Część osób w obawie o swoje zdrowie rezygnuje z jedzenia wątróbki. Powód? Wokół tego mięsa powstało kilka szkodliwych mitów, a jeden mówi o tym, że wątróbka pełna jest toksyn z całego organizmu danego zwierzęcia. Niewiele jest w tym prawdy – wątroba oczyszcza organizm, ale nie kumuluje w sobie żadnych trucizn. Jedzenie wątróbki jest bardzo pozytywne dla zdrowia, a do tego dobrze przyrządzona wątróbka jest bardzo smaczna. Zachęcamy do wykorzystania przepisu na to danie autorstwa użytkowniczki portalu Gotujmy.pl.

Przepis na wątróbkę drobiową z duszoną cebulką

Do przygotowania klasycznej wątróbki z dodatkiem duszonej cebuli, potrzebne wam będą składniki z poniższej listy:

Składniki:

  • 500 g wątróbki drobiowej
  • 2 cebule
  • Natka pietruszki
  • Mleko
  • Masło klarowane
  • Sól i pieprz

Przygotowanie:

  1. Umyjcie wątróbkę, oczyśćcie i pokrójcie na mniejsze kawałki.
  2. Przełóżcie mięso do miski i zalejcie mlekiem. Odstawcie do lodówki na całą noc
  3. Następnego dnia wyjmijcie wątróbkę z lodówki, by nabrała temperatury pokojowej. Do osobnej miski nasypcie mąki.
  4. Obierzcie cebulę i posiekajcie ją drobno. Podobnie pokrójcie natkę pietruszki.
  5. Do garnka wlejcie masło klarowane. Gdy się rozgrzeje, wrzućcie cebulę, doprawcie solą i pieprzem i smażcie, aż się zrumieni. Odstawcie.
  6. Dodajcie masła klarowanego i smażcie na złoty kolor wątróbkę obtoczoną wcześniej w mące i doprawioną solą i pieprzem. Po usmażeniu dodajcie podduszoną cebulę.
  7. Wszystko razem na koniec wymieszajcie i podawajcie na ciepło. Smacznego!

Dlaczego warto jeść wątróbkę drobiową?

Podsmażona z dodatkiem cebuli wątróbka drobiowa jest nie tylko pyszna, ale i bardzo zdrowa! Zawiera ona bowiem bardzo dużo witaminy B12 oraz żelaza, które chroni przed anemią. Również w przypadku zdiagnozowania anemii warto jeść dużo wątróbki, ponieważ zawarte w niej żelazo jest o wiele lepiej przyswajalne niż to dostępne w aptekach w formie tabletek i innych preparatów. Ponadto, w wątróbce znajduje się witamina A, która zmniejsza ryzyko chorób oczu, takich jak np. zaćma.

Źródło: gotujmy.pl

Zobacz także: