat więzienia.

Cała tragedia wydarzyła się w angielskim Shrewsbury jeszcze w 2015 roku. Parry cierpiała na bulimię i zaburzenia odżywiania. Dążenie do jak najniższej wagi skłoniło ją do nabycia przez internet tabletek na odchudzanie nieznanego pochodzenia. Czym jest dinitrofenol – DNP? Okazało się, że dziewczyna kupiła, a potem przyjęła jednorazowo 5 tabletek zawierających toksyczny „ spalacz tłuszczu ”, czyli DNP. Substancja zwana także dinitrofenolem służy ludziom jako silny pestycyd. Wcześniej DNP było wykorzystywane także jako składnik do produkcji bomb. W ten sposób wykorzystywano tę substancję już w czasie I wojny światowej. Trefną substancję 21-latka kupiła u nieznanego internetowego handlarza, Bernarda Rebelo. 33-latek zamawiał z kolei groźną substancję prosto z fabryki w Chinach, po czym rozprowadzał ją na angielskim rynku jako środek na odchudzanie. Przekroczenie już nawet niewielkiej dawki 3,5 mg/kg dinitrofenolu może spowodować silne zatrucie, obrzęk płuc i wysoką gorączkę. W przypadku chorobliwe uzależnionej od środków odchudzających Eloise Parry doszło do zdecydowanego przedawkowania. Koniecznie trzeba podkreślić, że ten nielegalny, silnie trujący środek wciąż znajduje się w sprzedaży, także niestety i w Polsce. Rozprowadzany jest pokątnie za pośrednictwem internetowych sklepów i innych kanałów dystrybucji, które pozostają nieuchwytne dla służb. Jak działają trujące tabletki odchudzające DNP na organizm? Jak tak naprawdę działa dinitrofenol? Najprościej jego działanie można opisać jako zmuszenie organizmu do znacznie szybszej pracy komórek organizmu. Większe zapotrzebowanie na energię powoduje z kolei przyspieszenie metabolizmu, a w konsekwencji do chudnięcia nawet bez aktywności fizycznej . Skutki uboczne przyjmowania DNP przekraczają jednak znacznie zaletę w...

Ewa Farna
ONS
Newsy
Ewa Farna schudła nie do poznania. Jaką stosuje dietę?
Figura Ewy Farny zmieniła się nie do poznania. Pod zdjęciami na profilu gwiazdy można zobaczyć liczne zachwyty nad jej spektakularną metamorfozą.

Fani nie mogą uwierzyć. Nowa figura piosenkarki nie pozostawia złudzeń. Ewa Farna prezentuje się doskonale! Ewa Farna jedną z najbardziej lubianych gwiazd Na sympatię fanów zasłużyła sobie dystansem do świata, humorem i skromnością. Ta mieszanka robi z niej gwiazdę prawdziwego kalibru. Do tego, Ewa Farna umie zaskakiwać swoich fanów. Już w wieku 11 lat zaczęła występować na scenie i wygrywać kolejne festiwale muzyczne.  Pierwszy album w Polsce wydała w 2007 roku i od tamtej pory udało jej się wypromować kilkanaście przebojów. Wystąpiła też w wielu programach telewizyjnych. Jako jurorka dała się poznać jako ciepła i pełna optymizmu osoba. Widzowie pokochali ją niemalże od pierwszego wejrzenia! Kariera połączona z życiem prywatnym W 2017 roku artystka wyszła za muzyka ze swojego zespołu - Martina Chobota. W czerwcu 2019 roku na świat przyszło pierwsze dziecko pary, synek Artur. Jej przemyślany udział w życiu mediów społecznościowych nie przeszkadza chronić tego, co najważniejsze. Prywatne informacje o piosenkarce są ściśle chronione. Na instagramowym profilu Ewy znajduje się prawie 600 tysięcy obserwatorów. Fani są ciekawi, co słychać w codziennych poczynaniach gwiazdy. Farna zaskoczyła ich ostatnio do reszty. Nowa figura piosenkarki po prostu zachwyca! Szczególną furorę robi jedno, najnowsze zdjęcie na jej profilu na Instagramie.   Wszyscy zauważyli, że Ewa jest obecnie w genialnej formie! Pod zdjęciem znajdziecie ogrom komentarzy chwalących zmianę piosenkarki. W czym tkwi sekret szczupłej figury gwiazdy? Odkąd piosenkarka została mamą, dużo jeździ na rowerze i zabiera ze sobą synka w specjalnej przyczepce. W jednym z wywiadów zdradziła również, że  przeszła na prawie bezmięsną dietę , w jej menu przeważają głównie warzywa z przydomowego...