W wieku 99 lat zmarł książę Filip. Co najbardziej lubił jeść? Jego menu zaskakuje
ONS.pl
Newsy

W wieku 99 lat zmarł książę Filip. Co najbardziej lubił jeść? Jego menu zaskakuje

O śmierci swojego ukochanego męża, księcia Filipa, poinformowała królowa. Książę dożył pięknego wieku, a jego dieta może wiele osób zaskoczyć.

Wielka Brytania pogrąża się w żałobie, a to ze względu na śmierć małżonka królowej Elżbiety II, księcia Filipa. Smutna wiadomość została przekazana we wczesnych godzinach popołudniowych. Książę miał 99 lat. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Kariera wojskowa księcia Filipa

Książe Filip urodził się jako książę Grecji i Danii 10 czerwca 1921 roku. Uczył się we Francji, Wielkiej Brytanii czy Szkocji. W wieku 18 lat wstąpił do Royal Navy, gdzie rozpoczął swoją karierę wojskową. Aktywnie uczestniczył w walkach podczas II wojny światowej. Był obecny między innymi przy podpisywaniu aktu kapitulacji Japonii, który kończył wojnę na Dalekim Wschodzie. W 1946 roku powrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie został instruktorem w jednej ze szkół oficerskich.

Zobacz także
Padł rekord zgonów z powodu COVID-19. Czy w sklepach wrócą godziny dla seniorów?

Padł rekord zgonów z powodu COVID-19. Czy w sklepach wrócą godziny dla seniorów?

Przybywa emerytów pobierających „głodowe” świadczenia. Nie uwierzycie, ile wynosi najniższa pensja. Czy da się za to kupić jedzenie?

Przybywa emerytów pobierających „głodowe” świadczenia. Czy da się za to kupić jedzenie?

Znajomość z przyszłą królową

Książę Filip poznał przyszłą królową, a zarazem małżonkę w 1939 roku, czyli zaledwie w wieku osiemnastu lat. Początkowo para utrzymywała kontakt listowny. Mimo sprzeciwu ze strony królewskiej, Filip oświadczył się młodej księżniczce w zamku w Balmoral. Jedynym warunkiem ze strony ojca Elżbiety było zaniechanie wszelkich czynności do momentu ukończenia 21 roku życia przez księżniczkę. By móc poślubić Elżbietę musiał zrzec się swoich książęcych tytułów. Ślub, który był transmitowany przez telewizję BBC na cały świat odbył się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. Niecały rok później na świat przyszło ich pierwsze dziecko, książę Karol.

Zainteresowania księcia Filipa

Książe Filip mimo szeregu obowiązków związanych ze swoją funkcją w rodzinie królewskiej, a także przez wzgląd na bycie mężem królowej Elżbiety II, miał również wiele zainteresowań. Książę był dość aktywnym człowiekiem przez całe życie, co starał przekazać się również swoim dzieciom i wnukom. Filip bardzo lubił latać samolotami, z tego też powodu miał uprawnienia do obsługiwania takich maszyn. Wśród innych największych pasji księcia należy również wyróżnić grę polo, żeglarstwo, malarstwo czy kolekcjonowanie obrazów. 

Królewska dieta

Książę Filip dożył pięknego wieku, którego można mu pozazdrościć. Wiele osób się zastanawia, co wpłynęło na długie życie. Zdecydowanie to była dobra dieta, jaka była skomponowana przez kucharzy w pałacu królewskim. Książę odżywiał się zdrowo, w jego diecie nie brakowało warzyw i owoców. Jednak miał również swoje ulubione dania jak jajecznica, omlet czy jajka na bekonie. Podobno te potrawy mógłby jeść codziennie na śniadanie.

Śmierć księcia Filipa

O śmierci księcia Filipa poinformowała królowa Elżbieta II. Książę zmarł w godzinach porannych w pałacu po długiej chorobie i pobycie w szpitalu. Cała Wielka Brytania oraz świat pogrążają się w żałobie wraz z rodziną królewską. 10 czerwca książę Filip skończyłby 100 lat. Kolejne informacje będą podawane na bieżąco.

 

Czytaj także:

Ulubionym napojem królowej Elżbiety jest herbata. Jaki był ulubiony napój księcia Filipa?
ONS.pl
Newsy
Ulubionym napojem królowej Elżbiety jest herbata. Jaki był ulubiony napój księcia Filipa?
Sprawdźcie, co najchętniej pijał znany książę.

Wczoraj (9.04) zmarł książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, książę Edynburga. Mąż angielskiej monarchini odszedł w wieku 99 lat. Był on najdłużej żyjącym męskim członkiem rodziny królewskiej. Newsy o jego śmierci szybko obiegły cały świat. Pogrążona w żałobie rodzina królewska poinformowała, że książę Filip odszedł spokojnie w zamku Windsor niecały miesiąc po powrocie ze szpitala, w którym był poddawany testom i obserwacji w związku z domniemaną chorobą serca.  W całej Wielkiej Brytanii w miejscach publicznych na billboardach szybko pojawiły się zdjęcia zmarłego, a w prasie można częściej niż zwykle przeczytać różnorodne wspominki na temat życia Księcia Edynburga u boku najsłynniejszej światowej królowej. Książę Filip – książę Edynburga. Jak jest wspominany? Książę Filip kojarzony był ze szczerym uśmiechem. Często robił sobie żarty w trakcie wystąpień publicznych i chętnie uśmiechał się do prasy. Wiódł swoje życie w cieniu królowej, będąc dla niej oparciem.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)   Ulubiony napój Księcia Filipa Książę Filip znany był też ze swojej bezpośredniości. Podczas wizyty w Rzymie i przy okazji kolacji z byłym włoskim premierem Giuliano Amato, Filipowi zaoferowano do kolacji włoski specjał – wino. Nie zważając na konwenanse, Filip stanowczo odmówił i poprosił o piwo. Dajcie mi piwo. Nie ma znaczenia jakie, po prostu piwo!  – zażyczył sobie do włoskiej kolacji w...

To znajdowało się w codziennym menu księcia Filipa. Czy tej diecie zawdzięczał tak długie życie?
ONS.pl
Newsy
To znajdowało się w codziennym menu księcia Filipa. Czy tej diecie zawdzięczał tak długie życie?
Zmarły dzisiaj książę Filip, mąż królowej Elżbiety, żył 99 lat. Piękny wiek! Jak odżywiał się brytyjski monarcha i jaki był jego styl życia?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Filip zmarł dzisiaj w swoim łóżku na zamku Windsor. Przywiązani do swoich monarchów Brytyjczycy, przeżywają ogromny żal i wyrażają swój smutek we wzruszających wpisach w internecie. – Zostawił na wielką spuściznę. Moje myśli łączą się z królową – napisał jeden z komentujących komunikat o śmierci księcia. Inny internauta dodawał: – Miał wspaniałe życie. Niech spoczywa w pokoju. – Był wyjątkowym człowiekiem. Wyrazy miłości dla królowej i rodziny królewskiej – pisał inny zasmucony Brytyjczyk. W polskiej przestrzeni publicznej, postać księcia Filipa była mniej znana. Mąż królowej zawsze pozostawał w jej cieniu, dlatego też pozostaje nam po prostu wsłuchać się w to, jak Brytyjczycy żegnają swojego księcia. Jak dbał o swoje zdrowie książę Filip? Duże pole do dyskusji daje piękny wiek, którego dożył książę Filip. Naturalnym jest stan, w którym wielu zastanawia się, jak 99-latek dbał o swoje zdrowie.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily) Jaki tryb życia prowadził, jak się odżywiał? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania wszystkim ciekawskim. Zacząć należy od tego, że książę jadał produkty wyłącznie najwyższej jakości, jak przystało oczywiście na członka jednego z najznamienitszych rodów na świecie. Czy dieta była sekretem długowieczności księcia? Jajecznica, ryba łupacz, omlet z bekonem –...

Królewski rzeźnik nie wyprodukuje nowej kiełbasy z okazji narodzin córki Harry'ego i Meghan! Obrażą się?
ONS.pl
Newsy
Królewski rzeźnik nie zrobi kiełbasy z okazji narodzin córki Harry'ego i Meghan. To dla nich afront
Kolejne spięcia na linii Harry i Meghan – pałac Buckingham. Powodem... kiełbasa! 

Oficjalny rzeźnik brytyjskiej rodziny królewskiej tradycyjnie wytwarza nową odmianę kiełbasy z okazji narodzin każdego nowego dziecka. Kiełbasy są inspirowane każdym „royal baby”, a wędlina ta tworzona jest, aby nie tylko upamiętnić, ale także uczcić nadejście kolejnego członka rodziny królewskiej. Obecnie Meghan Markle jest w drugiej ciąży , jednak jak się okazało, królewski rzeźnik nie zamierza opracowywać nowego pęta kiełbasy z okazji narodzin córeczki pary,  która ma przyjść na świat już latem. Córeczka Harry’ego i Meghan… nie dostanie kiełbasy na swoją cześć Królewski rzeźnik to zakład H.M. Sheridan w Ballater, który już od 1963 roku dostarcza wędliny i mięsa na stół monarchini. Zgodnie z tradycją, zakład rzeźniczy produkuje nową linię wędlin z okazji każdych narodzin nowego potomka. 2 lata temu, kiedy rodził się Archie (pierwszy syn Harry’ego i Meghan), producent przygotował kiełbasę z odrobiną chili oraz imbiru . Smaki te inspirowane były także rodzicami malucha: księżna podobno jest miłośniczką ostrych sosów, a imbir to po angielsku „ginger”. To samo słowo używane jest do opisania osoby rudowłosej, czyli zarówno księcia Harry’ego, jak i jego synka.  Chociaż Meghan Markle i jej ciążowa dieta nie uwzględniają tłustych wędlin, „królewska kiełbasa” to symbol szacunku oraz uznania dla nowego członka rodziny. Jak się okazuje, królewski rzeźnik odmówił przygotowania nowej wędliny z okazji narodzin córeczki mieszkających w Los Angeles Harry’ego i Meghan. W oficjalnych wersjach rzeźnik zapewnia, że jest bardzo zajęty, a pracę utrudnia mu pandemia. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że sprawa ta może mieć coś wspólnego ze skandalami krążącymi...

Królowa Elżbieta boi się, że zostanie otruta. Tak radzi sobie z niebezpieczeństwem
ONS.pl
Newsy
Królowa Elżbieta boi się, że zostanie otruta. Tak radzi sobie z niebezpieczeństwem
Niektóre triki królewskiej ochrony zostały ujawnione. Królowa Elżbieta jest chroniona dzięki tym technikom!

Królowa Elżbieta to najdłużej panująca monarchini na świecie. Elżbieta II panuje już ponad 60 lat, a sama zbliża się do setnych urodzin. Koralowa Elżbieta II stoi na czele Wielkiej Brytanii, ale wiele innych krajów także uznaje ją za swoją królową. Monarchini prowadzi bardzo burzliwe życie. Choć obecnie z uwagi na wiek nie bierze udziału już w tak wielu uroczystościach, dalej pojawia się na tych najważniejszych i godnie reprezentuje kraj. Jako najważniejsza osoba w Wielkiej Brytanii, królowa Elżbieta wykazuje ogromną ostrożność na każdym kroku. Nie ma szansy na to, by gdziekolwiek pojawić się bez specjalnie wyszkolonej ochrony. Służby towarzyszą jej dosłownie na każdym kroku, także podczas uroczystych bankietów i kolacji . Czy królowej grozi otrucie? Jednym z głównych niebezpieczeństw w trakcie takich imprez jest oczywiście opcja otrucia królowej. Ochroniarze mają jednak specjalny sposób na to, by nie dopuścić do takiego wypadku. Od lat stosują oni jedną metodę, która bardzo dobrze się sprawdza. Chodzi o wymieszanie talerzy. Jak królowa chroni się przed otruciem? W przeszłości wielu władców chroniło się przed otruciem zupełnie inną metodą. Mieli oni specjalnych testerów, którzy zawsze próbowali danego dania przed monarchą lub władcą. Jeśli u testera nie nastąpiła przykra reakcja, władca mógł przystąpić do konsumpcji. W obecnych czasach ta metoda nie byłaby jednak pochwalana przez społeczeństwo. Mogłaby zostać odebrana jako wywyższanie się królowej ponad resztę ludzi. Praktykuje się więc coś innego. Przed podaniem posiłku lub napoju, ktoś ze służby królowej dba o to, by monarchini został podany losowo wybrany talerz. Dzięki temu nikt nie jest w stanie przeprowadzić otrucia królowej bezpośrednio. Dana osoba musiałaby...