biedronka
Adobe Stock
Newsy

UOKiK nakazał Biedronce, by dała klientom rabaty. To kara za nieprawidłowości przy promocjach

7,5 mln złotych nałożonej na sieć kary, nie zostanie zapłacona jako mandat, tylko rozdana klientom w postaci bonów. Biedronka rozpoczyna wykonanie nietypowego wyroku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

O karze dla Biedronki, nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pisaliśmy już w marcu, gdy został ogłoszony wyrok. Przypomnimy więc, na czym polegało wykroczenie Biedronki.

Klienci skarżyli się, że sieć rozdaje bony rabatowe, ale nie informuje jak można je zrealizować. Regulaminy udostępnia dopiero w ostatnim dniu promocji, a to w regulaminach znajdują się szczegóły dotyczące na przykład listy produktów objętych promocją. Gdy okazywało się, że zakupione przez klientów produkty nie są nią objęte, dyskont odmawiał uznania reklamacji i przyjęcia zwrotu towarów.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Biedronka przeprowadzi szkolenie, quiz i rozda klientom bony

Zamiast tradycyjnie rozdawać bony rabatowe za zakupy, tym razem Biedronka zdecydowała się na przeszkolenie klientów. Szkolenie prowadzone online ma edukować klientów w zakresie przysługujących im praw. Będzie poruszało tematy prawne, począwszy od prawa do informacji, o cenach i zasadach promocji, poprzez prawo do zwrotu i reklamacji. Będzie dotykało też takich szczegółów prawa konsumenckiego, jak to czym się różni gwarancja od rękojmi.

Szkolenia będą odbywać się w 4 turach: 20 września, 28 września, 5 października i 12 października. W każdej turze klienci będą walczyć o 125 000 bonów o wartości 15 zł każdy. Bony otrzymają ci, którzy zgłoszą się po nie pierwsi.

Warunki otrzymania bonu:

  • zapoznanie się ze szkoleniem na stronie Biedronki,
  • rozwiązanie quizu z 10 pytaniami,
  • podanie numeru telefonu.

Bony zostaną przesłane smsem w postaci kodu rabatowego, na podany przez klienta numer telefonu, w ciągu 7 dni od zakończenia publikowania szkolenia. Uczestnicy promocji będą mieli 3 miesiące na realizację bonu w sklepach Biedronka.

Zobacz także
Pamiętacie Gang Świeżaków? Biedronka szykuje kolejną akcję z pluszakami. Jak wziąć w niej udział?

Pamiętacie Gang Świeżaków? Biedronka szykuje kolejną akcję z pluszakami. Jak wziąć w niej udział?

Zakaz handlu wreszcie uszczelniony. W Sejmie zapadła decyzja w sprawie nowych przepisów

Zakaz handlu wreszcie uszczelniony. W sejmie zapadła decyzja w sprawie nowych przepisów

Czy tym razem na czas Biedronka poda regulamin promocji?

Dyskont zaczął od komunikacji i ogłoszenia startu akcji:

Szanowni Państwo, Informujemy, że Jeronimo Martins Polska S.A. uruchomiło nieodpłatne szkolenie dla konsumentów, w wyniku którego pierwszych 500.000 Konsumentów, którzy ukończą szkolenie otrzyma bon rabatowy w kwocie 15 złotych na zakupy produktów w sklepach sieci Biedronka. Szkolenie dla konsumentów w formie platformy e-learningowej oraz szczegółowe informacje o warunkach ww. akcji znajdziecie Państwo na stronie: https://szkolenie.biedronka.pl. Niniejszy komunikat zostaje opublikowany w związku z decyzją Prezesa UOKiK nr RBG-1/2021 z dnia 2 marca 2021 r., dotyczącą postępowania w przedmiocie organizowania i prowadzenia akcji promocyjnych w sklepach sieci Biedronka.

I tym razem, dokładnie w dniu startu pierwszej tury szkoleń, poinformował o szczegółach akcji publikując szczegółowy regulamin To już pierwsza pozytywna zmiana.

A czy realizując karę UOKIKU Biedronka zrozumiała z czym klienci mieli problem i sprecyzowała jak zrealizować bon? Oceńcie sami:

1. Warunkiem skorzystania z bonu rabatowego w Sklepie Biedronka jest okazanie kasjerowi ważnego, niewykorzystanego wcześniej kodu rabatowego nie później niż przed dokonaniem płatności za zakupy.

2. Kod rabatowy zostanie wprowadzony na kasie przez kasjera Sklepu Biedronka.

3. Wykorzystanie bonu rabatowego będzie powodowało zmniejszenie wartości dokonywanych przez konsumenta zakupów w Sklepach Biedronka, bez ustalania ich minimalnej kwoty.

4. W przypadku dokonania zakupu towarów lub usług o wartości wyższej niż wartość bonu towarowego, konsument jest zobowiązany do zapłaty różnicy dowolnym środkiem płatności akceptowanym w Sklepach Biedronka.

Źródło: Radio Zet, Bankier.pl

biedronka promocje
AdobeStock
Newsy
Biedronka rozda aż pół miliona bonów na zakupy. Żeby je otrzymać trzeba spełnić 1 warunek
W wyniku interwencji UOKiK, sieć Biedronka przeprowadzi wielką akcję promocyjną. Śpieszcie się, bo bony na pewno szybko znikną!

Kłopoty dla Biedronki, zysk dla jej klientów! Popularna sieć supermarketów od jakiegoś czasu jest oskarżana przez konsumentów o nieuczciwe promocje. Klienci regularnie zwracają uwagę na to, że regulaminy akcji promocyjnych organizowanych przez Biedronkę są niejasne, w wyniku czego chętni nie mogą skorzystać z promocji reklamowanych w gazetkach. Problem okazał się być na tyle duży, że zainterweniował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dowiedzcie się, co to oznacza dla sieci Biedronka i jej klientów! Interwencja UOKiK w sprawie Biedronki Do UOKiK od dłuższego czasu napływały skargi na temat nieuczciwych praktyk sieci Biedronka. Klienci skarżyli się na fakt, że sieć za późno publikowała regulaminy akcji promocyjnych. Na czym polegał problem? Biedronka regularnie rozdaje klientom vouchery zniżkowe na różne produkty. Problem polegał na tym, ze nigdzie nie można było znaleźć informacji na temat tego, które produkty są objęte promocją. Takie informacje znajdują się w regulaminie, więc klienci, którzy o niego pytali byli odsyłani na stronę internetową Biedronki, jednak tam także często regulaminu nie było i publikowano go dopiero w ostatni dzień obowiązywania promocji. Przez takie praktyki zasady akcji promocyjnych były niejasne i część konsumentów, nie mogła z nich skorzystać, ponieważ to właśnie w regulaminie znajdują się szczegółowe informacje na temat produktów objętych promocją. Dodatkowo, do UOKiK dochodziły sygnały o negatywnym rozpatrywaniu reklamacji. Klienci zwracali produkty, które okazywały się nie być objęte promocją, jednak Biedronka nie przyjmowała tych zwrotów. Biedronka rozdaje bony na zakupy W związku z tymi zarzutami,  sieć została zobowiązana przez UOKiK do przeprowadzenia akcji promocyjno-edukacyjnej. Jakie są zasady?...

biedronka
Adobe Stock
Newsy
Biedronka rozdaje vouchery o wartości 99zł. Jak je zdobyć?
To akcja mająca na celu wypromowanie polskich produktów. Skusicie się?

Biedronka to jeden z najchętniej odwiedzanych polskich sklepów. Chociaż sieć należy do zagranicznego kapitału, lokalne oddziały dbają o to, aby w Biedronkach dostępna była cała gama polskich produktów. W ten sposób firma inwestuje w rozwój lokalnych rynków, a klientom oferuje żywność, która nie musiała pokonać długiej drogi podczas transportu. Sieć popularnych dyskontów wprowadza z tej okazji promocję, która ma jeszcze bardziej wspomóc polskich producentów żywności, a przy okazji ucieszy klientów! W jaki sposób można otrzymać bon podarunkowy na 99 złotych? Wcale nie jest to takie trudne! Vouchery w Biedronce. Wystarczy wesprzeć polskich producentów Akcja „Kupuj Świeże Polskie Produkty” rozpocznie się już w czwartek 15 kwietnia 2021. Biedronka chce w ten sposób zachęcić klientów do wybierania polskich produktów, zwłaszcza owoców i warzyw. Promocja będzie trwała przez najbliższe dwa tygodnie aż do 30 kwietnia i będzie można z niej skorzystać w każdym sklepie Biedronka w Polsce. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać bon? Posiadać kartę Moja Biedronka (można ją założyć w każdym sklepie), Wydać na świeże polskie produkty łącznie 499 zł (przez cały okres trwania promocji). Które produkty wliczają się do tych objętych promocją? Mięso, ryby, owoce oraz warzywa , które zostały wyprodukowane w Polsce. Będą one oznaczone specjalnymi naklejkami i znaczkami, dzięki czemu klienci z łatwością je rozpoznają. Kwoty wydane na świeże polskie produkty będą się sumować na karcie Moja Biedronka – będą także drukowane na paragonach, które warto zachować. Wszyscy klienci, którzy otrzymają bony o wartości 99 zł, będą mogli je wykorzystać do końca maja 2021 na wszystkie produkty poza...

W Biedronce zakupy za pół ceny. Znamy zasady akcji „Oszczędzaj połowę”
AdobeStock
Newsy
W Biedronce zakupy za pół ceny. Znamy zasady akcji „Oszczędzaj połowę”
Biedronka rusza z kolejną akcją promocyjną „Oszczędzaj połowę” – poznajcie szczegóły!

Sieć Biedronka bardzo zachęca swoich klientów do robienia zakupów. Niedawno w sklepach Biedronka ponownie ruszyła akcja promocyjna „Oszczędzaj połowę”, dzięki której można realnie zaoszczędzić podczas robienia codziennych zakupów. Poznajcie szczegóły akcji! Sukces akcji „Oszczędzaj połowę” To nie pierwszy raz, gdy Biedronka przeprowadza taką akcję promocyjną. Już rok temu klienci sklepów sieci mogli oszczędzić na zakupach – jak podają przedstawiciele sieci, łącznie osoby robiące zakupy w Biedronce w trakcie poprzedniej edycji „Oszczędzaj połowę” zaoszczędziły aż 80 milionów złotych! „Oszczędzaj połowę” – zasady akcji promocyjnej Do skorzystania z akcji promocyjnej „Oszczędzaj połowę” są uprawnieni posiadacze karty „Moja Biedronka”. Osób, które korzystają z tej karty, jest coraz więcej, dlatego warto się śpieszyć, ponieważ konkurencja jest spora! Sieć wylicza, że aktualnie kartę „Moja Biedronka” posiada aż 10 milionów Polaków. Na czym dokładnie polega akcja „Oszczędzaj połowę”? Szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej sieci Biedronka: W każdym tygodniu pojawi się aż 6 produktów lub kategorii, przy których zakupie klienci otrzymają voucher 50 proc. rabatu na kolejne zakupy. Akcja startuje 4 maja i potrwa do końca miesiąca(…)Robienie zakupów stało się więc realną oszczędnością, a vouchery - popularną metodą na płacenie mniej za kolejne zakupy. Biedronka nie czekała na kolejną okazję do promocji i już teraz, 4 maja, wprowadza nową akcję Akcja potrwa od 4 do 31 maja. „Oszczędzaj połowę” – co będzie można kupić taniej? Każdego tygodnia w ramach akcji „Oszczędzaj...

Lidl rozda klientom 700 voucherów na 100 zł. Co trzeba zrobić, żeby otrzymać bon na zakupy?
Adobe Stock
Newsy
Lidl rozda klientom 700 voucherów na 100 zł. Co trzeba zrobić, żeby otrzymać bon na zakupy?
Spróbujecie wziąć udział w tej akcji? Nagroda jest bardzo atrakcyjna i na pewno się wam przyda.

Supermarkety co jakiś czas urządzają akcję promocyjne i konkursy, by przyciągnąć do siebie klientów i zyskać jeszcze większy rozgłos. Najczęściej w takich akcjach można uzyskać produkty w atrakcyjnych cenach lub zdobyć jakiś gratisowy przedmiot. Tym razem, dzięki szczególnej akcji firm Lidl i Visa, możecie zdobyć bon na zakupy. Jeśli spełniacie warunki, przyłączcie się do akcji. Pieniądze na pewno się wam przydadzą. Promocyjna akcja Lidla i Visy Lidl i Visa postanowiły wprowadzić akcję promocyjną w trakcie której rozdadzą aż 700 voucherów o wartości 100 zł każdy, które można będzie wydać na zakupy w sklepach Lidl. Promocja ta ma zachęcić klientów do częstszego płacenia kartami i płatności bezgotówkowych. Każdy uczestnik może wygrać jeden z voucherów o wartości 100 zł. Jak otrzymać bon do Lidla? By wziąć udział w akcji „Nie musisz być Olimpijczykiem żeby wygrywać”, trzeba zarejestrować swoją kartę Visa na stronie firmy (www.visa.pl). Gdy rejestracja zakończy się pomyślnie, każda płatność zbliży was do wygranej. Chodzi o wszystkie płatności dokonywane zarejestrowaną kartą Visa, nie tylko te za zakupy w Lidlu! Jeśli jednak chcecie zwiększyć swoje szanse na wygraną, kupując w Lidlu i płacąc za zakupy kartą Visa, podwajacie swoje szanse. Akcja obejmuje: Płatności Visa w sklepach internetowych Płatności zbliżeniowe Płatności dokonane z kodem PIN Płatności telefonem lub innymi urządzeniami z zarejestrowaną kartą Visa Na co można wydać bon wygrany w akcji? Jeśli to wy będziecie jednym z 700 szczęśliwców, którym uda się wygrać bon na 100 zł, będziecie mogli wydać go w Lidlu. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o zakup produktów. Lidl jako partner tej akcji, funduje te nagrody. Akcja potrwa do 1 czerwca....