Używacie tego w McDonald's? Lepiej tego nie róbcie, roi się od groźnych bakterii
Adobe Stock
Newsy

Używacie tego w McDonald's? Lepiej tego nie róbcie, roi się od groźnych bakterii

Mimo tego, że fastfoody nie należą do najlepszych żywieniowych wyborów, to wciąż są jednymi z najchętniej wybieranych posiłków "na mieście". Będąc w restauracji McDonald's uważacie na pewną rzecz, która jest zbiorowiskiem groźnych bakterii. O czym mowa? Przeczytajcie nasz artykuł.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 29, 2021

Wiele osób nie wyobraża sobie długiej podróży samochodem bez przystanku w restauracji McDonald’s. Można przyznać, że dla wielu jest to już forma jakiejś tradycji. To szybkie, całkiem smaczne jedzenie, które  niestety nie jest zbyt zdrowe. Kolejnym czynnikiem odstraszającym od fast foodów mogą być bakterie.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Siedlisko groźnych bakterii

Już jakiś czas temu sieć popularnych restauracji z szybkim jedzeniem McDonald’s wprowadziła w swoich punktach możliwość zamawiania jedzenia poprzez specjalne kioski samoobsługowe. Tam można samodzielnie i szybko złożyć zamówienie, bez stania w długiej kolejce do kasy. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę iż właśnie taki ekran to istne siedlisko groźnych bakterii! Dzieje się tak, gdyż codziennie korzystają  z niego setki osób, a jego dezynfekcja nie zawsze jest regularna.

Zobacz także

Bezpieczne korzystanie z restauracji 

Aby zminimalizować ryzyko zetknięcia się z groźnym siedliskiem bakterii, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze najlepszą opcją jest zamawianie dań z oferty poprzez DriveThru, wówczas nie wchodzi się do lokalu i unika się bezpośredniego kontaktu z innymi. Zamawiając w środku restauracji należy pamiętać o dezynfekcji dłoni, zarówno przed, jak i po wizycie. Takie działanie skutecznie uchroni was przed niebezpiecznymi bakteriami. W obecnych czasach nie wolno zapominać o maseczce zasłaniającej usta oraz nos, a także o odpowiednim dystansie społecznym.

Restauracja Mcdonald’s w Polsce

McDonald's to chyba najczęściej odwiedzana restauracja z szybkim jedzeniem w Polsce. Pierwszy lokal tej sieci otworzono 17 czerwca 1992 roku w Warszawie. W tym historycznym wydarzeniu brały udział tłumy warszawiaków. Wówczas padł również rekord zamówień. Marka szybko zdobyła popularność i z czasem zaczęto otwierać kolejne punkty w innych miejscach kraju. Na dzień dzisiejszy w Polsce aktualnie działa ponad 430 takich restauracji. 

Najpopularniejsza dania w menu McDonald’s

Restauracja, co jakiś czas uaktualnia swoją ofertę menu. Zależy ono od pory roku czy nowości, jakie pojawiają się w sprzedaży. Mimo wszystko niezmiennie od lat, jest kilka dań, które cieszą się największą popularnością wśród zamawiających. Do nich zaliczają się takie potrawy jak:

  • frytki
  • Cheeseburger
  • zestaw Happy Meal
  • Big Mac
  • McRoyal
  • McFlurry
  • czy Shake.
     

Czytaj także:

Komentarze