Ważyła 130 kg i ledwo się poruszała. Dzięki popularnej diecie schudła 50 kg i dziś biega w maratonach
Instagram/ashleymcfitterson
Newsy

Ważyła 130 kg i ledwo się poruszała. Dzięki popularnej diecie schudła 50 kg i dziś biega w maratonach

Schudnąć 50 kilogramów i zacząć biegać w maratonach? To wyzwanie przed którym stanęła Ashley McFitterson. Poznajcie jej niezwykłą metamorfozę.

Ashley McFiitterson od zawsze miała problemy z nadwagą. W najgorszym momencie swojego życia, kobieta ważyła ponad 130 kilogramów. Pewnego dnia postanowiła wziąć się za siebie i schudnąć. Jak tego dokonała?

Niezwykła przemiana Ashley McFitterson

Ashley McFitterson przez większość swojego życia walczyła z ponadprogramowymi kilogramami. Ważąc ponad 130 kilogramów, z trudem mogła chodzić i zaczęła mieć problemy ze zdrowiem.

Kiedy lekarze zdiagnozowali u niej stan przedcukrzycowy oraz hipoglikemię, kobieta postanowiła się za siebie wziąć i przeszła na popularną dietę. Mowa o diecie ketogenicznej.

Co jadła Ashley, że tak schudła?

Ashley postanowiła przejść na dietę ketogeniczną. Co to oznacza w praktyce? Sprawdźcie jak działa ta dość kontrowersyjna taktyka żywieniowa: McFitterson:

  • radykalnie ograniczyła spożywanie węglowodanów
  • przerzuciła się na zdrowsze źródła tłuszczu oraz białka
  • wyeliminowała czerwone mięso na rzecz białego
  • włączyła do diety jajka
  • awokado

Ashley już po kilku miesiącach znacząco schudła i zaczęła się o wiele lepiej czuć:

- W ciągu miesiąca od przejścia na keto moje stawy poczuły się lepiej, a poziom cukru we krwi wrócił do normalnego zakresu. W końcu mogłam bawić się z dzieckiem bez bólu i pójść z rodziną do kina bez chorobliwej zadyszki - napisała na Instagramie przyznając, że w dwa wybrane dni pozwalała sobie na folgowanie, np. odrobinę słodyczy. 

McFitterson zaczęła też ćwiczyć

Kobieta postanowiła zacząć się więcej ruszać. Chodziła na spacery, a nawet podjęła decyzję o spróbowaniu swoich sił w półmaratonie. Ashley nie tylko wygląda lepiej, ale też tak się czuje. Obecnie jej waga wynosi o 54 kilogramy mniej niż na początku wyzwania.

Zobacz także
„Globalistyczna" dieta zagraża nie tylko zdrowiu, ale też planecie. Naukowcy ostrzegają

„Globalistyczna" dieta zagraża nie tylko zdrowiu, ale też planecie. Naukowcy ostrzegają

dlaczego rybę polewa się sokiem z cytryny?

Dieta nordycka poprawia ciśnienie, zmniejsza cholesterol i pomaga schudnąć. Zdrowa jak mało która

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna zakłada całkowite lub częściowe wykluczenie węglowodanów. W menu znajdziemy dużo białek i tłuszczów. Jedzenie dużych ilości tłuszczu, jak się okazuje, wcale nie musi skutkować tyciem. Tak naprawdę można dzięki temu schudnąć.

Niestety, tak zwana dieta keto jest bardzo krytykowana przez lekarzy. Ich zdaniem, ograniczenie węglowodanów sprawia, że jest ona rakotwórcza.

Ponadto jedzenie dużych ilości zwierzęcego tłuszczu podnosi poziom złego cholesterolu (LDL). Jakby tego było mało, odżywianie w stylu ketogenicznym zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca, cukrzycy czy zespołu Alzheimera

Źródło: kobieta.wp.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA