W zmywarce można myć nie tylko naczynia. Nie uwierzycie, co jeszcze wyczyści
AdobeStock
Newsy

W zmywarce można myć nie tylko naczynia. Nie uwierzycie, co jeszcze wyczyści

Wiedzieliście, że nie tylko naczynia nadają się do mycia w zmywarce? Sprawdźcie, jakie przedmioty codziennego użytku można w niej skutecznie umyć.

Obecnie zmywarka jest urządzeniem, które znajduje się już w wielu polskich domach. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu poświęcanego wcześniej na mycie naczyń, a także wody i energii.

Jest nieoceniona zwłaszcza w sytuacji, gdy zapraszacie rodzinę lub znajomych - już koniec ze staniem przy garach w kuchni, gdy w salonie trwa przyjęcie! Zmywarka pomoże nie tylko w myciu naczyń, ale także innych przedmiotów codziennego użytku - możecie się zdziwić, co można w niej umyć. 

Co można myć w zmywarce oprócz naczyń?

Choć zmywarka jest typowym sprzętem kuchennym, można w niej myć nie tylko naczynia, sztućce i garnki. To urządzenie świetnie poradzi sobie także z wyczyszczeniem innych przedmiotów oraz sprzętów, których na co dzień używacie w domu, a nawet w ogrodzie. Zobaczcie, co można myć w zmywarce:

  • szuflady i półki z lodówki

  • silikonowe formy do pieczenia oraz rękawice

  • pojemniki na szczoteczki do zębów

  • mydelniczki

  • plastikowe klapki

  • dziecięce zabawki wykonane z gumy lub plastiku

  • niewielkie narzędzia ogrodnicze

Zobacz także
Jak dobrze wyczyścić zmywarkę? Potrzebna wam będzie… wykałaczka

Jak dobrze wyczyścić zmywarkę? Potrzebna wam będzie… wykałaczka

Mało kto zna tę funkcję w zmywarce. Bardzo ułatwia mycie naczyń

Mało kto zna tę funkcję w zmywarce. Dzięki niej uda wam się zmieścić wszystkie naczynia

Jak myć naczynia w zmywarce?

Gdy używacie zmywarki w bardziej konwencjonalny sposób i myjecie w niej naczynia pamiętajcie o tym, by robić to w sposób poprawny. W ten sposób przedłużycie żywotność zarówno samej zmywarki, jak i naczyń. 

Przede wszystkim, najpierw należy usunąć resztki jedzenia z talerzy i garnków. Jeżeli tego nie zrobicie, filtr i odpływ zmywarki szybko się zatkają i nieszczęście gotowe - a za serwis trzeba słono zapłacić!

Naczynia układajcie jedno obok drugiego, denkami do góry. Dzięki temu woda spłynie, a naczynia będą czyste. Załadujcie zmywarkę tak, by zmieściło się w niej jak najwięcej, ale też nie przesadzajcie. Gdy znajdzie się w niej za dużo naczyń, część z nich po prostu się nie umyje. 

Jeśli nie włączacie zmywarki od razu po załadowaniu, tylko dopiero za jakiś czas, warto przed włączeniem jej przemyć znajdujące się w niej naczynia. Po pewnym czasie brud na naczyniach zasycha i może być bardzo trudny do usunięcia. Dlatego lepiej jest naczynia namoczyć przed włączeniem urządzenia. 

Źródło: buzz.gazeta.pl, kuchenny.com.pl