Wasze gofry są jak z gumy? Ten 1 składnik zmienia wszystko w temacie chrupkości skórki
Adobe Stock
Newsy

Gumowate i płaskie gofry to koszmar każdej gospodyni. Nie wyjdą bez zrobienia tego z 1 składnikiem

Domowe gofry z cukrem pudrem lub konfiturami są jak wspomnienie lata i wycieczki nad morze. Powinny być puszyste, w środku miękkie i pachnące masłem, a na zewnątrz zarumienione i chrupiące. Tylko jak to zrobić?

Niestety zbyt często domowe gofry dalekie są od upragnionego ideału. Zbyt miękkie, płaskie i gumowate skutecznie odbierają przyjemność z deseru. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Przecież potrawa sama w sobie nie jest skomplikowana w przygotowaniu... Dziś podrzucamy wam patent, który zapewni idealne gofry. Tajemnica sukcesu tkwi niekoniecznie w w jednym sekretnym składniku.

Jak przygotować chrupiące gofry? 

Krucha, lekko zarumieniona skórka to zasługa odpowiedniej temperatury i czasu pieczenia. Zbyt krótko trzymane w nierozgrzanej odpowiednio gofrownicy gofry wyjdą blade i niedopieczone w środku. Ważna jest również moc urządzenia, w którym je przygotowujecie. Gofrownica o mocy przynajmniej powyżej 1000 W zapewni wam sukces w temacie wypiekania i dopiekania. 

Zbawiennie na smak tego deseru, jak również na kolor i kruchość jego zewnętrznej warstwy wpływa szczególnie odpowiednio dobrany tłuszcz do wyrobu masy na gofry. Jest to masło klarowane. Jego dodatek nie tylko podbija i uszlachetnia smak, czyniąc gofry prawdziwie maślanymi, lecz również sprawia, że ich brzegi stają się przyjemnie chrupiące. 

Jak zrobić gofry z puszystym środkiem? 

Jeżeli obawiacie się, że wasze gofry będą płaskie jak naleśniki, powinniście zabezpieczyć się i ubić wcześniej białka jajek. A następnie napowietrzoną masę białkową połączyć z resztą masy na gofry. Taki zabieg sprawi, że wnętrze gofrów będzie przypominać puszystą chmurkę i zapewni wam ogromną przyjemność z ich jedzenia.

Moc gofrownicy i zabieg z białkami pomogą wam dużo bardziej niż kolejny próbowany przez was przepis na gofry. To właśnie w tych dwóch czynnikach zawiera się sekret idealnych puszystych w środku i chrupkich na zewnątrz gofrów z nadmorskich budek. 

Zobacz także
Jaką moc powinna mieć gofrownica? Tylko na takiej gofry wyjdą idealne

Jaką moc powinna mieć gofrownica? Tylko na takiej gofry wyjdą idealne

Katarzyna Bosacka pokazuje, jak zrobić gofry za 2 złote. Lepsze niż z budki nad morzem

Katarzyna Bosacka pokazuje, jak zrobić gofry za 2 złote. Wyjdą lepsze niż z budki nad morzem

Z czym podawać domowe gofry? 

Jako miłośnicy gofrów chętnie podpowiemy wam co dodać do tego pysznego deseru. Być może niektóre dodatki okażą się dla was zaskoczeniem. Obok klasycznego cukru pudru i bitej śmietany warto połączyć je z: 

  • domową konfiturą z wiśni lub moreli, 

  • powidłami śliwkowymi, 

  • czekośliwką (powidła śliwkowe z dodatkiem kakao lub czekolady), 

  • Nutellą (najlepiej domową), 

  • owocami lub bitą śmietaną i owocami, 

  • cukrem i cynamonem, 

  • kremem orzechowym i bananami, 

  • musem jabłkowym z wanilią, 

  • lodami waniliowymi. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA