Ulubionym napojem królowej Elżbiety jest herbata. Jaki był ulubiony napój księcia Filipa?
ONS.pl
Newsy

Ulubionym napojem królowej Elżbiety jest herbata. Jaki był ulubiony napój księcia Filipa?

Sprawdźcie, co najchętniej pijał znany książę.
Anna Urbańska
kwiecień 10, 2021

Wczoraj (9.04) zmarł książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, książę Edynburga. Mąż angielskiej monarchini odszedł w wieku 99 lat. Był on najdłużej żyjącym męskim członkiem rodziny królewskiej. Newsy o jego śmierci szybko obiegły cały świat. Pogrążona w żałobie rodzina królewska poinformowała, że książę Filip odszedł spokojnie w zamku Windsor niecały miesiąc po powrocie ze szpitala, w którym był poddawany testom i obserwacji w związku z domniemaną chorobą serca. 

W całej Wielkiej Brytanii w miejscach publicznych na billboardach szybko pojawiły się zdjęcia zmarłego, a w prasie można częściej niż zwykle przeczytać różnorodne wspominki na temat życia Księcia Edynburga u boku najsłynniejszej światowej królowej.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Książę Filip – książę Edynburga. Jak jest wspominany?

Książę Filip kojarzony był ze szczerym uśmiechem. Często robił sobie żarty w trakcie wystąpień publicznych i chętnie uśmiechał się do prasy. Wiódł swoje życie w cieniu królowej, będąc dla niej oparciem.

 

Ulubiony napój Księcia Filipa

Książę Filip znany był też ze swojej bezpośredniości. Podczas wizyty w Rzymie i przy okazji kolacji z byłym włoskim premierem Giuliano Amato, Filipowi zaoferowano do kolacji włoski specjał – wino. Nie zważając na konwenanse, Filip stanowczo odmówił i poprosił o piwo.

Dajcie mi piwo. Nie ma znaczenia jakie, po prostu piwo! – zażyczył sobie do włoskiej kolacji w Rzymie.

Pewnie taki wybór napoju do wystawnej włoskiej kolacji zaskoczy niejednego Włocha. Filipowi zostało to jednak wybaczone i oczywiście podano mu jego ulubiony napój do kolacji.

Zobacz także

Niektórzy członkowie rodziny królewskiej mają bardzo wyrafinowane podniebienia i korzystają z przywilejów rodziny królewskiej, pijając tylko najwyższej jakości alkohol. Książę Filip nie należy jednak do tej grupy. Nie jest wcale fanem wyrafinowanych, kraftowych piw, których pełno przecież w Wielkiej Brytanii. Zadowalało go zwyczajne, proste, lane piwo z pianką.

Jego ulubioną marką piwną był „Boddington”, mały regionalny browar z Manchesteru. Niestety, od 2005 roku zawiesił on działalność, a książę Edynburga musiał zrezygnować ze swojego ulubionego napoju. 

Czytaj także:

 

Komentarze