Uwaga na oszustów w Biedronce. To dlatego nie "wskakują" wam rabaty na karcie Moja Biedronka
własne
Newsy

Uwaga na oszustów w Biedronce. To dlatego nie zliczają się wam rabaty z kartą „Moja Biedronka”

Nie udało się wam uzyskać oczekiwanych rabatów na promocjach w Biedronce? To może być sprawka tak zwanych złodziei karty „Moja Biedronka”. Zachowajcie czujność przy kasie i uniknijcie rozczarowań z paragonem w ręku.

Karta „Moja Biedronka” na dobre wpisała się już w przyzwyczajenia klientów najpopularniejszej sieci sklepów spożywczych w Polsce. Od paru lat stali klienci wykorzystują ją, by móc cieszyć się z przecenionych produktów.

Specjalne oferty dla posiadaczy karty „Moja Biedronka” zachęcają rabatami na tyle, że dzisiaj raczej rzadkością są już klienci, którzy nie korzystają z tych opcji.

Nic w tym dziwnego. Korzystanie z karty jest dziecinnie proste. Wystarczy rejestracja odebranej karty na wybrany przez siebie numer telefonu. Potem należy przykładać kartę w wersji plastikowej lub z komórki do specjalnego czytnika przy kasie i gotowe.

Trzecią opcją korzystania z karty „Moja Biedronka” jest podawanie kasjerowi numeru telefonu z zapisaną kartą przy kasie lub wpisywanie go samemu przy kasach samoobsługowych. I tutaj właśnie mogą pojawić się pewne trudności i przykre niespodzianki.

Liczne doniesienia wskazują, że w Biedronkach w całej Polsce pojawili się „złodzieje kart”. O co tutaj chodzi? Poprzez podanie przy kasie Biedronki numeru telefonicznego innej osoby można pozbawić ją możliwości skorzystania z promocji.

Kotlety mielone

Dlaczego karta „Moja Biedronka” nie działa?

Podobnie rzecz się ma w przypadku współdzielenia karty „Moja Biedronka” z członkami rodziny lub przyjaciółmi. O co tutaj chodzi? Kluczem do zrozumienia tej sytuacji, są limity i obostrzenia, które wprowadza do swoich promocji Biedronka.

Na pewno nie raz korzystaliście już z rabatów w Biedronce, które były limitowane koniecznością skorzystania z karty stałego klienta i ograniczone liczbą kupowanych sztuk produktu np. do 3.

Niestety dość częstym zjawiskiem przy kasach Biedronki jest rozczarowanie klientów, którym przytrafiło się „nienabicie” promocji na kasie pomimo użycia karty „Moja Biedronka” i po spełnieniu wymagań promocji. Rezultat jest znany: przynajmniej parę złotych więcej na paragonie z zakupów.

Często za „wykorzystanie” promocji odpowiadają członkowie rodziny, współdzielący kartę z klientem. Nieco rzadziej to sprawka wspomnianych oszustów, którzy nie mając swojej karty posługują się cudzymi danymi, podglądając czy podsłuchując innych klientów.

Zobacz także
Zablokowała kolejkę w Biedronce na 10 minut. Nigdy nie róbcie tego przy kasie samoobsługowej

Zablokowała kolejkę w Biedronce na 10 minut. Nigdy nie róbcie tego przy kasie samoobsługowej

Po co puszcza się muzykę w Biedronce albo Lidlu? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista

Po co puszcza się muzykę w Biedronce albo Lidlu? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista

Dlaczego promocje w Biedronce nie działają?

Takie zjawiska należą do rzadkości, ale warto mieć się na baczności, by nie stracić możliwości korzystania z rabatów. Dużo częściej klienci Biedronki borykają się z innymi sytuacjami. Chodzi tutaj o nieobejmowanie promocjami poszczególnych produktów.

By zapobiec wpadce i uniknąć wyjaśniania nieudanych zakupów z kierownikiem sklepu, warto od razu po podejściu do kasy skorzystać z karty „Moja Biedronka” i następnie skrupulatnie śledzić „nabijanie” poszczególnych produktów przy kasie. Jeżeli widzicie, że wasze promocje „wskakują” w pulę rabatu, możecie być spokojni. Jeżeli zaś zauważyliście, że dana promocja nie została uwzględniona w rachunku, wezwijcie kasjera jeszcze przed opłaceniem zakupów.

Mega obniżka na śledzie w Biedronce. Tak tanio nigdzie ich nie kupicie
AdobeStock
Newsy
Mega obniżka na śledzie w Biedronce. Tak tanio nigdzie ich nie kupicie
Do świąt został zaledwie tydzień, dlatego nie czekajcie i ruszajcie na świąteczne zakupy - zwłaszcza, że wiele potrzebnych wam produktów kupicie teraz znacznie taniej.

Najbliższy weekend będzie w sklepach bardzo gorący - w końcu Wigilia już za tydzień i to ostatni dzwonek na to, by kupić artykuły niezbędne do przygotowania świątecznych potraw. Z tego powodu najbliższa niedziela będzie handlowa, a sieci handlowe przygotowały już atrakcyjne obniżki, by zachęcić klientów do zakupów. Warto zwrócić uwagę na oferty w Biedronce - na niektórych produktach da się sporo zaoszczędzić.  Świąteczne promocje w Biedronce Czym są święta bez śledzi przyrządzanych na różne sposoby? Jeśli się z tym zgadzacie, kupcie ten przysmak właśnie w Biedronce - do 18 grudnia wszystkie śledzie marki Marinero są w promocji „Drugi produkt 50% taniej”. Warunkiem skorzystania z oferty jest zeskanowanie aplikacji lub karty Moja Biedronka przy kasie. Nie zapomnijcie o limicie, który wynosi 6 produktów marki Marinero (czyli maksymalnie 3 z rabatem) na jedną kartę Moja Biedronka. Tą samą promocją objęte są wszystkie pierogi i uszka marek Pyszne Danie i Nasze Smaki. Limit dzienny również wynosi maks. 6 sztuk (3 z rabatem). Z kolei jaja z chowu ściółkowego Moja Kurka (wszystkie rozmiary) są w promocji „Drugi produkt 40% taniej”, a limit dzienny wynosi 4 opakowania na jedną kartę Moja Biedronka. Taniej kupicie też: Twaróg sernikowy Président, 1 kg: 7,95 zł/opak. przy zakupie innych produktów za min. 29 złotych z kartą lub aplikacją Moja Biedronka Olej rzepakowy Kujawski, 2 l: 19,79 zł/opak. (limit dzienny wynosi 3 butelki na kartę Moja Biedronka) Wędliny Biedronka, 100 g: 3,99 zł/opak. przy zakupie 2 opakowań Obniżki cen mięsa w Biedronce W tym tygodniu nie zabraknie też obniżek cen mięsa. Zwróćcie uwagę na poniższe produkty: Mięso mielone z łopatki wieprzowej Kraina Mięs, 500 g: 6,99 zł/opak. przy zakupie 3 opakowań Szyja z indyka: 9,99...

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Korzystacie z kas samoobsługowych w Biedronce? O tej praktycznej funkcji jeszcze nie słyszeliście
Ta część kasy samoobsługowej w Biedronce jest dość sprytnie ukryta i mało kto wie o jej zastosowaniu. A jest bardzo praktyczne.

Kasy samoobsługowe w supermarketach stały się w ostatnich latach wybawieniem dla wielu klientów. Dzięki nim można bardzo szybko i wygodnie skanować swoje produkty, bez czekania w kolejkach. Nie brakuje jednak przeciwników takiego rozwiązania którzy uważają, że korzystanie z kas samoobsługowych wcale nie jest szybsze. Niektórzy twierdzą nawet, że sklep powinien udzielać rabatu na zakupy za to, że wyręczamy kasjera przy kasie samoobsługowej! Niezależnie od opinii przeciwników, takie kasy mają się dobrze i pojawiają się w kolejnych supermarketach różnych sieci. Urządzenia te są nieustannie ulepszane, by ich obsługa była jeszcze łatwiejsza i szybsza. Niektóre z nich mają nawet funkcje, o których na pewno nie każdy słyszał. Ukryta funkcja kas samoobsługowych w Biedronce  Gdy następnym razem będziecie robić zakupy w Biedronce i skorzystacie z kasy samoobsługowej, przyjrzyjcie się temu urządzeniu dokładniej. Na dole, pod wagą zauważycie półeczkę z podłużnym otworem, jak w śwince skarbonce. Wiecie, do czego on służy? Pracownicy Biedronki musieli zauważyć, że wielu klientów nie zabiera paragonów ze sobą albo wyrzucają je na podłogę. By temu zaradzić, wymyślono prosty patent - mały kosz na śmieci wbudowany w kasę samoobsługową! Ten podłużny otwór pod wagą służy właśnie do tego, by wrzucić do niego niechciany paragon. Prawda, że ciekawe? Lepiej jednak nie próbujcie tej sztuczki w Lidlu i Kauflandzie. W tych sklepach, by wyjść ze strefy kas samoobsługowych, trzeba przyłożyć kod kreskowy z paragony do czytnika - wówczas otworzą się bramki i będziecie mogli wyjść ze sklepu.  Ciekawe funkcje kas samoobsługowych Kosz na paragony to nie jedyna funkcja kas samoobsługowych, o której mało kto słyszał. Wiedzieliście, co one jeszcze potrafią? zwiększenie głośności - na panelu po lewej stronie jest opcja...

świąteczne promocje w biedronce
Adobe Stock
Newsy
Od dziś kupicie to w Biedronce aż 50% taniej. Spieszcie się, promocja potrwa tylko do środy
Z okazji Black Week Biedronka przygotowała dla was bardzo atrakcyjne promocje, ale jedna z nich bije wszystkie na głowę. Sprawdźcie, co można kupić teraz taniej.

Już od początku tego tygodnia Biedronka zachęca do zakupów wyjątkowymi promocjami. Podpowiadamy - warto zrobić teraz zapasy niektórych produktów, ponieważ wiele z nich można dostać o wiele taniej, pod warunkiem zakupu kilku sztuk. Zobaczcie, jakie promocje obowiązują teraz w Biedronce i na czym możecie najwięcej zaoszczędzić.  Promocje na dziale mięsnym w Biedronce Ceny mięsa nie należą teraz do najniższych, dlatego warto zaopatrywać się w ten produkt na promocjach. W Biedronce do środy 23 listopada kupicie ćwiartkę z kurczaka od Krainy Mięs aż 50% taniej. Cena za ten produkt wynosi teraz tylko 5,49 zł za kilogram (zamiast 10,99 zł/kg). Warunkiem skorzystania z promocji jest kupienie innych produktów za minimum 29 złotych oraz zeskanowanie karty lub aplikacji Moja Biedronka przy kasie. Co ważne, na ćwiartkę z kurczaka objętą promocją obowiązuje dzienny limit w wysokości 4 kilogramów na kartę Moja Biedronka.  Do środy znacznie taniej kupicie też białą kiełbasę surową. Opakowanie 500 g kosztuje teraz tylko 8,99 zł (cena regularna wynosi 11,99 zł/opak.). Zobaczcie, co jeszcze kupicie taniej jeśli chodzi o mięso: Mięso mielone ze schabu Kraina Mięs, 400 g: 7,99 zł/opak. (promocja trwa do 23.11) Mięso mielone z łopatki wieprzowej i wołowiny Kraina Mięs, 500 g: 7,99 zł/opak. przy zakupie 2 opakowań (promocja trwa do 23.11) Sznycle z fileta z piersi kurczaka Kraina Mięs, 300 g: 8,99 zł/opak. (promocja trwa do 23.11) Boczek wieprzowy drobno posiekany, 200 g: 5,49 zł/opak. Wielkie obniżki cen w Biedronce  W tym tygodniu w Biedronce trwa Black Week i z tej okazji sieć przygotowała atrakcyjne promocje na wiele produktów. Tylko w środę 23 listopada możecie kupić wiele produktów w promocji 1+1 gratis: wszystkie produkty marki Finish, Nivea, Linda, Gillette, a także płyny do płukania Silan...

Szynka wieprzowa bez kości w Biedronce tylko za 8,99 zł/kg. W tej samej cenie świeże filety z kurczaka
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Łopatka wieprzowa za 11 zł, a wędliny w plastrach nawet 62% taniej w Biedronce. Trzeba spełnić 2 warunki
Czasem warto kupować w 1 miejscu i zrobić większe zakupy naraz, żeby zapłacić mniej. Oto promocje w Biedronce w tym tygodniu.

Nikt nie lubi warunków promocji zapisywanych małym drukiem, poprzedzonych zazwyczaj gwiazdką. Gdy widzimy takie oferty w gazetkach sklepów, uważamy, że to próba oszustwa. Tymczasem często takie dodatkowe warunki mogą dawać korzyści obu stronom: kupującym zapewniają niższą cenę, sprzedającym odpowiednią marżę. Nie zawsze trzeba więc od razu reagować na nie w sposób alergiczny. Czasem wystarczy zrozumieć warunki i świadomie się na nie zgodzić.  Karta stałego klienta i minima zakupowe – o co w nich chodzi? Wiele sklepów wprowadza karty stałego klienta. Jeśli często robicie zakupy w jakiejś sieci, a nawet pojedynczym sklepie, warto zainteresować się, gdy kasjer przy kasie pyta o kartę stałego klienta. Wyrobienie i zarejestrowanie takiej karty trwa zwykle chwilę, a daje różnorakie korzyści. Mogą to być rabaty, niższe ceny czy punkty, wymieniane później na wybrane produkty. Sieć Biedronka od kilku lat stosuje i promuje kartę lojalnościową „Moja Biedronka”. Dzięki karcie możecie taniej kupować oznaczone produkty i dostawać dodatkowe rabaty, niedostępne dla innych. Z kolei minima zakupowe pozwalają sieciom na obniżenie cen wybranych produktów, gwarantując jednocześnie, że klient nie wpadnie do sklepu jedynie po ten jeden produkt sprzedawany z minimalną marzą, ale przy okazji kupi też inne towary codziennego użytku, na których sklep w normalny sposób zarabia. Wiele promocji dla stałych klientów Biedronki obwarowanych jest właśnie taką kwotą, która należy wydać podczas zakupów, żeby z nich skorzystać. Minimalne kwoty zakupów nie są wysokie, są łatwo osiągalne i wynoszą nawet 29 czy 49 zł. Takie zakupy z pewnością zrobicie chcąc zapełnić lodówkę, a przy okazji kupicie coś sporo taniej. Promocje Biedronki w tym...