Biedronka sklep
WDnet studio/Adobe Stock
Newsy

W kapuście z Biedronki znajdują się robaki? Jest nagranie

Na facebookowym profilu Agrounii pojawiło się nagranie z Biedronki. Pod lupą przedstawicieli znalazły się sprzedawane w markecie warzywa. Nie wypadły najlepiej.

Agrounia to oddolny ruch stworzony przez polskich rolników. Ich nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w naszym kraju. W należących do nich mediach społecznościowych nie brakuje więc różnych poradników video i testów produktów. Tak było i tym razem. Na tapecie znalazł się znany market spożywczy, Biedronka.

Magda Gessler odpowiada na pytania

W kapuście z Biedronki znajdują się robaki?

Na facebookowym profilu Agrounii pojawiło się nagranie ze znanego marketu spożywczego, którym jest Biedronka. Michał Kołodziejczyk, prezes organizacji, tym razem postanowił skupić uwagę zarówno swoją, jak i widzów, na sprzedawanych w sklepie warzywach. Całość nie wyszła zbyt dobrze.

Okazało się, że pochodzenie produktów w zdecydowanej większości nie jest Polskie. Warzywa są najczęściej importowane z Hiszpanii, Holandii, Włoch, a nawet Egiptu. Ich oznakowanie również pozostawia wiele do życzenia. Co tu dużo mówić, jest po prostu nieprawidłowe.

W pewnym momencie prezes postanowił zrobić zbliżenie na bardzo często kupowaną przez Polaków kapustę. Okazało się, że żyją na niej robaki, a liście są pokryte ich odchodami. Gdyby człowiek je zjadł mógłby zatruć się bakteriami E. coli lub Salmonelli.

To jest tantniś, on żyje, rusza się. To robak, który nie powinien być na kapuście. To wszystko przyjeżdża do nas z Hiszpanii. Te wszystkie dziury, które widzicie, to są dziury wygryzione przez tantnisia. Tutaj pogryzione liście i pełno odchodów tego robaka - informował Michał Kołodziejczyk.

Niejednoznaczne opinie konsumentów

Na zamieszczony w serwisie Facebook filmik zareagowało 12 tysięcy osób, z czego aż 9 tysięcy udostępniło go dalej. Nie brakowało również komentarzy. Ich liczba sięgnęła blisko trzech tysięcy. Co ciekawe, opinie konsumentów są bardzo podzielone.

I dobrze, że jest z innych państw, bo jak byłoby tylko z Polski, to byście pokazali swoją prawdziwą twarz i ta kapusta by kosztowała trzy razy tyle. Już kiedyś tak było.

Dlatego warzywa się płucze. Sensacja na miarę "mleko jest od krowy!".

No albo stosujemy opryski i mamy pięknie wyglądające warzywa i owoce bez robaczków, albo idziemy w BIO i zaczynamy się liczyć z owocami puszczającymi sok, zżółkniętymi warzywami, czy wkładkami białkowymi w postaci robaczków.

Robaki w słoikach z Biedronki? Przyjrzyjcie się dobrze przetworom. Odkryto w nich „niechcianych lokatorów”
Adobe Stock
Newsy
Robaki w słoikach z Biedronki? Przyjrzyjcie się dobrze przetworom. Odkryto w nich „niechcianych lokatorów”
Agrounia po raz kolejny postanowiła przyjrzeć się produktom znajdującym się na sklepowych półkach. Wynik przeprowadzonych przez nich obserwacji, może zszokować wiele osób. W Biedronce w słoikach z przetworami, odkryto różnych lokatorów, a najprościej mówiąc - robaki.

Robiąc zakupy nikt nie zastanawia się czy produkty lądujące w koszyku są dobre do spożycia i czy nie mają zbędnych dodatków w swoim składzie, nie licząc oczywiście tych od producenta. Nieraz można niemile się zaskoczyć otwierając artykuł spożywczy w domu, a zwłaszcza, gdy znajdują się w nim "niechciani lokatorzy".  Jak zakupy to w Biedronce Dyskont spożywczy portugalskiego pochodzenia, to jeden z najpopularniejszych sklepów w Polsce. Większość ludzi udając się na zakupy, wybiera właśnie Biedronkę. Swoją popularność zawdzięcza ona kilku czynnikom: niskie i konkurencyjne ceny,  kasy samoobsługowe,  szeroki wybór artykułów spożywczych, liczne promocje oraz rabaty, polskie produkty na półkach,  czy ciągły rozwój marki.  Dzięki tym cechom, dyskont jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez Polaków miejscem na zakupy.  Baczna Agrounia Na straży bezpieczeństwa żywnościowego państwa, stoi Agrounia. To ruch rolników, który tworzy wspólnotę konsumentów oraz farmerów. Swoją działalność aktywnie promują w internecie, gdzie prowadzą własne kanały komunikacyjne. Organizacja zajmuje się dbaniem o właściwą jakość produktów, jakie trafiają na sklepowe półki. Często przyglądają się popularnym miejscom, jak przykładowo Biedronka. Robaki w przetworach z Biedronki Agrounia na swoim kanale na serwisie YouTube, zamieściła materiał filmowy, gdzie prezentuje artykuły spożywcze znajdujące się na sklepowych półkach w Biedronce, a chodzi dokładniej o przetwory z grzybami. Prowadzący zaprezentował słoiki, gdzie w środku, oprócz głównego produktu, znalazły się także robaki. Taki widok zszokował wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że w znanym dyskoncie spożywczym,...

Kaufland sprzedawał niemieckie ziemniaki jako polskie. Teraz zapłaci za to potężną karę
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Kaufland sprzedawał niemieckie ziemniaki jako polskie. Teraz zapłaci za to potężną karę
Sieć sklepów Kaufland odpowie za sprzedaż niemieckich ziemniaków, które oznaczała jako polskie. Ma do zapłacenia horrendalną karę finansową. Sprawą zajął się bowiem UOKiK.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) to organ administracji państwowej, który zajmuje się ochroną konsumentów i kształtowaniem polityki antymonopolowej. Jakiś czas temu głośno było o tym, że organ ten ukarał Biedronkę za liczne nieprawidłowości, jakie miały miejsce w tym sklepie, m.in. za sprzedawanie zagranicznych owoców i warzyw z oznaczeniami - „polskie". Teraz UOKiK wziął na celownik Kaufland. Co mu zarzuca? Kaufland pod ostrzałem UOKiK-u Kaufland to popularna sieć hipermarketów, należących do niemieckiej Grupy Schwarz, do której należy także sieć sklepów Lidl. UOKiK przyjrzał się ostatnio działalności tej sieci i zauważył pewne nieprawidłowości. Instytucja ta zarzuca Kauflandowi dwie rzeczy: - Spółka Kaufland Polska Markety wymagała od dostawców obniżenia ceny produktów rolnych i spożywczych już po ich sprzedaży, nieuczciwie wykorzystując swoją przewagę kontraktową. Ponadto. wprowadzała konsumentów w błąd co do kraju pochodzenia warzyw - donosi portal wyborcza.biz.pl. Kara, jaką będzie musiał zapłacić Kaufland opiewa na 140 milionów złotych. Kaufland sprzedawał zagraniczne warzywa jako polskie Kaufland wielokrotnie wprowadzał w błąd konsumentów sprzedając zagraniczne warzywa z oznaczeniem „polskie”. O jakich produktach konkretnie mowa? Chodzi między innymi o ziemniaki, które pochodziły z Niemiec, a były sprzedawane w Brzegu jako produkt polski. Oszukiwano też na innych warzywach: Kapusta biała w Gdańsku miała pochodzić z Polski, ale na opakowaniu mogliśmy przeczytać, że jest z Macedonii. Marchew w sklepie w Kaliszu miała pochodzić z Polski, a na opakowaniu widniał napis: Holandia. Papryka zielona sprzedawana luzem w sklepie w Jeleniej Górze miała być polska, ale...

biedronka promocje
AdobeStock
Newsy
Biedronka rozda aż pół miliona bonów na zakupy. Żeby je otrzymać trzeba spełnić 1 warunek
W wyniku interwencji UOKiK, sieć Biedronka przeprowadzi wielką akcję promocyjną. Śpieszcie się, bo bony na pewno szybko znikną!

Kłopoty dla Biedronki, zysk dla jej klientów! Popularna sieć supermarketów od jakiegoś czasu jest oskarżana przez konsumentów o nieuczciwe promocje. Klienci regularnie zwracają uwagę na to, że regulaminy akcji promocyjnych organizowanych przez Biedronkę są niejasne, w wyniku czego chętni nie mogą skorzystać z promocji reklamowanych w gazetkach. Problem okazał się być na tyle duży, że zainterweniował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dowiedzcie się, co to oznacza dla sieci Biedronka i jej klientów! Interwencja UOKiK w sprawie Biedronki Do UOKiK od dłuższego czasu napływały skargi na temat nieuczciwych praktyk sieci Biedronka. Klienci skarżyli się na fakt, że sieć za późno publikowała regulaminy akcji promocyjnych. Na czym polegał problem? Biedronka regularnie rozdaje klientom vouchery zniżkowe na różne produkty. Problem polegał na tym, ze nigdzie nie można było znaleźć informacji na temat tego, które produkty są objęte promocją. Takie informacje znajdują się w regulaminie, więc klienci, którzy o niego pytali byli odsyłani na stronę internetową Biedronki, jednak tam także często regulaminu nie było i publikowano go dopiero w ostatni dzień obowiązywania promocji. Przez takie praktyki zasady akcji promocyjnych były niejasne i część konsumentów, nie mogła z nich skorzystać, ponieważ to właśnie w regulaminie znajdują się szczegółowe informacje na temat produktów objętych promocją. Dodatkowo, do UOKiK dochodziły sygnały o negatywnym rozpatrywaniu reklamacji. Klienci zwracali produkty, które okazywały się nie być objęte promocją, jednak Biedronka nie przyjmowała tych zwrotów. Biedronka rozdaje bony na zakupy W związku z tymi zarzutami,  sieć została zobowiązana przez UOKiK do przeprowadzenia akcji promocyjno-edukacyjnej. Jakie są zasady?...

Michał Wiśniewski
ONS.pl
Newsy
Michał Wiśniewski pokonał pandemiczną nadwagę. Pomogły mu dwie rzeczy
Kilka miesięcy temu Michał Wiśniewski zabrał się za zrzucanie „pandemicznego" brzuszka. Dzisiaj może już poszczycić się bardzo szczupłą sylwetką.

Wiosną lider zespołu Ich Troje postanowił zabrać się za swoją sylwetkę. Dodatkowe kilogramy, które zostały po lockdownie, uniemożliwiały muzykowi zmieszczenie się w starych kostiumach scenicznych. Opublikował on także zabawną fotografię, na której wystawia brzuch, który ma wyglądać jak... ciążowy! Plotki o kolejnej ciąży w rodzinie są grubo przesadzone, aczkolwiek... Pandemia robi swoje! #mężczyznawciąży #ojciecisyn #czasnadiete #niemieszczesiewkostiumy #mniam - pisał humorystycznie artysta.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Michał Christian Wiśniewski (@m_wisniewski1972) Przez jakiś czas muzyk relacjonował swoją walkę o szczupłą sylwetkę na Instagramie. Regularnie zamieszczał nagrania, na których spożywa dietetyczne posiłki i pokazuje swoją wagę. Celem Wiśniewskiego było zejście do wagi poniżej 70 kg.  Michał Wiśniewski na diecie po lockdownie Przed rozpoczęciem diety muzyk ważył 76,8 kg. Wtedy zamierzał schudnąć 10 kg, choć jego żona zapewniała, że 72 kg będą wystarczające. Wiśniewski nadal chciał pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów - i wygląda na to, że mu się udało. Zdjęcia opublikowane teraz dowodzą, że artysta przeszedł wielką metamorfozę. Swoją szczupłą sylwetkę zaprezentował na zdjęciu, na którym, razem ze swoją żoną Polą, odpoczywa na wakacjach. Widać na nim, że „pandemiczny” brzuch całkowicie zniknął, a Wiśniewski jest wyjątkowo szczupły.         Wyświetl ten...